Sorun bende mi?

Nasipkismet1

Yeni Üye
Ustam Allah yar ve yardımcın olsun inşallah bundan önce olmadığı gibi bundan sonra da olmaz ama tabide sana çok görev düşüyor yani görev dediğim bir muslumanin üstüne düşen farzları yapması

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
orcun birincisi oyuna gelmiş olabilirsin, yeri kontrol et, bıraktığınız gibi duruyormu? İkincisi eğer bir numara yoksa, diğerleri korktukları için önce onlara uğradılar. Bu hallerde en zayıf halka dan başlarlar. Korkmasaydınız büyük ihtimalle işi bitirdiniz. Biryerde çalışmaya başlamadan tedbir olsun diye hoca çağırmayın . Yoksa bile kapıları açıp çagırıyorsunuz.

Nasipkismet1

Yeni Üye
Ha bide bu hocayim diyip ortada gezen safsatalar ( yani senin hocayı bilmem) varya Allah onları ıslah etsin bir Fatiha yi doğru dürüst okuyamaz ortalıkta hocayim diye gezer

Nasipkismet1

Yeni Üye
Aynen ustanın dediği gibi insanın en zayıf olduğu an manevi olarak aşırı sevinc ve üzüntü

orcun

Member
@orcun birincisi oyuna gelmiş olabilirsin, yeri kontrol et, bıraktığınız gibi duruyormu? İkincisi eğer bir numara yoksa, diğerleri korktukları için önce onlara uğradılar. Bu hallerde en zayıf halka dan başlarlar. Korkmasaydınız büyük ihtimalle işi bitirdiniz. Biryerde çalışmaya başlamadan tedbir olsun diye hoca çağırmayın . Yoksa bile kapıları açıp çagırıyorsunuz.
Oyuna gelmiş olabilir miyim diye aklıma gelmedi değil bozoklu abi. Ama kalbimi bozmak istemedim. Hadi diyorum çadırın içindekiler oyun diyorum kendi kendime. Hocayı abilerim tanıyor, ben tanımıyorum. E diyorum bir abim kendine nasıl zarar versin bilerek.

Gidip yere bakmak istiyor bir yanım ama onlardan habersiz gitmekte istemiyorum. Eğer onlara haber verirsem ve onlarda gitme oraya derseler, aklımda daha da şüphe oluşacak ve kalbimi bozacağım diyede korkuyorum. (Gidersem de gündüz vakti elbet)

Olaydan sonra hiç görüşmedik. İlk arayan ve gidip bakalım demek isteyen de ben olmak istemiyorum.

Bunların dışında dini bütün insanlar aslında. Namazlarında niyazlarında, ağızlarından dua eksik olmaz. O yüzden böyle şeyler düşününce kendimden utanıyorum.

szihoprenic

Bilgili Üye
Öncelikle geçmiş olsun bunla.
Ustam sen sen ol hoca ile is yapma daha ben hoca ile calisip birsey elde eden ne gördüm ne duydum kendi cevremde gerçek ilim sahibini getirme şansı zaten 0 yakın hocayim diye gezenlerde esiri olmuslar 3 harflilerin oku duani bismillah de yap kendi isini

Mushap

Editör
Cümleden hayırlı aksamlar acizane düşüncelerimi paylaşmak isterim 1 için rahat olsun kardeşim sende sorun yok 2 kuran ı kerim den Hz. Süleyman as min kıssalarini araştır özellikle Hz süleyman vefat ettiğinde ki durumu.birde ricam olacak hocanın ehil olduğuna nasıl kanaat ettiğinizi yazar misin

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
büyük geçmiş olsun orcun arkadasım.başına gelmeyene hikaye gelir.bu tarz olaylar en cok korkanlar ve onlarla uğraşanların başına gelıyor.bazılarıda seninde gibi dokunulmaz oluyor.rabbimde dokundurmasın inşallah..acaba orası senin kısmdtinde ondanmı dokunmadılar...

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hoca çadıra girince önceki gece gibi irtibat kurmak istemiş olabilir onlar baskın gelince karışmış ortalık çadırda olsan bir ihtimal sanada uğraya bilirlerdi bence tek suçlu hoca . Kıvırcık saçlılardan pek haz etmiyorlar bildiğim senin saçlar kıvırcıkmı .

Hostia

Moderatör
Moderatör
belki efsunlusundur efsunlu adama kolay klay bişey olmaz yılan bile sokmaz. ben efsunlu birini gördüm akrepleri eline alırdı hiç biri sokmazdı. biz olsak ayamızı havaya getirir.

Munzur

Member
orcun kardeş sen olaydan sonra oraya bir daha gidip bak belkide mal alınmıştır...