Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

Nil

Engellendi
@dadas_25 ustam noktalama problemi için şöyle bir çözüm önerdi hocam, surfer sayfasını önünüzde kabul edin ekranın sağ üst köşesinde bir yapı aldınız diyelim, o ekranı önce soldan sağa doğru kitabın sayfasını geriye doğru çevirme hareketi şeklinde çeviriyoruz , surferin sağ üst köşesindeki yapı haliyle sol üst köşeye geçiyor. sonra surfer deki sol üst köşeye geçmiş haldeki surfer sayfasını busefer laptop un ekranını kapatır şeklindeki hareket yönü ile tam terse çeviriyoruz,sol üst köşedeki yapı sol alt köşeye geçmiş oluyor son nokta burası oluyor. bunu ismini bilmediğim bir programla yapıyor , ama ben göz kararı ile yaklaşık olarak yapmama rağmen 5 m gibi bir noktalamaya ulaştım açık içine girdiğim bir tümülüste. şimdilik sadece bir yerde deneyebildim , eğer denediğim her yerde bu yöntem başarılı olursa zaten sorunu aştık demektir , saygılar..

jeolog

Co Admin
Co Admin
Su calismanizi piramitlerde deneseniz ya... sapma da yapsa piramitin yeri belli uzerine koyulur.
Bir sonuca ulasirsaniz belki isminiz altin harflerle tarihe gecer..

Nil

Engellendi
sy jeolog hadi biz takıntılıyız hayalciyiz olabilir , insan hayallerinin peşinden koşmalı da , siz ? neyin peşindesiniz ustam sakın takışmayın bence reel teknolojiler en geçerlisi bu işin sonu yok malesef saygılar

jeolog

Co Admin
Co Admin
Elestiri yapmiyorum farkindaysaniz, bilinen bir yer uzerinde calisma yapin diyorum, bu ne demek size aciklayayim o zaman @Nil, google uydu haritasinda resim kullanildigi icin gps noktalarinda gorsel ile uyumsuzluk ile karsilasabilirsiniz, ama dunyaca bilindik yerlerde bu uyumsuzluk minimumdadir, ayrica yapmis oldugunuz teknolojik efor icin de ben dahil bir cok kisiye gostererek bazi durumlari kanitlamis olursunuz. Hocaniz da belki sizinle beraber burada bu konuda destekleyici aciklamalarda bulunur. Belki bir bug yakalanmistir ve onun sayesinde bir cok buyuk kuruma faydaniz olur.
Her nedense size bir soru sordugumda durumu takismayla alakali algiliyorsunuz, bilim ve ilim sorgulamayla sonuca ulasir. Tabi sonuca ulasmayi istiyorsaniz.

Son düzenleme:

Nil

Engellendi
değerli ustalarım jeolog ve timur964 benim ciddi anlamda güvendiğim inandığım ve meyvesını defalarca yediğim yegane sistem rezistivitedir. surfer ile alakalı savunmayı kıdeminden dolayı dadas_25 ustama bırakıyorum :) sevgi ve saygılarımı sunarım

jeolog

Co Admin
Co Admin
Resiztivite yontemini kullanirken problari havadan mi kullanirsiniz yoksa yeryuzeyinden mi? Nil
:) baska sorum yok.

Nil

Engellendi
jeolog ustam dadas_25 ustam çok daha ayrıntılı bilgiye sahip bu surfer konusunda şahsen ben daha çok ecemiyim siz de benden daha iyisinizdir surfer konusunda deneme yanılma ile bişeyler olabilirmi diyerekten uğraşıyorum şahsen hepsi bu , yanlış anlamayın ustam hep ön yargılı yaklaşımlar olduğu için biri gerçek anlamda birşey söylese bazen refleks olarak savunmaya geçiliyor, kaldı ki konu dadas_25 ustamın konusu ama genede hepimiz burda bir nevi kader ortaklığı yapıyoruz ,birbirimizi eleştirdikçe ilerleme kaydediceğiz elbette haklısınız. ustam rezistivite hakkında bilginiz var ise epe diye bir rezistivite var bir kardeşimizde kullanmayı bilmiyormuş google de bulamamış bilginiz yada bildiğiniz bir link varsa ustam yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar

jeolog

Co Admin
Co Admin
@jeolog ustam dadas_25 ustam çok daha ayrıntılı bilgiye sahip bu surfer konusunda şahsen ben daha çok ecemiyim siz de benden daha iyisinizdir surfer konusunda deneme yanılma ile bişeyler olabilirmi diyerekten uğraşıyorum şahsen hepsi bu , yanlış anlamayın ustam hep ön yargılı yaklaşımlar olduğu için biri gerçek anlamda birşey söylese bazen refleks olarak savunmaya geçiliyor, kaldı ki konu dadas_25 ustamın konusu ama genede hepimiz burda bir nevi kader ortaklığı yapıyoruz ,birbirimizi eleştirdikçe ilerleme kaydediceğiz elbette haklısınız. ustam rezistivite hakkında bilginiz var ise epe diye bir rezistivite var bir kardeşimizde kullanmayı bilmiyormuş google de bulamamış bilginiz yada bildiğiniz bir link varsa ustam yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar
Jeofizikci birilerini bulursa arkadasiniza buyuk ihtimal yardimci olur.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
jeolog ustam dadas_25 ustam çok daha ayrıntılı bilgiye sahip bu surfer konusunda şahsen ben daha çok ecemiyim siz de benden daha iyisinizdir surfer konusunda deneme yanılma ile bişeyler olabilirmi diyerekten uğraşıyorum şahsen hepsi bu , yanlış anlamayın ustam hep ön yargılı yaklaşımlar olduğu için biri gerçek anlamda birşey söylese bazen refleks olarak savunmaya geçiliyor, kaldı ki konu dadas_25 ustamın konusu ama genede hepimiz burda bir nevi kader ortaklığı yapıyoruz ,birbirimizi eleştirdikçe ilerleme kaydediceğiz elbette haklısınız. ustam rezistivite hakkında bilginiz var ise epe diye bir rezistivite var bir kardeşimizde kullanmayı bilmiyormuş google de bulamamış bilginiz yada bildiğiniz bir link varsa ustam yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar
Jeofizikci birilerini bulursa arkadasiniza buyuk ihtimal yardimci olur.
Benim sevdiğim bir jeofizik mühendisi arkadaşım var ben kendim makineden anlamam sorun tam olarak nedir? Ne diyeyim kendisine? Kullanılan cihaz ve model nedir? Lakin bir iki gün beklemeniz gerekebilir.

Nil

Engellendi
Sy @ toyalp ustam , bir kardesimiz epe isimli rezistivite cihazinin el yapimi olanindan temin etmis ,imkanlari ona yetmis fakat kullanim kilavuzu yokmus , prop tasima ve alinan verileri hesaplama formul hesabi nasil yapicagini bilmiyormus, bana sordu bende formda ustalara rica ederim bilgisi olan varsa yardimci olur dedim durum bu ustam saygilar