Şakül-Çubuk-lecher-anteni Vb Tartışma Bölümü

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 109487ustam böyle bi kayalıkta tünel var burda boşluk alabilirmiyim denedinizmi hiç komple işaretli bi büyük çakıl yığını çakılın uzunluğu 800 veya 900 metre en aşağısında sol el serçe parmak yanındaki parmak yarısı yok halen duruyor saklı ve çakıl altından çıkardık taşı elin baktığı yer yukarısı çakılın üstüne doğru net sol el açık daha önce 3 yerden para alındı bilgisi geldi ama elin parası tünelle bi mahsende çünkü tünele daha önce düşen bidaha bulamayan var ne dersiniz şu an herkes eli arıyor ama bulamazlar saklı boşluğu nasıl alırım bu çakılın içinde@kabakburgiba

LabarNa

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 109487ustam böyle bi kayalıkta tünel var burda boşluk alabilirmiyim denedinizmi hiç komple işaretli bi büyük çakıl yığını çakılın uzunluğu 800 veya 900 metre en aşağısında sol el serçe parmak yanındaki parmak yarısı yok halen duruyor saklı ve çakıl altından çıkardık taşı elin baktığı yer yukarısı çakılın üstüne doğru net sol el açık daha önce 3 yerden para alındı bilgisi geldi ama elin parası tünelle bi mahsende çünkü tünele daha önce düşen bidaha bulamayan var ne dersiniz şu an herkes eli arıyor ama bulamazlar saklı boşluğu nasıl alırım bu çakılın içinde@kabakburgiba

Kardeş fotoğrafin tam ortasında yeşillik alan boşluğa uygun alan bence
ama varsayım olarak söylüyorum

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Kardeş fotoğrafin tam ortasında yeşillik alan boşluğa uygun alan bence
ama varsayım olarak söylüyorum
ordan bi tas para gitti ustam yoklandı buranın her yanı boşluk ama düzenli boşluk lazım ustam buralar yukardaki kayalar çok büyük kamyon gibi yukardakiler ama bura elin biraz yanı 150 metre el burda değil yani senin anlaycan ustam

kabakburgiba

Operatör
burada anlattına göre emareler var.peki gelelim soruna.önce yığmalrın üstünü unut.ustten aşarılı olman imkansız.zirveye çık.etraıfı incele.branın girişi şunu unutma olduğun yerden aşağıda.önce bi dikili taş varmı,renkli farklı bi taşvarmıbak.dere su varmı bak.dere varsa girişinbiri %99 o taraftabu kesin.kuru derede olur dikk at et.giriş tekdeğildir.2 dere varsa birleşen yerinde yani v nin açık tarafınıkale al.burda girişler 2 derede karşılıklıdır.

kabakburgiba

Operatör
en kolay girişi nasıl bulabilirsin.haaa bide en önemlisi burda kimler yaşamış onu araştır.bilgi edin.sistemler yaşayan kavimlere göre farklı.roma farklı,frigler farklıörnek için yazdım.mesela ben çubuk hiç kullanmam,alan tarama ve şakul kullanırım önçü olarak. bu bi ön araştırmadır.plan proje çizeceksem 2 3 saat uğraşırım.tabi yer müsaitse.girişi burda varsa iyi tanıdığın çubukçu götür.önce genel merkezi tesbit edin,odaları.bunu tesbit ederken kırmızı bant çekin ki net meydana çıksın.yani inşaaatın temeli çizimi gibi.odaları bulduk.sonra odaların dışında 1 2 metre gibi etrafını gezin.mutlaka başka boşluk sinyali alacaksınız.enini bulun 1 2 metre gibi ise b u sefer uzunluğundan tünel olduğunu anlarsınız.bu sizi zirveden baya aşağılara doğru götürecek.bak unuttum,tünelin başında yani girişte hemen önünde bi ağaçta olur.b u çok önemli.taş yığını olur.göçme olur.bi farklılık olur.şimdi tünelide işaretledik.buradan odalara doğru zirveye doğru yürüyeceksin.tünelin başında en çok neye dikkt edecez.eğer elindeki aleti kullanan tecrübeli bir ise hemen sana burda merdiven var der.çubuklar boşlukta yürürken az ileri geri hareket ederler 20 25 cm git gel yaparlar.o zaman rahat anlarsın merdiven olduğunu.bu alan taramada da aynıdır.alan taramada antenler sol koluna vururlar.düz bi zemin ise tünelin içi antenler solda sabit dururlar taki boşluk bitinceye kadar.merdivense 20 25 cm yani merdiven basakların enin kadar hareket ederler.ve yürümeye devam ediniz.odalara kadar giderse kapalı değildir tünelin içi.burda tuzaklara dikket edecez.tünelin içinden yürüdük.kapı kısmı kapalı ise açılacak.açarkende kaç kişi olursak olalım.tüplü gaz maskemiz olacak.ölmek isteyen takmayabilir.ondan sonrasımı bilemem.

