Oyma ve içinde yön

Phoenix00

Aktif Üye
Saolun ustam okudum iyice sayenizde hatirladim bu sistemi daha once duymustum fakat unutmustum denemeyi bu sistemi yanlis hatirlamiyorsam 2-3 sene once okumustum bayram ustamizida hatirladim yazilarini sık sık okuyordum ornek aldigim iki ustalardan biriydi bana cok yardimci oldular o ve ikizceli usta sagolsunlar yasim biraz genc cubugu onlarin sayesinde sevdim ama bi turlu yeterli miktarda gelistiremedm kendimi insallah dahasa biseyler katarim bunlari bana hatirlattiginiz icin size tesekkur ederim :) konyada iseniz insallah bi gun beraber cay icip sohbet etme firsati da yakalariz @BulursamKader25 ustamizida tanimak isterim cirak olarak yaninda bi kac sey ogrenmeyi de isterdim :) saygilar

baykan

Bilgili Üye
Cuma namazindan sonra bolgeye ulastik insallah. Aslinda benim eve yakin bir alanmiş. Daha once o tarafa hiç gitmemisim. Sagini ve solunu gormustum, o bolgeye yeni gitmis oldum.

Benim de karotla acilmis diye zan ettigim yuvarlagin oldugu kayanin yanina gelince kayanin ters duz edildigini gorduk. Az bir calisma yapilmis, kayanin altina bakilmis. Alt taraf beginilmeyince birakilmiş :))
Oyma yan dönmüş. Bu nedenle size fotograflama yapamadim.

Evet kardaslarim,
Oyma karotla acilmis kadar guzeldi giris kismi. Ciplak gozle bakinca hemen Lapya-Dogal oldugu anlasildi.

Gelmisken, metal tespiti yapmadan gitmeyelim dedim. 3 noktada Altin sinyali aldim. Detaya inince mineral oldugu anlasildi. Konu sahibi kardasimizla biraz cubuk alistirmasi yapacaktik amma hava cok soguktu. İmkan bulamadik. Ben calistim o izledi.
Sistemi anladi, amma cozemedi:))
Hava soguk olunca bende fazla hava atamadim :)))

Fotografin ne kadar onemli oldugunu birkez daha anladik. Tek foto ile mevzu acanlarin kulaklari cinlasin :)
Tebrikler ustam sizi kutluyorum. Kimi arkadaşlarımız karot demişlerdi bende %100 karot olmadığını düşünmüştüm.
Lakin gözle görmek ile resim çok farklı. Dediğiniz gibi her zaman söylenir tek resimle bu işler zor.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ben bir seferde anlarım bayağı bişeyler kaptım abi bida bir yere gittiğimizde boşluk bulmayı ogrendimmi çubukçu olur çıkarım bugün ufonun malzemelerini bayağı aradım ne yazikki bulamadım Konya da internetten getirtecem inşaallah gümüş çubukları aldım tek eksik UFO kaldı inşaallah sistemin çok hoşuma gitti titreye titreye izledim soğukta ?
Evet miknatislar internetten alinacak.
Hard diskide bilgisayar tamircilerinden.
3-5 liraya satiyorlar.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Saolun ustam okudum iyice sayenizde hatirladim bu sistemi daha once duymustum fakat unutmustum denemeyi bu sistemi yanlis hatirlamiyorsam 2-3 sene once okumustum bayram ustamizida hatirladim yazilarini sık sık okuyordum ornek aldigim iki ustalardan biriydi bana cok yardimci oldular o ve ikizceli usta sagolsunlar yasim biraz genc cubugu onlarin sayesinde sevdim ama bi turlu yeterli miktarda gelistiremedm kendimi insallah dahasa biseyler katarim bunlari bana hatirlattiginiz icin size tesekkur ederim :) konyada iseniz insallah bi gun beraber cay icip sohbet etme firsati da yakalariz @BulursamKader25 ustamizida tanimak isterim cirak olarak yaninda bi kac sey ogrenmeyi de isterdim :) saygilar
Piknik zamani gelsin. Havalar duzelsin.
Calismak icin uygun bir yer tespit edip hem piknik yapalim hemde cubuk calisalim insallah. Herhalde 10 civarinda olduk cubuksever olarak.

Memolii

Aktif Üye
Bu sistem süpermiş bende daha önce okuduğumda birşey anlamamıştım bayram abinin kullandığını görünce süper birsey olduğunu fark ettim soğukta çay falan içmeye gitme çay içilmiyor ;) evet bende konyadayim

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Soğukta titreye titreye çubuğu nasıl tutabildiniz. Belgesel izliyordum gagasından üç cm buz sarkan penguenleri. Vallahi hayalimde canlandırdım ve istemsizce bir :) ile bu hobi nelere kadir dedirtti.

Phoenix00

Aktif Üye
Bu sistem süpermiş bende daha önce okuduğumda birşey anlamamıştım bayram abinin kullandığını görünce süper birsey olduğunu fark ettim soğukta çay falan içmeye gitme çay içilmiyor ;) evet bende konyadayim
Hehe tabı havalar bıraz duzelince içeriz darbeyı yemişsiniz soguktan sanırım ? tecrubeli ellerden görmek daha başka oluyor tabıkıde

Phoenix00

Aktif Üye
Piknik zamani gelsin. Havalar duzelsin.
Calismak icin uygun bir yer tespit edip hem piknik yapalim hemde cubuk calisalim insallah. Herhalde 10 civarinda olduk cubuksever olarak.
İnşallah ustam sizden bişeyler ögrenmek nasıp olur insallah dediğiniz gıbı havalarda biraz duzelsin sizin ögrenciniz olmaktan gurur duyarız ?

Memolii

Aktif Üye
Evet miknatislar internetten alinacak.
Hard diskide bilgisayar tamircilerinden.
3-5 liraya satiyorlar.
2 tane harddisk aldım hatta harddisk in içinden çıkan miknatislardan yapmaya karar verdim abi Bi deneyeceğim bilgisayarcı miknatisin tanesini 1 liradan vereceğini söyledi komple harddisk 5 TL şimdi elimde 4 mıknatıs 2 tane Cd oldu