Örnek Kaya Kasa

trove

Yeni Üye
bu kayada kasa olabilirmi

Sedegor ustam rica etsem birde buna bakabilirmisin kasa ve başka bişey görebılıyormusun

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Son düzenleme:

trove

Yeni Üye
usta birde şöyle baksan doğrumudur benim görduklerım acaba

Sedegor usta

Sedegor

Engellendi
Müjde dediğin yerdeki sıralı kayalar ve 3-5 metre alttaki duvar gibi örülmüş yerler giriş olabilir. Bunu sen çıplak gözle daha iyi anlarsın.

Müjde dedin oval yer oda işaretidir yakından resim varsa ekle neymiş bakalım. Gittiğinde şuphen varsa tıkla ama bana göre çok az bi ihtimali var

Bi isarete belki insan kafasına benzettim yakın resmi yokmu

trove

Yeni Üye
yakın resim yok malesef usta benim bu konular kaç senedir sürüncemede kaldı son iki senede 3 kez gittim bölgeye giremedim taş ocağı açılmış yakınlarında baska yerden geliş var fakat çok zahmetliydi birde işten iyi anlayan biriside yok yanımda malum benim bilgide kısıtlı öğrenıyoruz işte sen ve senin gibi çok degerli ustalrımız var form baya bişey kattı ya nasip ya kısmet artık aslında bu dere boyu yukarılara kadar tırmanarak çıkıyosun son nokta balkaya bu resimden sonra yukarı taraf benim ayı diye açtıgım konu onunda yukarısı balkaya gerçi bu aralarda daha çok emarelerde var bana nasip olmadı bölgeye girmek bu fotolarıda ceken benim arkadaşım hasper kader görmeden bilmeden çekti yinede birçok sey takıldı fotolara Sedegor ilgin alakan içinde çok tşk.ederim

Amisos

Bilgili Üye
@Sedegor galiba bana cevap vermeye calistiniz lakin benim yazdigimi okumadiginiz belli once yazdigimi bir okuyun ondan sonra tekrar cevap verme geregi duyarsaniz verirsiniz
Siz degilmisiniz konu paragrafinda 3. Paragrafta buyuk hazinelerin hediyesi oldugu aşikardır diyen ac yazdigini bir daha oku istersen ben kendimi ovmuyorum fark ettiniz umarim niye neden takildiginiz sizleri ilgilendiren bir konu
Kasa hediye vs bunlar halk dilinde kaliplasmis cumlelerdir eger actiginiz buyuk hazine var ve hediyesi var ise yer resmi paylasin ki görsel olsun
Bu arada mujde ve define dediginiz kavram definenin mufdesi olmaz meftahin mali mülkü var ise o olur o da definenin ta kendisidir.yani halk diliyle mezar hediyesidir.
Konuyu cok dagitmak istemiyorum ama kasanin isareti buyuk hazine tumulus hazine odasi mezar odasi vs bunlarin hediyesi definenin mujdesi vs boyle birsey yok benim tavsiyem .
Sayın ustalar didişmen lütfen ikinizde bilirsiniz ki bu tür ikili didişmeler kalp kırmaya kadar gider .hediye müjde olur olmaz demeyin belki hediye belki değil ama var hediyelerin yerini artık gösteremem ama var hemde 3 ayrı hediye diye tabir ediyoruz sadece ben olur diye iddia etmiyorum ama gördük bu küçük hediyeler büyük kasaya gidişi engellemek amaçlı yani hediye belkide başka şahıs kasası olabilir bilinmez ALLAH U alem bilinmez bir yere ulaşmak için mücadele ederken beklemediklerimizlen karşılaşınca bunun adına da hediye müjde denilmiş olamaz mı sayın abilerim... kar yağmadan gidebilirsem resimleyecem abiler . Hediye veya müjde dediklerimiz büyük gomuye ulaşmasınlar diye bırakılmış yem olamaz mı ???

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Sayın ustalar didişmen lütfen ikinizde bilirsiniz ki bu tür ikili didişmeler kalp kırmaya kadar gider .hediye müjde olur olmaz demeyin belki hediye belki değil ama var hediyelerin yerini artık gösteremem ama var hemde 3 ayrı hediye diye tabir ediyoruz sadece ben olur diye iddia etmiyorum ama gördük bu küçük hediyeler büyük kasaya gidişi engellemek amaçlı yani hediye belkide başka şahıs kasası olabilir bilinmez ALLAH U alem bilinmez bir yere ulaşmak için mücadele ederken beklemediklerimizlen karşılaşınca bunun adına da hediye müjde denilmiş olamaz mı sayın abilerim... kar yağmadan gidebilirsem resimleyecem abiler . Hediye veya müjde dediklerimiz büyük gomuye ulaşmasınlar diye bırakılmış yem olamaz mı ???
Merhaba
Malesef hic bir medeniyet ve kavimde böyle bir olu gomme veya hediye birakma diye bir kavram yoktur

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Merhaba
Malesef hic bir medeniyet ve kavimde böyle bir olu gomme veya hediye birakma diye bir kavram yoktur
Üstadım bilmemek ayıp değil fakat öğrenmemek ayıptır derler diye soruyorum. Peki bu bildiğimiz hediye, müjde veya keselikler neyin nesi? Ya da ne amaçla konulmuş olabilirler. Kısacası bunun hikayesi var mı? Nedir? Hayırlı forumlar

Sedegor

Engellendi
Üstadım bilmemek ayıp değil fakat öğrenmemek ayıptır derler diye soruyorum. Peki bu bildiğimiz hediye, müjde veya keselikler neyin nesi? Ya da ne amaçla konulmuş olabilirler. Kısacası bunun hikayesi var mı? Nedir? Hayırlı forumlar
Kardeş hiç hediye almamış hiç kasa görmemiş adam nerden bilsin bu soruyu. Neyse ben unuttum değerli üyemizin yazdığını. Her insanın kendine özgü düşüncesi ve görüşü vardır.

Bazı söylediklerinede katılmamak mümkün değil. Çünkü bazı şeylerin farkında en azından antik mezarların.

Mahyem usta böyle olsun dedi :)

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Kardeş hiç hediye almamış hiç kasa görmemiş adam nerden bilsin bu soruyu. Neyse ben unuttum değerli üyemizin yazdığını. Her insanın kendine özgü düşüncesi ve görüşü vardır.

Bazı söylediklerinede katılmamak mümkün değil. Çünkü bazı şeylerin farkında en azından antik mezarların.

Mahyem usta böyle olsun dedi :)
Üstadım ben belki bilimsel ve ilimsel bir açıklaması vardır diye sordum değerli hocama. Sen de bilirsin ki biz siz üstadların elinden medrese tarzı ve ya usta çırak eğitimi ile az çok birşeyler öğrendik.