sa abilerim kardeslerim Büyük Dedemizin eski evindeki kuyu hakkinda bilgi

xakrepx

Engellendi
kardeşim kuyunun etrafındakı otları yak eğer arazi sizinse kuyunun içinede gaz yağı dök güzelce yansın yaşayan hayvanlarda ölür yada kaçar sende rahatttça çalışırsın belki eski dende bişeyler çıkar dedenden hariç roma Bizans dönemini bahsediyom bi arazi 100 sene birinde durur neyin üstünde durduğunun farkında olmaz sonra satarlar alan kişi zengin olur anladın sen ne demek istediğimi selametle

timur964

konularim
kuyu duvarlarında ancak dedektör iş görür bence bir tırpanla çevresini aç temizle kapağı aç 4 cepheden içini dışını bir resimle baksın ustalar

Fatih3478

Yeni Üye
İçinde su yoksa tamamen kuruysa bir kaç odun parçası yak sonra at kuyuya içeride duman olsun sende uzaklaş uzaktan izle gör bak nasıl kaçıyor o hayvanlar. Kuru değilse ağzı kapalı bir tenekede yak iple sal aşağı ama ip uzun olmalı saldıktan sonra uzak durman lazım. Sonra kuyunun etrafına bir metre mesafeli kükürtle daire çiz. Daha sonra içini aydınlatabildiği kadar aydınlat resimle.
Sagolasn toyalp ustam verdigin degerli bilgiler icin birde kuyunun izasi ile evin ocaginin izasi ayni yerde ve 2 metre var araligi bende zaten 150 yillik ocagin cevresinden supheleniyorum.ilk once kuyuyami bakmam lazim yarin bakacam ona gore sagolun

Amisos

Bilgili Üye
Sirvan ustam mazisi 15Hocam yildan tazla dedem in dedesi bulgaristandan gocmusler savastan once ve biseyler gommus dedem kuyuyu kendi yapmis kuyu simdi kurumus devamli hayvan dusuyodu icine en sonunda kurudu
kuyudan bişey çıkarsa deden yerini bana satarmısınız kaç m2 o arazinin tamamı fazla veremem baştan söylim evin masrafı çok :zuhaha:şayet dedenin sözüne bildiğine de inanıyorsan o zaman o kuyuya inecen en güzelide bu ya korkunu yenersin :zuhaha:işi bilen abiler sana bi cihaz söylerler işini görürsün birde tabandan tavana kadar yapıda değişik bir nokta yapının arkasında boşluk tarzı araştırma yapacan bulunca beni bul ki tapu işlerini yapalım :3:

ragıp

Uzman
@Fatih3478

hoş geldin
iyi formlar

sizin kuyuda bir şey olduğunu sanmıyorum
lakin bilgi verelim
1. kuyu ağız kısmında, şekil ve renk olarak farklı olan taşın arkası
2. kuyu tabanında ki düz taşın altı
3. kuyu ağızına kurulmuş olan makara sisteminin, kuyu kenarlarına gelen ayaklarının altı
4. kuyu içerisinde, dip kısımda, sağa veya sola giden kapama bakılır
5. kuyu ağız kısmında, dışında, su çekerken üzerine dikildiğin düz taş
gibi sayabiliriz

selametle

Fatih3478

Yeni Üye
kuyudan bişey çıkarsa deden yerini bana satarmısınız kaç m2 o arazinin tamamı fazla veremem baştan söylim evin masrafı çok :zuhaha:şayet dedenin sözüne bildiğine de inanıyorsan o zaman o kuyuya inecen en güzelide bu ya korkunu yenersin :zuhaha:işi bilen abiler sana bi cihaz söylerler işini görürsün birde tabandan tavana kadar yapıda değişik bir nokta yapının arkasında boşluk tarzı araştırma yapacan bulunca beni bul ki tapu işlerini yapalım :3:
Sagolasn ustam tapu isleri kolay.Dedemin bisey gomdugu kesin ama tam yerini bulmaya calisiyoz dayim cok aramis ama nasip bu isler buyuk dedemiz gomunce felc gecormis sadece iki kaya diyebilmis ama bu evde yasamis ben ordan supheleniyom kuyu yaninda bakalm ya nasip yerde duracagina bize nasip olir insallah

Fatih3478

Yeni Üye
@Fatih3478

hoş geldin
iyi formlar

sizin kuyuda bir şey olduğunu sanmıyorum
lakin bilgi verelim
1. kuyu ağız kısmında, şekil ve renk olarak farklı olan taşın arkası
2. kuyu tabanında ki düz taşın altı
3. kuyu ağızına kurulmuş olan makara sisteminin, kuyu kenarlarına gelen ayaklarının altı
4. kuyu içerisinde, dip kısımda, sağa veya sola giden kapama bakılır
5. kuyu ağız kısmında, dışında, su çekerken üzerine dikildiğin düz taş
gibi sayabiliriz

selametle
Sagolasn ragip ustam bende zaten o duz tastan yada evden supheleniyorum insallah boseylerden nasiplenirizde mutlu oluriz dediginiz gibi arastirma yapacam sonra sizden makine tavsiyesi isticem.bide makine kiralanabiliyomu almak sartmi onu soracam

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dedenizin iki kayadan kasti neymis acaba yada benmi yanlis anladim. Cevrede iki kaya varmi kardesim. Cevreyi komple gorebilirmiyiz. Yilanlarida kafaniza takmayin onlar zaten sizi gorunce kacacak delik ararlar rahat olun. Burayi hayirlisiyla cozebiliriz eger iki kaya ipucuysa. Selametle

Fatih3478

Yeni Üye
Dedenizin iki kayadan kasti neymis acaba yada benmi yanlis anladim. Cevrede iki kaya varmi kardesim. Cevreyi komple gorebilirmiyiz. Yilanlarida kafaniza takmayin onlar zaten sizi gorunce kacacak delik ararlar rahat olun. Burayi hayirlisiyla cozebiliriz eger iki kaya ipucuysa. Selametle
Mirkut ustam sagolasn iki kaya olan yer bizim tarlanin icindeki alanda ama ilk once bu kuyu ve evi aramak istiyom burda umudum var olmazsa oralari ariyacam simdiden hakkimizda hayirlisi

Fatih3478

Yeni Üye
Mirkut ustam sagolasn iki kaya olan yer bizim tarlanin icindeki alanda ama ilk once bu kuyu ve evi aramak istiyom burda umudum var olmazsa oralari ariyacam simdiden hakkimizda hayirlisi