Pulse Cihaz Önerisi Lütfen

mutaf

Yeni Üye
Adranalin pulse dedektör de teneke topoluyor demek ?? Kullanan arkadaştan adrenalin cihaz hakkında yorum alabilirmiyim mümkünse.yarın adranalin almak için yola çıkacaktım:) delta pulse 3s mi adranalin pulse mi üstadlar...bu iki cihazı kullanan arkadaşlar secimi mi hangisinde kullanmaliyim ,, ayrım konusunda hangisi iyi ,, Şimdiden Allah razı olsun

Son düzenleme:

mutaf

Yeni Üye
Adranalin pulse dedektör de teneke topoluyor demek ?? Kullanan arkadaştan adrenalin cihaz hakkında yorum alabilirmiyim mümkünse ..yarın adranalin pulse için yola çıkacaktım ama şimdi delta pulse 3s hakkında da referanslar iyi gibi.adranalin ve delta kullanan arkadaşlar dan iki hakkında hangisinde karar verme. Gerekli son atımlık parutum çünkü Yardımcı olursanız sevinirim

KILIÇ

Yeni Üye
Yahu Bir Metal Dedektörü (Lorenz dahil) Nasıl Boşluk Bulur Bana bunun mantığını birisi açıklasın lütfen.
yani başlıktan gönderilen sinyal metale çarpıp geri döndüğünde, ancak cihazımız bunu algılayabiliyorken
boşluğu nereden görecek. yani sistemin gpr radar gibi bir şey olması gerek görmesi için.

jickata

Yeni Üye
Evet ben de Delta Pulse 3s kullanıyorum ve de ihtiyacıma cevap veren bir cihaz.
Bu cihazın daha önce Delta pulse 2 ve 3 modellerini kullandım.
Şu an elimdeki 3s modeli.
Bendeki versiyonda boşluk bulma özelliği yüklü değil.
Büyük başlıkla da yeterince arazi deneyimim olmadı.
Ama cihazın diğer başlıkla performansı ve teknik özellikleri
hakkında aklınıza gelen her şeyi sorabilirsiniz.
Bilgi ve tecrübem ışığında dilimin döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım.
Şu alttaki konuyu da az önce gördüm, oradan da faydalanabilirsiniz:

http://www.definesohbeti.com/showthread.php/5959-Delta-Pulse-3-S-Metal-Detector

Boşluk bulma özelliği tum DP3S'lerde yüklü olmasI gerek,Sizinkinde olmamasI ilginc geldi bana.Sizin yazIlIm hangi version acaba.

KILIÇ

Yeni Üye
Yahu Bir Metal Dedektörü (Lorenz dahil) Nasıl Boşluk Bulur Bana bunun mantığını birisi açıklasın lütfen.
yani başlıktan gönderilen sinyal metale çarpıp geri döndüğünde, ancak cihazımız bunu algılayabiliyorken
boşluğu nereden görecek. yani sistemin gpr radar gibi bir şey olması gerek görmesi için.

D

deniz_efe

Misafir
Boşluk bulma özelliği tum DP3S'lerde yüklü olmasI gerek,Sizinkinde olmamasI ilginc geldi bana.Sizin yazIlIm hangi version acaba.
Dostum 3s'e sahip olan ikinci şanslı benim.
İlki karadenizde bir arkadaşa gitmişti henüz.
Arazide ilk deneyen ve ilk yorumu t.e. foruma yazan da benim.
Mevcuttaki cihazım, araziye çıkan o cihaz değil.
Dönüşte tekrardan versiyon atılıp, yeni leksanlar eklenip kutulandı.
Versiyon numarasını şimdi hatırlayamadım.
...
Aslında bu bile hoş bir durum.
Düşünsenize mesela Lorenz x5 den sonra Z1 i çıkarıyor.
Görsellikler dışında yazılım hariç Z1in x5 den farkı yok.
Ama siz x5 i Z1 e yükseltebilir misiniz ? Hayır.
Ama Delta da ilave bir değişiklik olduğu zaman
-mesela boşluk bulma özelliği yazılımsal olarak ilave edildiğinde -
yüklüyorsun yeni versiyonu cihaza, hepsi bu...

Ordinaryüs

Member
deniz_efe

Abi bir sorum olacak,
Delta pulse 3s de derinlik tesibiti varmı acaba? Hedefin derinlik mt. si ekranda gözüküyormu abim?

D

deniz_efe

Misafir
Haklısın, başlangıçta ben de senin gibi düşünüyordum.
Fakat işin tekniği altta ve patenti de alınmış durumda.

...Size sistemin nasıl çalıştığını ve ne tür boşluklarda başarılı olabileceğini kısaca anlatayım. Sistem temelde toprak mineral yoğunluğu ölçüm mantığına göre çalışmaktadır. Mineral yoğunluğu belirli bir orandan aşağı düştüğünde boşluk oluştuğu kanaatine vararak ekranda bilgi vermektedir. Bu mineral yoğunluğu boşlukta bir metal varsa, boşluk tavanı aşırı mineralli bir yapıda ise, boşluk tavanında metal varsa yada boşluk tavanı ile bobin arasında yani toprakta bir metal varsa azalacağına artar ve dedektör boşluğu göremez. Dikkat ederseniz benim çektiğim videolarda doğal kaya mezarı yada kendi oluşturduğum boşluklar yer almaktadır. Kısaca boşluk bulma yeteneğini etkileyen faktörleri yazdım. Bu durum tıpkı metal ayrımı gibidir. Belirli koşullar altında tam anlamı ile verimlidir..

