Öncesi ve sonrası...Değerli ustalarimın yorumlarını alabilir miyim?

Ngdl51

Editör
Ustalarimiz her zaman soyler once tespit sonra işlem diye

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu kayanın önüne bakarsın kendinde bir şey bulamazsın ...

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Zemin araştırması yapmadan kaya yüzlerinden vuruntu almadan boşluk bakmadan yüzey çevresindeki zemin kontrolu yapılmadan bir kova içini dolduracak kırılmış el kadar taşların içinde iki çekiç sallamakla mezar bulacağınızımı sandınız.1.2.3 nolu noktalar sanırım açılmayı bekliyor diye yazıldı.siz sanırım kelimesini okumamışssınız.mezara dalın yazmıyor orada.ar-ge yapacaksınız varsa uygulamaya girersiniz veya girmezsiniz.doğal olarak burada yapılan yorumlar buluntulara ulaşmak adına.

Son düzenleme:

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Birkez daha anlamış oldukki üyelere ezberden dayanaksız bilinçsiz yorum yapmak ne kadar kötü bişey.... Yazık günah tek kelime ile....İnsan bilmiyor ise susmasını bilmeli....
sanırım kelimesini neden dikkate almıyorsunuz.

Son düzenleme:

sandalci14

Operatör
tek resime yorum zor,insan bzen gördüğü kadar yazmak istiyor ama bellibelirsiz oluyor.üyelerin bolca resim yükleyip belli emareleri yakından çekmesi önemli daha iyi incelenmesi açısından.burda epy ustanın yazdığı makul.traşlanmış alan ve üzerinde kanal benzeri bir oyuk var incelenmeli demiş.üye arkadaşımız karşıdan resimleyip kanal olan yeri temizleyip kayada boşluk bakması daha mantıklı olurdu.

Stormy

Yeni Üye
Basganim cok pis gaz vermisler..bisey bulamayincada sinirini kayadan cikarmis arkadas..bu mekanda zerre gomu define mezar yok
Var diyeni bulent ersoy opsun haddi baalim
Abi alem adamsın ya sırf senin mesajlarını okumaya geliyorum buraya hiç güleceğim yoktu Allahta seni güldürsün inşallah ??

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Uydusever kardeşim daha yeni bu geçtiğimiz cumartesi olan olayı anlatayım ..
Düğün sebebiyle gittim define ile alakalı gitmedim o sebeble yanımda aletlerim yoktu .. konu define oldu.. daha önce anlaymıştı bana yerin sahibi yer uzak olduğu için gidememiştim ..
Şimdi anlat dedim ona .. ne oldu ? Nasıl oldu ? ..
Çubukcu var .. eee o ölçtü biç ti baktı .. tamam burası dedi .. eee .. bizde 7 mt re indik aşşağıya... sonuç öyle oldu böyle oldu ...
Çubukçu nerede yakın mı .. yakınsa çağır dedim .. yakın dedi çağırdı ... çubuklarınıda getirsin göreyim dedim ..
Aradı geldi adam ... elinde .. % kaç olduğunu bilmediği 3 mm gümüş kaynak teli ... bununlamı bakıyosun dedim .. başka çubuğun varmı yok ... ben bunla bakıyom dedi ... ne bakıyon bunla .. boşluk mu değerlimi ... hepsini bunla yapıyom dedi ..... yap bakalım nasıl yapıyosun göreyim dedim ..
İnan evin içinde yapılan testler bundan daha iyidir ... derinliği nasıl alıyosun .. mahzenin yüksekliğini nasıl alıyosun değerliyi nasıl alıyosun .. çubuğu nasıl sıfırlıyosun ... inan çoğu bilgi yok .... çok ta moralini bozmadan 1 kaçtanesini tarif ettim ... ama pratik yapması lazım ..

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Neyse uzatmıyayım .. değerli tespitini almış eline 2 tane gümüş yüzük onla yapıyor belki altınlada yapıyordur ınu görmedim elinde yoktu söylemedide .. o kısmı bilmiyorum ...
Dedimki bak abicim ... bana kalsa tüm tespitlerin yanlış demiyeyim ama doğru olmaya bilir .... kendim şuan en az 13 veya 14 test yapabiliyorum elimdeki imkanlar okadar ... böyle olduğu halde şu nokta tamam dır başlayın ı ... NET söyleyemiyorum .. dedim ...
Durum böyleyken 7 mtre aşşağıya inmek kolay değil ... siz beni bekleyin ben gelinceye kadar işlem yapmayın dedim ..
Kardeşim benim .. 1 yerde işlemi başlatmak kolay karar verilecek 1 iş değil .. eğerki ustanız yoksa işiniz zor demektir ...
Yoksa çok yerde işlem yapar kas ve pazu sahibi olursunuz ... tespit çok önemli ..
Burada söylenen veya ilaretlenen yerlere hemen dalmayın ... testler yapın .. tespitler yapın .... çok çok emin olun testleriniz olumlu sonuç verirse işlem yapın ..
Bilmem bu işin hemen girelim alalım gidelim gibi kolay olmadığını anlata bildim mi ..
Bu arada kısmeti olan vardır dağda bayırda veya düz ovada yürürken ayağına takılır ona 1 şey diyemeyiz nasip deriz ...

Rast gelsin kardeşime

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Defalarca yazdık söyledik çizdik.
Önce tespit sonra işlem.
Burada son nokta çok nadirdir verdiğimiz.
ar-genizi daha doğru yönlerde yapasınız diye yazıyorum çiziyoruz.
konularınıza yapılan yorum kimden gelirse gelsin!
unutmayın!
önce tespit, sonra işlem!!!
tamam mı ?
anlaştık mı? :))

sanırım kelimesini dikkate alın.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Sanırım kelimesini bırak yazıyı bile okumamışım. Ustaya yüklenmeyin ;)