Selamün Aleyküm.Ön bilgi için Yardım Lütfen.

simpatyan

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 132796

Ekli dosyayı görüntüle 132798

Ekli dosyayı görüntüle 132800

Ekli dosyayı görüntüle 132801

Ekli dosyayı görüntüle 132803

Ekli dosyayı görüntüle 132804

Ekli dosyayı görüntüle 132805

Ekli dosyayı görüntüle 132806

Sayın ustalar,ön bilgi amaçlı elimde olan fotolar şuan için bunlar.Bu işaretlerin oldugu kaya çok büyük ve engebeli yamacta.Alti uçurum.Ama taşın üst tarafi duzluk alan.Benim öğrenmek istedigim resimlemeye gitmeden nelere dikkat etmem gerek.Nasil bir yol izlemeliyim.Bu isaretler neyin nesi.Farkli 2 gül işareti ayni yerde.aradaki mesafe 4-5 santim.Burda bizi neler bekliyor.simdiden yorum yapan yapmayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarim.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a.değerli kardeşim burasi mezarlik alandir .işaretleri keşke temizleseydin etraflari sizmi çizdiniz yoksa kapatilmişmi? Burada çok değerli mezarlar var.
Ben pek benzetemedim bu işaret gül e daha çok merkezi bir birinde geçişli mezar yada mezar odalarina benzetim dini bir yapinin içinde bu yapi kapali veya açik mağara da olabilir burasi iki katlida olabilir şu anda gözü kapali bir kişiye benziyoruz sadece işaretleri çekmişsin şöyle bir etrafini çeksen etrafi görebiliriz ki gözlerimiz açilsin,

1-işaretleri tel firça ile yika temizle.
2-bu işaretlerin dört bir tarafi uzaktan 3 m-5m-10 m çek.
3-üst tarafinin resimleri çek.

Saygilar ve sevgiler.

simpatyan

Aktif Üye
Teşekkür ederim ustam.Saygı vede sevgi bizden.

simpatyan

Aktif Üye
Öncelikle degerli yorumun için teşekkür ederim ustam.İşaretleri bugün bi arkadaştan aldimda nasip olursa en kısa zamanda gidip detaylı fotoğraflayacam.Benim asıl öğrenmek istedigim az da olsa bu isaretler hakkinda bilgi sahibi olmak,verilecek uğraşa degip değmeyeceği.Mezarlik alanin oldugunu bende tahmin ettim.
Üstü öyle idi cizilmemis.Bide bu birbirine benzer 2 işaret ve kenarindaki haclar neyin nesi ustam.

mayhem

Co Admin
Co Admin
a.s buraların resmini çekerken durduğun ayaklarının altıda kayalıkmı toprak zeminmi resimlerken bahsi geçen yerleride resimlemekte fayda var.

poseidon2023

Uzman
uzunnnnn zamandır ğüzel işaret göremedik diyodum

oda içinde ayle mezarları var cevre resmide eklersen girişi bulmanda yardımcı oluruz

simpatyan

Aktif Üye
a.s buraların resmini çekerken durduğun ayaklarının altıda kayalıkmı toprak zeminmi resimlerken bahsi geçen yerleride resimlemekte fayda var.
Teşekkürler Ustam yorum için.Fotograflarim ama toprak zemin,yalnız çok sapa bir yer.Ucurum kayanin on yüzü,işaretin oldugu yer.

mayhem

Co Admin
Co Admin
ozaman herşey sana bağlı ne kadar resim okadar yorum kolay gelsin simpatyan

simpatyan

Aktif Üye
uzunnnnn zamandır ğüzel işaret göremedik diyodum

oda içinde ayle mezarları var cevre resmide eklersen girişi bulmanda yardımcı oluruz
Teşekkürler ederim saygı değer ustam değerli yorumun için.Fotograflarin yetersiz olduğunu biliyorum,bu haliyle imkansız nokta atışı yapmak.Bu yer o kadar yüksekteki 2 saat yürüyerek anca varabilirsin,oda tirmanarak cikilabiliyor.Ben on bilgi icin uğraşmaya degermi,gitmeden önce ne yapmam gerek nelere dikkat etmem gerek,bu işaretler ne anlama geliyor,onu öğrenmek için siz değerli Ustalarimdam bilgi amaçlı konu açtım.İnsallah rabbim nasip ederse en kisa zamanda geniş cevre fotolariyla resimler yukleyecem.

poseidon2023

Uzman
hemde nasıl deyer dediğin gibi olmalı üzeri düzlük alan topsağsı gibi

işareti uzaktan sağını solunu işaretin olduğu yerden arkasını işaretin önünü ve düzlüğü sonra cevreyi iyi gez başka yerdende giriş olabilir yani tek giriş deyil iki yada üç ğiriş