Sorun bende mi?

orcun

Member
Herkese iyi dileklerinden ve yol göstermelerinden dolayı teker teker teşekkür ederim.

Belkide başkaları işin sonunu getirdi ve abilerin günahlarını alıyorum bilemiyorum. Özellikle Alnında çukur oluşan abi benimde kafamı karıştırıyor. Bu derece bir rol olabilir mi? Alnının içine çöktüğüne şahidim. Hastaneye gidip bizzat pansuman yaptırdık.

Ama neden ikametgah adreslerinde yoklar (Yani neden oturdukları yerden taşınmışlar ve iz bırakmamışlar)

Bunu da bir kenara bırakıyorum, neden sadece benim için bu kadar tiyatroya gerek duysunlar. (eğer bir tiyatroysa)

Ama diyorum kendi kendime para için herşeyi yapabilecek o kadar insan var ki.. (Bir pay eksik, bir pay eksiktir diye düşündüler demek -ki eminim böyle düşünen insanlar kendi aralarınada nifak sokmuşlardır ve iki yakaları bir araya gelmez)

Bunlar böyle soru işareti olarak kalacak büyük ihtimalle.

Haftaya yolum düşecek yine oralara, bol bol fotoğraf çekip paylaşacağım kısmetse.

Safakk

Bilgili Üye
Allah c.c onların yanına bırakmaz ki öyle şeyler döndüyse oralarda çıkar bu nifak işleri öyle basit değildir Allah katında sen sıkıntı etme kardeş

Kısmet76

Yeni Üye
kardeşim öncelikle geçmiş olsun. çok güzel tezgaha gelmişsin. diğer arkadaşların söylediği gibi canını kurtardığına şükret. o işler öyle kafa vurma ile olmaz yada kafa tokatlama ile. aksi ispatlanmakıça inanılmaz bir tezgah. bunuda arkadaşların söylediği gibi ; oraya güvenilir bir kardeşinle git bak bakalım. göreceğin şey bence : kazılmış bir yer :) saygılar...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Herkese iyi dileklerinden ve yol göstermelerinden dolayı teker teker teşekkür ederim.

Belkide başkaları işin sonunu getirdi ve abilerin günahlarını alıyorum bilemiyorum. Özellikle Alnında çukur oluşan abi benimde kafamı karıştırıyor. Bu derece bir rol olabilir mi? Alnının içine çöktüğüne şahidim. Hastaneye gidip bizzat pansuman yaptırdık.

Ama neden ikametgah adreslerinde yoklar (Yani neden oturdukları yerden taşınmışlar ve iz bırakmamışlar)

Bunu da bir kenara bırakıyorum, neden sadece benim için bu kadar tiyatroya gerek duysunlar. (eğer bir tiyatroysa)

Ama diyorum kendi kendime para için herşeyi yapabilecek o kadar insan var ki.. (Bir pay eksik, bir pay eksiktir diye düşündüler demek -ki eminim böyle düşünen insanlar kendi aralarınada nifak sokmuşlardır ve iki yakaları bir araya gelmez)

Bunlar böyle soru işareti olarak kalacak büyük ihtimalle.

Haftaya yolum düşecek yine oralara, bol bol fotoğraf çekip paylaşacağım kısmetse.
Bak Ustam taşları birlikte yerine oturtalim olurmu :) Orda yaşananlar dümen değildi. Lâkin bunlar senden sonra sana haber etmeden oraya daha tedbirli sağlam gittiler ve işi bitirdiler. Yani şeytan bunların aklına girdi 2.ci organizasyonu sensiz yaptılar.

efsane_59

Yeni Üye
Arkadaşım bu seneryonun 2 sebebi var. 1 bu adamları senmi aldın oraya götürdün sen getirdiysen yer öğrenmek içindir 2 onlar seni oraya götürmüşlerse senin bilgini veya cihazını kullanmak içindir

