Sorun bende mi?

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Telefonuma cevap vermemeleri, sonrasında ikametgah adresi değişiklikleri ve son olarak yerinde tespit ile ispatladım abi.

Yol gösterdiğin için teşekkür ederim abi. Ama maalesef hepsi yalandan dolandan ibaretmiş. Hayatta "bu da olmaz" artık dememeyi öğrendim. Çokta irdelemek isteyip sinirlerimi daha da hırpalamak istemiyorum. Kime kalmış bu dünya..
geçmiş olsun sağlam senaryo ama, koca ekipte bir seni çıkarmak için mi bu kadar senaryo ?
bu insanoğlu ne kadar aç gözlü ya hu ?

orcun

Member
Bende o konuya kafa yordum bir süre abi. Benim öyle zengin olma gibi hayallerimin olmadığını daha çok hobi, doğa sporu olarak olaya baktığımı bildikleri halde neden bu ihanet. Neden ben.. Neden böyle bir senaryo.. Aklım almıyor bir türlü. Ama ayaklarına dolanacağına eminim.
geçmiş olsun sağlam senaryo ama, koca ekipte bir seni çıkarmak için mi bu kadar senaryo ?
bu insanoğlu ne kadar aç gözlü ya hu ?

sepetkaya

Editör
Telefonuma cevap vermemeleri, sonrasında ikametgah adresi değişiklikleri ve son olarak yerinde tespit ile ispatladım abi.

Yol gösterdiğin için teşekkür ederim abi. Ama maalesef hepsi yalandan dolandan ibaretmiş. Hayatta "bu da olmaz" artık dememeyi öğrendim. Çokta irdelemek isteyip sinirlerimi daha da hırpalamak istemiyorum. Kime kalmış bu dünya..
Üzüldüm üsdat bizlerede ibretlik bir olay ve sonucu ihanetle biten bir konu paylaştım, nasip değilmiş diyorum, bu şekilde düşünürsen kendini uzmemuş olursun, Allah yardımcın olsun, ne şerefsizler varmış vay be...

Get closer!

Member
kardeşim ihanete uğradığını ispatlayabildin mi? nasıl bir oyun oynamışlar az kazandılarsa az kazanmaya kafa yarmaya değmiş mi? çok kazandılarsa senin hisseni 4 e bölseler ne bölmeseler ne.

Tastan

Editör
Ben kaybettiginizi degil aksine büyük kazanç sagladıgınız kanaatindeyim zira böyle insanlarla daha kötü olaylara maruz kalabilirdiniz hayat devam ediyor siz kalbinizi temiz tutun ve nasibinizin peşinde olun allah yar ve yardımcınız olsun ( her serde bir hayır her hayır görünende bir şer vardır )

Safakk

Bilgili Üye
Slm bu olayda öncelikle geçmiş olsun burda herkez görecek diye olay yok senin enerjin yüksektir vede bu işlerde sakinliğin vede inancın onlardan yüksek ama olayların buraya gelmesindeki sebeb hocanız çünkü hoca dediğiniz vatandaş olayları çığırından çıkarmış orda tam olarak neler döndü bilemiyorum hocanızı değiştirin yada arkadaşın dediği gibi tek git orayı bi gözlemle Bakalım neler dönüyor oralarda......

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
aklıma yatmayan hususlar var bu meselede kayaya kafasını vurup kafasını dağıtan dümeni bozuyor hikayeye uymayan bişeyler var. Beşi 4 düşürmek içinmi bu kadar senaryo ? Hiç sanmıyorum ben Buna inanmam. Allah arkadaşında hayırlısını versin

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Başka bi ekip buranın işini bitirmiştir diyicem, konu sahibi arkadaş arkadaşlarının adreslerini değiştirdiklerini söylüyor önümü kapıyor. Olmas demiyorum ama mantıksız geliyor bana

Safakk

Bilgili Üye
Konu sahibi arkadaş oraya gitsin bi temiz hava alsın gelsin orda bişey kalmamıştır silip süpürmüştürler orasını eğerki anlatılanlar doğruysa hoca iyi dümenceymiş konu sahibini iyi keklemişler gibi duruyor olay kayay kafa vurmada biraz kafa kurcalıyor bende burda biraz eksiler var olayın içinde hikaye değilse kafam karıştı

codex

Aktif Üye
orcun kardesim sen icini ferah tut. Ihanet eden o ekipse, onlar kazanc elde ettik deselerde Allah cc yedirmez onlara. Gun olur onlarin en perisan halini gorursun.