D

deniz_efe

Misafir
deniz_efe

Abi bir sorum olacak,
Delta pulse 3s de derinlik tesibiti varmı acaba? Hedefin derinlik mt. si ekranda gözüküyormu abim?
Bu tip cihazlarda derinlik tespit ettiğini idda edenlere,
ekranda metre bazında değer verenlere itibar etmeyiniz.
Bu cihazda da böyle bir özellik yok.
...
Cihazın başlığının altına gelen metal, başlığa yakınsa veya kütlesi büyükse
grafik ekranda görsel olarak geniş bir alan kaplar ve cihazdan duyulan ses sinyali şiddetlidir.
Tersi durumda;cihazın başlığının altına gelen metal, başlığa uzaksa veya kütlesi küçükse
grafik ekranda görsel olarak dar bir alan kaplar ve cihazdan duyulan ses sinyali zayıftır.
Metal cinsini ayırdedebilmek için de ayrı bir bar vardır.
Hiç dedektör kullanmamış bile olsanız çok kısa sürede öğrenebilirsiniz.
Tam olarak tecrübe kazanınca sinyal aldığınız yerde;
ne tür metal olduğunu,
ne kadar kütleye sahip olduğunu,
değerli mi, değersiz mi olduğunu,
yaklaşık ne kadar derinlikte olduğunu,
rahatlıkla yorumlayabilirsiniz.

KILIÇ

Yeni Üye
Size sistemin nasıl çalıştığını ve ne tür boşlularda başarılı olabileceğini kısaca anlatayım. Sistem temelde toprak mineral yoğunluğu ölçüm mantığına göre çalışmaktadır. Mineral yoğunluğu belirli bir orandan aşağı düştüğünde boşluk oluştuğu kanaatine vararak ekranda bilgi vermektedir. Bu mineral yoğunluğu boşlukta bir metal varsa, boşluk tavanı aşırı mineralli bir yapıda ise, boşluk tavanında metal varsa yada boşluk tavanı ile bobin arasında yani toprakta bir metal varsa azalacağına artar ve dedektör boşluğu göremez. Dikkat ederseniz benim çektiğim videolarda doğal kaya mezarı yada kendi oluşturduğum boşluklar yer almaktadır. Kısaca boşluk bulma yeteneğini etkileyen faktörleri yazdım. Bu durum tıpkı metal ayrımı gibidir. Belirli koşullar altında tam anlamı ile verimlidir.
Şimdi: karadağ bu cihazı yapan arkadaş, biliyorum,
seninde burda gördüğün gibi boşluk buluyor demiyor. Arazi'de mineral ayarı yaptıktan sonra, eğer makina topraktaki mineral oranı değişirse bunu boşluk olarak algıladığını söylüyor. şmdi bu ne demek: araziye çıktın makinayı ayarladın minerale göre. Başladın gezmeye sonra makina boşluk sinyali verdi, kazdın karşına bir kaya veya kütük çıktı. çünkü topraktaki mineral oranı değişti.
(zaten farmet'forumda uzun uzun anlatmış bunları,hatta patentini bile aldım demiş, ama tüm ısrarlara rağmen göstermemiş)
bunları cihazı kötülemek için söylemiyorum

Son düzenleme:

jickata

Yeni Üye
deniz_efe

Abi bir sorum olacak,
Dedektorde derinlik tespitini yaklasIk olarak ekrandaki barlardan anlayabilirsiniz,o da tecrube istiyor.Objenin buyuklugude bir etken.
Daha ayrIntIlI bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4900.0

Şimdi: karadağ bu cihazı yapan arkadaş, biliyorum,
seninde burda gördüğün gibi boşluk buluyor demiyor. Arazi'de mineral ayarı yaptıktan sonra, eğer makina topraktaki mineral oranı değişirse bunu boşluk olarak algıladığını söylüyor. şmdi bu ne demek: araziye çıktın makinayı ayarladın minerale göre. Başladın gezmeye sonra makina boşluk sinyali verdi, kazdın karşına bir kaya veya kütük çıktı. çünkü topraktaki mineral oranı değişti.
(zaten farmet'forumda uzun uzun anlatmış bunları,hatta patentini bile aldım demiş, ama tüm ısrarlara rağmen göstermemiş)
bunları cihazı kötülemek için söylemiyorum
DP3S bosluk bulmasI icin menude ayrI opsiyonu var.
Ya arkadaslar,ben Bulgaristandan bu cihaza sahip iken,nasIl oluyorda siz TR'de hala DP3S icin tartIsIyosunuz.Tutturmussunuz Lorenzi.Ondan artIsI var eksigi yok.FiyatIda uygun..

Son düzenleme:

Kara lefter

Yeni Üye
:D sen yazdığın dedektörlerle define bulamadıysan bu işi bırak :D okm rover c2 ve Golden king dpr kuyllanmış define bulamamış kusura bakmada gülmek zorundayım şimdi bunların üstü varda onumu arıyon sana yazayım Minelab Gpx 5000 al aslında diğerleriyle aynı ama madem para çok al sana kaliteli marka sakın ola şu lorenzmidir nedir ona girme ona iyi diyen 2 kişi duydum başkada yok :)