Başlarken şartlanmışsınız. 3- o eksik başlamışsınız.
Teşhis yerde tılsım var_ çözüm hoca...
Çözüm ( hoca ) çalışmamış , aksine daha çok huzursuzluk vermiş.
Olmayacak sorunları kendiniz oluşturmuşsunuz.
Ustam Allah yar ve yardımcın olsun inşallah bundan önce olmadığı gibi bundan sonra da olmaz ama tabide sana çok görev düşüyor yani görev dediğim bir muslumanin üstüne düşen farzları yapması
büyük geçmiş olsun orcun arkadasım.başına gelmeyene hikaye gelir.bu tarz olaylar en cok korkanlar ve onlarla uğraşanların başına gelıyor.bazılarıda seninde gibi dokunulmaz oluyor.rabbimde dokundurmasın inşallah..acaba orası senin kısmdtinde ondanmı dokunmadılar...
Onlara musallat olmalarinin e buyuk nedenlerinden biri taktiklari muskalardir, cunki bir hadiste rasulullah sallallahu teala aleyhi vessellem buyuruyorki,
Kim, kendisine fayda verdiğine veya kendisinden zararı giderdiğine inanarak muska, nazarlık ve buna benzer bir şey takarsa, Allah Teâlâ onu o taktığı şeyle başbaşa bırakır."(İmam Ahmed ve Tirmizî).
Muskada, kuran ayetleri yazilsa dahi yinede bazi alimlerde ayriliga dusmusler ve kimisi takabilir derken, kimiside caiz degildir demislerdir.
Rasullullahin s.a.s dedigi gibi, sen taktigin muskaya dayanirsan alemlerin RABB i c.c de senin isini ona birakir. Oysa ALLAH azze ve celleden baska dayanilacak yoktur, biz ancak ona dayanir ona siginiriz. Benim gorusum sende muska olmadigi icin senin sadece ALLAH azze ve celle ye sigindigindan dolayi onu zikrettiginden dolayi sana bulasmamislar. Eniyisini ALLAH u teala bilir.
Selametle kal
Ben kaybettiginizi degil aksine büyük kazanç sagladıgınız kanaatindeyim zira böyle insanlarla daha kötü olaylara maruz kalabilirdiniz hayat devam ediyor siz kalbinizi temiz tutun ve nasibinizin peşinde olun allah yar ve yardımcınız olsun ( her serde bir hayır her hayır görünende bir şer vardır )
Slm bu olayda öncelikle geçmiş olsun burda herkez görecek diye olay yok senin enerjin yüksektir vede bu işlerde sakinliğin vede inancın onlardan yüksek ama olayların buraya gelmesindeki sebeb hocanız çünkü hoca dediğiniz vatandaş olayları çığırından çıkarmış orda tam olarak neler döndü bilemiyorum hocanızı değiştirin yada arkadaşın dediği gibi tek git orayı bi gözlemle Bakalım neler dönüyor oralarda......
orcun kardesim sen icini ferah tut. Ihanet eden o ekipse, onlar kazanc elde ettik deselerde Allah cc yedirmez onlara. Gun olur onlarin en perisan halini gorursun.
Akibetini merak ettigim bir konu idi .Kpnu sahibi kardesim belkide boylesi senin icin daha hayirlidir biz bilemeyiz zamani yaratan rabbim adil dir cok dusunme SUKRET benim acizane gorusumdur.
Arkadaşım bu seneryonun 2 sebebi var. 1 bu adamları senmi aldın oraya götürdün sen getirdiysen yer öğrenmek içindir 2 onlar seni oraya götürmüşlerse senin bilgini veya cihazını kullanmak içindir
Geçmiş olsun.. Değerli orcun kardeşim konunu büyük bir titizlikle okudum.. Ben böyle konuları açmam.. Demek kısmet, bizim için iyi ders oluyor ve dua alıyorsun.

Bu üsteki alıntı kardeşlerim çok güzel
tespitlerde bulundular Kendin için tekrar
tekrar oku..

#Nede ben değil.. Allahın takdiri bir..#
Belki sen ilerleyen zamanlarda herkesten daha iyi olursun veya hayırlı bir şeylere vesile olursun,
Annenin çok güzel hayır duanı almışsın (annenle helalleş), az - fazla
adağını yerine getir fakir bulsun nasibini..
Benim tek duam kendi kaderimle ölmektir biran önce
Bak değerli kardeşim beni dinle ( bende yetimim),
Allah seni yanlız bırakmış böyle daha hayırlı.. Allahtan başka kimseden medet umma

Düşünüp kahr olma.. Sakin ol herşeyin merkezinde biz varız..
Affet..
Bu senin için daha hayırlı...
Tek çalış... Taki Allah senin için hayırlı olan insanı karşına çıkarıncaya kadar

Eğer bu iş kesinleşti bir ihanet varsa onları başına gerçekten böyle şeyler gelir ve yemezler..
Tek çalış şimdilik... Akşam olmadan araziden çık saygı duymak gerek herşeye..
Gönlünü bulandırma.. Allah büyüktür kardeşim

Son düzenleme:

harunasln

Aktif Üye
orcun kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Bu hayatta maddiyattan önemli şeyler var. Para, pul bir şekilde yerine geliyor. Paranın, maddiyatın insanları ne denli değiştirdiğini bizzat gördüm. Senin hakkında belkide böylesi daha hayırlıdır. Belki oradan pay alsaydın sana hayır etmeyecekti. Başına türlü işler gelecekti. Hem bu sayede insanlar hakkında hayat tecrübesi kazanmış olmuşsun. Bu işlerde yola çıkacağım kişi en fazla ikidir, üç olduğu zaman gitmem. Rabbim sağlık, sıhhat ve huzur versin gerisi bir şekilde oluyor.