Mushap

Editör
Akibetini merak ettigim bir konu idi .Kpnu sahibi kardesim belkide boylesi senin icin daha hayirlidir biz bilemeyiz zamani yaratan rabbim adil dir cok dusunme SUKRET benim acizane gorusumdur.

hepastios

Editör
Geçen hafta 3 günlük bir kamp yaptık yine.

Kamp yaptığımız yer zirvede ve eski yapı kalıntılarının olduğu bir yer. çalışma yapılacak yerin daha önce ar-ge çalışması tamamlanarak, Doblo marka bir araba kadar büyükce olan kayanın güney doğu tarafından 3,5 metre derinlikte tünel girişi tespit edilmiş. Neyse, 5 kişiyiz. İçimizden biride hoca. Hocanın gelme sebebi ise rengi siyaha çalan ve Doblo marka bir araba kadar büyük olan kayanın üzerinde iki halka içinde altıgen bir üçgen olması. Hoca bundan ötürü bize kol kanat gerecek yani. (büyüymüş)

Neyse, çalışmaya başladık hayırlısı ile. Hoca bir yerden okuyor, okunmuş sular içiyor, okunmuş sular ile etrafı çeviriyor, tütsüler yakıyor. Akşam ezanından sonra bıraktık çalışmayı.

Ateş yakamıyoruz tabi. yanımızda getirdiğimiz piknik tüplerinde biri ile yaptığımız yemek ve çay faslı bittikten sonra ekip çekildi çadıra. Her yerde kurt uluması.. gündüzde ayı pisliği gördük zaten. Bende uyku yok, net bir şekilde korkuyorum. Verdim sırtımı çadırın önündeki ağaca, piknik tüpünün de etrafına taş ördükten sonra yaktım, ufaktan ısınıyor etrafı kesiyorum.

Prensip gereği ateşli alet getirmeyiz yanımızda. Sadece çakı bari şeyler var. Neyse bir süre geçtikten sonra çadırdan iniltiler gelince hemen çadıra girdim. Baktım bizim hoca bir abimin boğazına sarılmış. O sırada diğer 2 abimde uyandı ve ellerini ayırdık. Sonra ağlamaya başladı hoca. Dedi bana yaptırıyorlar falan. Dedik tövbe tövbe hocam olur mu öyle şey. Yarım saat falan geçince kendine geldi. Hocam iyi misin, değilsen bağlayalım seni diyoruz. Korkuyor insan ister istemez. Yok iyiyim falan dedi ve yattı sonra yeniden. Bizde ne kadar uyku olmasada bir süre sonra yorgunluktan sızıp kaldık.

Sabah oldu, hoca tekrar tekrar özür dileyerek rüyamda emrettiler ama gerekli tedbirleri aldım hiçbir varlık daha yaklaşamaz yanımıza dedi. Hoca da böyle söyleyince içimize su serpildi. Yoksa büyük ihtimalle geri dönerdik. Daha konuşmamıştık ama herkesin düşüncesi bu şekildeydi kuvvet muhtemel.

İyi dedik bizde. Bismillah diyerek başladık çalışmaya. İşin yarısına geldik, bu sırada akşam ezanı vakti olunca hoca bırakın artık dedi. Neyse yemek çay faslı bitti ama tabi kimsenin gözünde uyku yok. Hoca ben yatacağım dedi gitti yattı. Uzatmıyorum bizde aramızda konuşup nöbetleşe uyuyalım dedik. O gece öyle sorunsuz geçti.

