Okunmasi gereken taştaki şekil ve yazilar.

Turko

Uzman
Bir arşivim bile yok :(((

Kardaşım bu sayfayı 13 sene önce görseydim, sarıkızlarla çay içiyor olurdum herhalde.
Nasip değilmiş. Nasipten öte yol yok.
Beraber bir yer açsak ben sana avuç avuç sarıları versem Tamam abi çek beni yukarı dediğimde elin yerine üzerime üzerime toprak atsan üstünü kapatıp içerde bıraksan 3 gün içerde imdat diye bağırsam , Bu kadar üzmedi beni akşam tek tek çekiyorum WhatsApp tan atıyorum hepsini sana arşiv mis sana tek tek yazar çizer yollarım sen bana bul de bende Yoksa da olan birilerini kesin bulurum :)

kabakburgiba

Operatör
Turko ustam toprağın bolmuş maşallah.abi kusura bakma ama kafa sağlammı.3 gün haaa.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ustam senin bu haç hıristiyanlık öncesine dayanan döneme ait bir haç ve Maltalılar tarafından kullanıldığına dair bir kaç örnek bulunmuş. Hem dört çizgisi birbirine eşit kenarları dışa bükümlü hemde 3 kenarı eşit bir kenarı uzun uçları dışa bükümlü (aynı senin örnekteki gibi), bazen üçgen olacak şekilde kullanılmış ve Kabal ile bağlantılı olduğu düşünülmüş. Taşın üzerinde kullanılan harflerin bazıları Fenike alfabesiyle uyumlu, bazıları da eski latin. Bu haç işaretine ait figürler eski Türk Kavimi Avarlar içerisinde de kullanıldığı görülmüş.

kabakburgiba

Operatör
burda görünenler mezarmı acaba.mezar ise mezarlar basit bir mezarlık alanımı.mezarlar birbirine geçmeli yani tünellimi bir türlü karar veremedim.

Turko

Uzman
Ustam sistemde sıkıntı mı var özel mesaj ile resimler yollamak istiyorum sana url yükle diyor dosya seçtirmiyor.

kabakburgiba

Operatör
[QUOTE=jeolog ustam, teşekkür ederim.işaret biraz karışık.Avarlar ile ilgili olma olasılığı daha ağır basıyor.

GERMO

Engellendi
kabakburgiba;4' Alıntı:
@Bulursamkader us. ..tam desene yine sarı kızı bulamıyacağız.
@kabakburgiba ustam, bende diyorum kime çekmişim, demekki ustalarıma çekmişim, kimmi ustalarım, sistem ve cihazda hem yetimim hem öksüzüm, çubuk ve şakülde hem fakir hem ortadiregim, zengin yapacak ustalarım @Aliömer @BulursamKader25 @kabakburgiba @Mhmt82 @bozoklu @Mal bulanındır @Mirkut @timur964 @adem44 @antidepresan @poseidon2023 @Adem964 @Şef @mavikorku @Turko @Keskingöz, ve gizli gizli bizleri takip eden bu işleri çözmüş olan sizlersiniz ustalar, ustalarım valla ben masumum,
. :230::zuhaha:kahkaha

ANASINA BAK KIZINI AL, USTASINA BAK SARIKIZI AL..

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
kabakburgiba ustam konunu yeni gördüm on numara beş yıldız bir yermiş abi
fotoğraflama eksik ama burada antik çağdan daha eski bir döneme ait çok değerli bir mezar olmalı ustam
ustalar bir çok ipucunu vermiş zaten tören alanı işaretleri ve farklı bir mezar yapım tekniği var burada buna eminim
daha çok fotoğrafla konuyu güncellemeni öneririm
saygılar selamlar