Sahibini zengin eden çubuk (:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Anladım @BulursamKader25 ustam Allah razı olsun gümüş testi yapıyorum bende neden hiç tık yok bişey mi yanlış yapıyorum demek kelepçedenmiş. Çatlamış tutma yeri onu taktım mecbur çıkartıyım o zman. Tşkler saygılar
İzolo Bant ile sıkı bir şekilde 6-7 tur attır.
kelepçe işi yapar.
Çalışmana da mani olmaz.

İmkanın varsa pirinç lehimde attırabilirsin.
Kolay Gelsin.

odin

Editör
Kelepçeyi oradan çıkar kardaşım.
Bütün düzeni bozar.
Kelepçe lazımsa aynı malzemeden yani pirinçten yaptırman lazım.
Bu haliyle boşluk bile bulmaz.
Kelepçenin cinsi olan madeni arar durur, boşluğu da keser.

Siteden çubukla alakalı yazılan tüm konuları oku, sonra ne yapman veya yapmaman hususuna karar ver.
Hayırlı Olsun
Kolay Gelsin.
Ustam sen dedinde aklima takildi; pirinc borunun icine rulman koydugumuzda da o zaman ayni sorun olmayacak mi? Sonucta rulman celik malzemeden yapiliyor.

BulursamKader25

Ustam sen dedinde aklima takildi; pirinc borunun icine rulman koydugumuzda da o zaman ayni sorun olmayacak mi? Sonucta rulman celik malzemeden yapiliyor.

Rulman da sorun olmaz.
Zira rulmanla cilt teması olmuyor.
Olmayınca rahatlıkla boşluğa gider.

odin

Editör
Rulman da sorun olmaz.
Zira rulmanla cilt teması olmuyor.
Olmayınca rahatlıkla boşluğa gider.
tamamdir anladim ustam.

su siralar tak-çikar tarzinda bir sistem uzerinde kafa patlatiyorum ondan sordum. yoksa bastan sona tekrardan tasarlamam gerekecekti :S:

megri48

Yeni Üye
Ustalar bu çubuktaki kırmızı şey nedir

No:name34

Aktif Üye
Bana ufak bi tasta civayla güneşte beklettim dedi aldığım kişi kırmızı parçalar çıkıyor somun vida gibi. BulursamKader25 ustam gümüşte 3 5 deney yaptım olumlu sonuç aldım hepsinde altında içine bi çeyrek attım alttan vidayı söküp bi kaç kırlentin altına cumhuriyet koydum sağ çubuk hareket ediyor solda tık yok, boşlukta da pimaş borunun üstüne 3 kat pike serdim üstünden geçiyorum yanından geçiyorum ıggıı tık yok bi fikir verirmisin. Bu arada sahilde 890 tl tek taş buldum garret 150 ile an itibari ile bozdurmuş bulanmaktayım :) saygılar

BulursamKader25

Bana ufak bi tasta civayla güneşte beklettim dedi aldığım kişi kırmızı parçalar çıkıyor somun vida gibi. BulursamKader25 ustam gümüşte 3 5 deney yaptım olumlu sonuç aldım hepsinde altında içine bi çeyrek attım alttan vidayı söküp bi kaç kırlentin altına cumhuriyet koydum sağ çubuk hareket ediyor solda tık yok, boşlukta da pimaş borunun üstüne 3 kat pike serdim üstünden geçiyorum yanından geçiyorum ıggıı tık yok bi fikir verirmisin. Bu arada sahilde 890 tl tek taş buldum garret 150 ile an itibari ile bozdurmuş bulanmaktayım :) saygılar
Pimas boru uzerinden gecerken elinizde maden oluyor mu?
Sadece cubukla mi bakiyorsun, elde hicbir maden yokken??

Tek tek bereketlidir.
Morelleri duzeltir. Devam :)))

Aktif Üye
Yok ustam maden felan olmuyor boşlukta sadece çubuklar. Metal ararken sadece ne arıcaksam onu rulmanın olduğu yere atıyorum. Maden derken BulursamKader25 ustam. Askerliğide 25 palandöken 57. Piyade alayında yaptım sizin memlekettede çok gezdim bilirmisin yıldızkent ın yamaçları :)

BulursamKader25

Yok ustam maden felan olmuyor boşlukta sadece çubuklar. Metal ararken sadece ne arıcaksam onu rulmanın olduğu yere atıyorum. Maden derken BulursamKader25 ustam. Askerliğide 25 palandöken 57. Piyade alayında yaptım sizin memlekettede çok gezdim bilirmisin yıldızkent ın yamaçları :)
İsin gercegu ben hazneli cubuk hic kullanmadim.
Bana hep soguk geldi. Tek cubuga bagli kalma.
NYE vasifli 6mm bakir tel elektrikcilerden.
50 cm lik 2 parca kes. 10 cm den buk. L cubuk yap.
Sonra gec pimasun uzerinden muhakkak sana bosluk isareti verir.

Benim memleket Kirikkale :))

Aktif Üye
İsin gercegu ben hazneli cubuk hic kullanmadim.
Bana hep soguk geldi. Tek cubuga bagli kalma.
NYE vasifli 6mm bakir tel elektrikcilerden.
50 cm lik 2 parca kes. 10 cm den buk. L cubuk yap.
Sonra gec pimasun uzerinden muhakkak sana bosluk isareti verir.

Benim memleket Kirikkale :))
Anladım ustam en kısa zamanda birde öle deneyeceğim, tutma yerlerine combinin içinden çıkan borulardan olsa olurmu yoksa sade öle 6mm büküp L olarak sadece mi tutayım mı ?
Birde nette Erhan kahraman var canlı videoları felanda var zemin altı mezar buluşu felan bildiğim kadarıyla bazı maden şirketlerine felan çubuk yapıyor işi prof a bağlamış bizim oralı izledinizmi videolarını

K.maraş benimde memleket, sanırım giderken sizin ordan geçiyorduk :)
Hocam dışardayım bende şarjm bitmek üzere kapanabilir k.bakmayın yazamazsam, tektaşın taşını kırıyorum taksimde de.d kendinize iyi bakın selametle önerileriz için çok tşkrlerimi sunuyorum.

BulursamKader25

Ben cubuk yapip satan birisi olsaydim, bak ne guzel videolar ceker youtube ye yuklerdim.
2 senede 1 ev 1 araba parasi kazanirdum herhalde.

Cubukda onemli olan cubuk degil Kullanan Kisi.
Sonra malzeme gelir.
Saf altindan cubuk olsa bir ise yaramaz.

Parayla cubuk alip bosuna para vermeyin.
Cilali boyali cubukla bu is bitmez.
İse yarasaydi, ekstra faydasi olsa vallahi 1000 lira verir ben de alirdim. Hurdacidan alacagin bakir, alemunyum, pirinc teller bile isinizi gorur. Bu parlak cubuklardan asagi kalir bir yani da kesinlikle yoktur.

Cubukla para almayin.
Bu kisilerin havuzuna katki sunmayin.
Amazon.com da satulan cubuklar, bunlarin cubuklarindan daha ucuz. Aldanmayin derim.

Cubukla alakali yazilari okumakla baslayin.
Olayi once teoruk olarak ezberleyin.
Sonra evde sonra da arazide antiramanlar yapin.