Sikke

edirne22

Editör
en üstteki lidyalıların ilk kullandığı para "elektron"
altın gümüş karışımı.
gerçek olsalar gayet iyi para edebilir...

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kimseyle alay etmek istemedim sadece elimde olan malzemeye replika, sahte denmesi can sıktı o kadar varsa kırılan dökülen ÖZÜR.
Özrün kabahatinden büyük demişti ağır ceza hakimi sanığa ve o il'deki o güne kadar verilen en yüksek cezayı almıştı sanık. Tam 32 yıl.

murtikim

Member
hürmetler ustam saygılar.
Resimlerden bakıldığında replika gibi görünüyor(en azından topraktan çıkmamış.)ama yinede bir ekspere teyit ettrin.yada müzeye götürün orada kesin sonuç alırsınız
usta bunlar topraktan yeni çikmadi 2-3 senede tek tek olarak toplanan para belki o yüzden öyle gözüküyor bilmiyorum. Fakat malzemeler sağlam söyledim 250$ verdi kuyumcu bu mudur ederi. Birde bunlarla müzeye gittiğimde vermek zorundamiyim.müzenin fiyatini beğenmedim diyelim hayir ben vermem diyip çikabilirmiyim sikinti olurmu yani

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben resimleri göremiyorum?Eklenti 251539Eklenti 251540 üzerine tıklıyorum."form bilgilendirme mesajı" çıkıp"Geçersiz Komut: Eklenti
Eğer normal ve geçerli bir Linke tıkladığınızdan eminseniz, Lütfen, Yönetici ile irtibata geçin."diyor
görmek isterdim.

Ngdl51

Editör
Kimseyle alay etmek istemedim sadece elimde olan malzemeye replika, sahte denmesi can sıktı o kadar varsa kırılan dökülen ÖZÜR.
Neyi begenip neyi begenmiyecegimi sana soracak yada senden izin alacak degilim özür konusuna gelecek olursak senin diledigin özrün hic bir kiymeti yok delikanliliga gelecek olursak kimse tanimadigi birinin delikanliligina laf edemez ettirmem bilmem anlatabildim mi

murtikim

Member
Neyi begenip neyi begenmiyecegimi sana soracak yada senden izin alacak degilim özür konusuna gelecek olursak senin diledigin özrün hic bir kiymeti yok delikanliliga gelecek olursak kimse tanimadigi birinin delikanliligina laf edemez ettirmem bilmem anlatabildim mi
TAMAM ANLADIm bana bişey sormana gerek yok benden izin almanada gerek yok özrümün de kıymeti yok ama yine de özür.O son söylediğini de anladım eyvallah

murtikim

Member
Ustam müzeye götürdüğüm zaman vermek zorunda kalırmıyım sıkıntı çıkarmı