Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

Adam78

Aktif Üye
Arkadaşlar surfer filitreleme ile alakalı ve koordinat daraltarak filitreleme yapınca oluşan sorunla alakalı bir video çektim bizimde çorbada bir tuzumuz olsun... videonun altinda da kendimin kullandığı videoda gördüğünüz kordinatmetrenin indirme linki mevcuttur.

Az önce paylasmistim ama fakir ustamizin konusu araya girince ve sahadan görüntüler alınınca biraz heyecan oldu sanirsam ve açtığım konuda gumburtuye gitti, o sebepten tekrar paylaşıyorum... iyi geceler.

[video=youtube_share;4QUk7AstG-4]https://youtu.be/4QUk7AstG-4[/video]

İndir koodinatmetre rar

fakir84

Engellendi
evet resimler geldi arkadastan..tasın üzerinde ki yazılar bu sekilde..dediniz gibi Nil hanım 3 satır yazı vardı ama muclanmıs. timur964 ustam saftilki ustam bakabilirsiniz..

Nil

Engellendi
emeğinize sağlık ustam
Arkadaşlar surfer filitreleme ile alakalı ve koordinat daraltarak filitreleme yapınca oluşan sorunla alakalı bir video çektim bizimde çorbada bir tuzumuz olsun... videonun altinda da kendimin kullandığı videoda gördüğünüz kordinatmetrenin indirme linki mevcuttur.

Az önce paylasmistim ama fakir ustamizin konusu araya girince ve sahadan görüntüler alınınca biraz heyecan oldu sanirsam ve açtığım konuda gumburtuye gitti, o sebepten tekrar paylaşıyorum... iyi geceler.

[video=youtube_share;4QUk7AstG-4]https://youtu.be/4QUk7AstG-4[/video]

İndir koodinatmetre rar

Nil

Engellendi
kesinlikle bariz bir stel buda mezara çook yakınsınsınız demektir , inş hayırlısı olsun söyleyecek başka bişey yok
evet resimler geldi arkadastan..tasın üzerinde ki yazılar bu sekilde..dediniz gibi @Nil hanım 3 satır yazı vardı ama muclanmıs. @timur964 ustam @saftilki ustam bakabilirsiniz..

Adam78

Aktif Üye
Eyvallah Nil usta, kendi tecrubelerimizden birşeyler sunduk ortaya...

Adam78

Aktif Üye
koordinatları alırken kaç mt ara ile aldınız da bu sorunu yaşadınız ?
Üstad Koordinatlarda 2. Haneden 1 er 1 er düşerek koordinat alıyorum, yani koordinati hem derinlemesine hemde hassas bir şekilde alıyorum. Ayrica geniş alan tarama da olsa daraltarak tarama da olsa koordinati aynı şekilde alıyorum.

Adam78

Aktif Üye
Ayrica koordinat metreyi paylaşımın altına ekledim çok küçük bir program, isterseniz indirip kontrol edebilirsiniz, videoda da nasıl kullanıldığını açıklamıştım.

Nil

Engellendi
koordinatları 5 er mt ara ile almadan yapılan her çekimde hatalar ile karşılaştım 1000 üzerinde çekim ile denedim en verimlisi 5 er mt ara ile alınan koordinatlar
Üstad Koordinatlarda 2. Haneden 1 er 1 er düşerek koordinat alıyorum, yani koordinati hem derinlemesine hemde hassas bir şekilde alıyorum. Ayrica geniş alan tarama da olsa daraltarak tarama da olsa koordinati aynı şekilde alıyorum.

Adam78

Aktif Üye
Üstat videoyu izlediyseniz ilk çıkardığım filitreleme işleminde bir sorun yok, hedefi tespit ediyoruz ve bu aşamadan sonra aynı teknikle hedefin yakınlarından referans koordinat alarak tekrar filitreleme yapıyoruz ama bu sefer orda olması gereken ve daha net görmemiz gereken hedef filitre edilmiş dosyada çıkmıyor... sizin dediğinizi de yaptım daha önce, yani 5 er 5 er düşerek geniş alan filtresi yaptım, hedefi tespit ettikten sonra sadece hedefin yakın bölgesinden yine 5 er 5 er düşerek koordinat aldım ve filitre yaptım ama yine aynı hata ile karşılaştım. Isterseniz video daki olayı sizde seçtiğiniz bir yerde tatbik ediniz ve sonucu kendiniz görünüz, o zaman ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız.

Nil

Engellendi
ben aynı yeri geniş alan yada dar alan olarak çeksemde hiç böyle birşey yaşamadım

Nil

Engellendi
sizin yükseklik verilerinizde sıkıntı var bence