kabakburgiba

Operatör
odalardaki gazı boşaltmak için isteyen önce üstten bi karotla delebilir.artezyen çakan birinide bulup deldirebilir.böylece en büyük tehlikelerden birini bertaraf etmiş oluruz.iş sadece tuzaklara kalır .oda yoksa şayet eh artık iş dönem soygununa kalmıştır.internette ve bi konuda altın odasını buluyorlar adamlar Ahmet mehmett diyorlar fakat bu ardada küm küm öksürüyorlar.zor soluyorlar hala odada külçelere bakıyorlar.adam ölüyor kardeşim ölüyor.lan ben ölüyorum külçenin içine edeyim.dünya benim olsa ne olur.bu kadar da cahillik olmaz arkadaşlar.hiç bi önlem almamışlar elinde eldiven dahi y ok.yazık vallahiyazık billahi yazık.ölüyon ölüyon salak herif.bekle içersi havalansın.mal bi yerekaçmaz.birilerine ALLAH nasip eder.ama yemesini bilemezler.yazılacak çok şey varama susayım.

kabakburgiba

Operatör
hemen sağda ilk kaya koltukmu dikkat ettinmi.iki ayak arasında aşağıya doğru yarık var kanalmı.hemenayağının altını yeşil alan kontrol ettinmi.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
odalardaki gazı boşaltmak için isteyen önce üstten bi karotla delebilir.artezyen çakan birinide bulup deldirebilir.böylece en büyük tehlikelerden birini bertaraf etmiş oluruz.iş sadece tuzaklara kalır .oda yoksa şayet eh artık iş dönem soygununa kalmıştır.internette ve bi konuda altın odasını buluyorlar adamlar Ahmet mehmett diyorlar fakat bu ardada küm küm öksürüyorlar.zor soluyorlar hala odada külçelere bakıyorlar.adam ölüyor kardeşim ölüyor.lan ben ölüyorum külçenin içine edeyim.dünya benim olsa ne olur.bu kadar da cahillik olmaz arkadaşlar.hiç bi önlem almamışlar elinde eldiven dahi y ok.yazık vallahiyazık billahi yazık.ölüyon ölüyon salak herif.bekle içersi havalansın.mal bi yerekaçmaz.birilerine ALLAH nasip eder.ama yemesini bilemezler.yazılacak çok şey varama susayım.
ustam peki bu alantaramayla çakılda boşluğu net alabilirmiyim merdiveni bu aklıma yatmadı benim bakacağım yer çakıl altında toprak altında değil öncelikle bunu belirtim ki yanlış anlaşılmasın çakılda gezerken kapak taşının dönmesi ile girişe düşen var ama yerini bulamıyor içi gidiyordu diyor burda kesin bişey var 2 derenin birleşimi,de var kilise var orda gidince detaylı resim ve inceleme bidaha yapcam ama odalar çakılın altından başka biyerde değil kesinlikle girişte çakılda bu iş 1veya 2 kişinin yapabileceği bi iş değil toplu halde yapılmış bi iş daha detaylı araştırcam inşallah gidersem eğer bi resimli konu halinde detayları yazarım saygı vede sevgiler sunarım değerli bilgilerin için

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hemen sağda ilk kaya koltukmu dikkat ettinmi.iki ayak arasında aşağıya doğru yarık var kanalmı.hemenayağının altını yeşil alan kontrol ettinmi.
ustam orda koltuk yok ama üst taraflarda büyük duvarlar var çok büyük gözle görülür aşşağıda bir kaç işaret var tabanca ucundan tahminim 3 mermi çıkmıştı ama bana sonradan yapma geldiği için ilgilenmedim çakıla bakıyor ağız tarafı mezarlık hepsi mevcut çakılın yukarısında kabartma yazılı kapak taşı var dediler gidince bakcam artık burdaki çakılda tahminim mezarlar veya lahit mezarda olabilir gidince detaylı resimlicem

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bide bu çakılın bi tarafında curuflar var maden işletmişler belli yada darpanede olabilir cihazla bronz bi kaç parça aldım numune yüzeysel en ufak bulgu yok dikkatimi bu çok çekti onun için burda paralar taş içlerinde horasanlı yada çakıl altında diye düşünüyorum

kabakburgiba

Operatör
illaki odalar çakılın altında.ama önemli olan kapağı yani girişi bulmak mesele.burada çok oynanmış.iz,işaret ler yok olmuş.alet edevat şart.elimde olsa 1 2 saatte yerinde hepsini çizerim,girişide veririm.imkan meseli.bak anladığım kadarı ile kilise milise,sistem varburada medeniyet var.yavvaş yavaş hepsi çıkacakortaya mezarlık,çeşme,değirmen,dedekuyu, yaşlı ağaçlar,ohhhhooo ucu bulunmaz,çeşmeler.