Sabah oldu biz başladık yine çalışmaya. Akşamüstü saat 5-6 gibi iş bitti bitecek derken, birazdan akşam ezanı okunur düşüncesi ile yarına kalsın istedik. Akşam yemekler yendi çaylar içildi. Hoca yine çok çalışıyormuş gibi ben yatıyorum dedi girdi çadıra. Arkasından iki abim daha girdi yattı. Bende bir abim ile çadırın önünde sohbet ediyorum. Heyecanda var tabi. İş bitti bitecek, uyku girmiyor gözüme. Yanımdaki abi yaşça biraz büyük olduğundan fazla oturamadı yanımda gidip yattı.

Çok geçmedi, 15 dakika falan. Yanımda oturan abim çadırdan çıktığı gibi büyük kayaya koştu ve kafasını kayaya vurmaya başladı. Ne olduğunu şaşırmaya kalmadan çadırdan inlemeler gelmeye başladı. Hemen çadıra adımımı attım hoca yine bir abimin boğazına sarılmış, diğer abide ellerini iki yana açmış biri sanki tokatlıyor gibi kafasını sağa sola sallayıp duruyordu.

Kafayı yedim yiyeceğim. ne yapacağımı bilemeden önce hocaya bir yumruk attım, düştü kenara çadırın direkleri yerinden çıktı. Kafasını sağa sola sallayan abinin kafasından tuttum... abi kendine gel kendine gel diye bağırmaya başlayarak tokatladım. o da geldi kendine. Sonra hemen çadırdan dışarı çıktım baktım abi hala kafasını vuruyor kayaya. bir hışımla yanına koşup beline sarıldım ikimizide yere devirdim. Adamın alnı kan revan içinde. Hemen kucaklayıp çadırın yanına getirdim, o sırada 2 abi ve hocada dışarı çıkmış. yüz ifadeleri donuk, şok vaziyetindeler. Hemen su bidonunu kaptığım gibi abinin kafasından aşağı boşalttım, kanlarını temizledim. Abinin alnı resmen içine çökmüş gibiydi. O sırada kendine geldi, alnım alnım diye inlemeye başladı. Abi yok birşey uykunda gezdin, gezerken düştün falan dedim. hocaya baktım kendine gelmiş okumaya başlamış. Sonrasında diğerleride kendine geldi..

Neyse bir şekilde sabah oldu, bizde apar topar aşağıya indik oradan uzaklaştık. Gittik hastaneye önce abinin alnına pansuman yaptırdık, oradan da evlere dağıldık. Daha telefonlaşıp konuşmadık birbirimiz ile bu olayı.

Şimdi benim anlamadığım bende bir bozukluk mu var. Bana neden birşey olmuyor. Öyle çokta dini bütün biri değilim. şükür müslümanım gerekli şeyleri yerine getirmeye çalışıyorum ama öyle 5 vakit de namaz kılmıyorum açıkcası. Öbür abilerde boyunlarda muskalar ile yaşıyorlar öyle söyleyeyim.

Böyle rahat rahat yazdığıma bakmayın, psikolojik olarak biraz kötüyüm hala gözümde canlanıyor olaylar ama hayat devam ediyor nihayetinde. Bende devam ediyorum.

Daha önce define için gittiğim ve geceleri orada geçirdiğimiz yerlerde böyle şeyler yanımdakilerin başına geliyordu, yine benim başıma gelmiyordu. Ben ne görüyordum ne duyuyordum. Tabi ufak tefek olaylar, bu derece şeyler değil. Acaba sorun bende mi?

Ne bileyim aklıma gelen tek şey, acaba yetim olduğum için mi bir koruma kalkanı var etrafımda. (Tek aklıma gelen bu)
Geçmiş olsun kardeş bu da sana hayat dersi olsun canındanda olabilirdin