Şelalenin Döküldüğü Yerdeki İşaret İçin Yardımcı Olurmusunuz

Nasipseolur

Member
Nihat k ustam, biz acemiyiz biz orayı kapak düşündük lakin mayhem hocamız dağarcığımızı genişletti hedefimizi oraya yöneltti. Hayırlısı bakalım

Nasipseolur

Member
Ekli dosyayı görüntüle 190157Ekli dosyayı görüntüle 190158Ekli dosyayı görüntüle 190159Sayın üyelerimiz fotoğraflarda işarerlediğim yerlere bugün tekrar işlem yapıldı fakat nasıl bir yapıysa açılmıyor.Büyük daire içine aldığım yeri suyun altından elimle yokladığımda içeri gidiyor.Tabi su gözlem yapmamıza fırsat vermiyor. Tek çare kaldı sessiz dinamit başka türlü açılmayacak bu kapaklar,tabi şayet kapak iseler :) Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz.

Nasipseolur

Member
Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum. Kapak olma ihtimalleri?

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kardeşim ben olsam oyma delik bulunan kayanın kendisinde yada suyun sığ olan kaya bölümlerinde kasa arardım, var ise dedektörle sağlıklı sonuç alırsınız

Son düzenleme:

Nasipseolur

Member
Dedektörümüz yok malesef. Her iki kayaya da sessiz kaya kırıcı yerleştirip açmayı düşünüyoruz

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Şahsen orada bir kapı olacağına ihtimal vermiyorum yorumlarınızda 3 metre yukarıdan bir kasa açıldığı var burayla alakalı olabilir

Nasipseolur

Member
Ekli dosyayı görüntüle 190251Ekli dosyayı görüntüle 190252Orada bir açıklama hatası olmuş.Bahsi geçen kasa 3 mt değil en az 15 mt Yukarıda. Burası dipte kalıyor ysmacın altında. Önceki fotoğraflara bakarsanız oymalı kayayı doğal olarak mı yorumluyorsunuz? Çünkü müthiş derecede el yapımı duruyor şekil itibariyle.Beni bu konuda değerli yorumlarınızla aydınlatın lütfen,sizce bu oluşum doğal mı? kalp gibi bir şekil ve sanki oraya oturtulmş gibi ya da sıvanmış.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kardeşim yorumları mı dikkatli okursanız doğallıkla ilgili hiçbir şeyden bahsetmedim.cihaz yok dediniz, yakın çevrede kasa olma ihtimali olabilir ,garanti yöntem cihaz kontrolü, o da yok sizde , eline tokmak al şüpheli yerleri tokmakla boşluk sesi dinle, kapatılan kaya kasaların kapakları bir el girecek şekildedir incedir yada benzeri bir taş ile kapatılmıştır etrafı o zamanın harcı ile sıvanılmıştır zamanla kaya ile bütünleşmişdir boşluk sesi verir .

erbay

Member
Size fazla bişi diyemicem net bir işaret yok eşkiya işaretine bnziyor neden derseniz fazla dikkat çeken işaretler yapmazlar almakta zordur bunun parasi delik şelaleye doğru açili delinmiş deliğin karşisina baktiği bölgeye bakin horasanli veya kaya ile kapama giriş olabilir

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sağ taraftan gelen su bazı resimde durgun bu suyun önünü kesme ihtimali yokmudur . Suyun zamanla aşındırmış olduğu boşluklar olabilir Bu yuvarlak kayadaki delik taşın karşı tarafıntaki resim çektiğin yeride incele tap orta kısım kalıyor orası dediğin gibi tehlikeli yer Bu halka yapan yer ve V işareti cezbetdi yoksa şuyraya bak buraya bak illa şöyle yapalım inceliyelim diye yazmam fakat madem uğraşıyorsun burayla kolay olmayacağını baştan yazdım :3: Düşen kaya kopan hani normalde bu delik olan kayanın altında malzeme olur farklı anlamlarda taşısa bulunduğun mevki gereği bakılması gereken yerleri gördüğümü yazıyorum Suyu kesme ihtimali var diye düşünüyorum . Bu arada en önemlisi can sağlığı tehlikeli yer önleminizi alın suyu uç kısımdan kesmesende daha geriden kes uç kısımlardan uzak dur . Bu işaretlediğim yerleri hazır gitmişken temizleseydin tel fırçayla Kayanın delikli olan kayanın duruş şekli yönü kafa karıştırıyor .

Nasipseolur

Member
Dedektör tutsak,kayanın içindeki malzeme için uyarı verir mi ?