Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

pusula17

Engellendi
O kısmı elle yapıyorum. Onada program yazarsak bize gülerler :23:
ustam işte oraya kadar yapıyorum orda öyle görünce bir soruyum dedim yarıda kaldı nasıl yapıldığını burdan veyahut ö.m den yazarmısınız birde surfer 14 şartmı 13 de olurmu aynı işlemler.

saftilki

Moderatör
Moderatör
ORdaki pc nin yanındaki xp yi indirin 150 mb filan.
Kurun sourceyi açın görünüm deyip ürüne geç deyin orda harita yazacak tıklayıp harita açılacaktır.
yaw ne illet birşey bu mapseurce ..! yok ürüne geçte harita yok diyor, o dediğin dosyayıda bulamadım

Nasip34

Bilgili Üye
@Wise99 zaten ben iddia etmiyorum.tesadufmudur yoksa reelmi bilemiyorum. Asil isi yer alti goruntuleme ile yaptim zaten .
ustam yeraltı görüntüleme olarak ne kullanıyorsunuz ve az bir bilgi de eklerseniz çok makbule geçecek.arkadaşlar almak için birşeyler bakıyorlar.

pusula17

Engellendi
dadas_25 ustam elle yazdığın yeri nasıl yazıldığını mantığını söylersen devam edebiliriz takıldım şuanda.

saftilki

Moderatör
Moderatör
Herşeyi kurdun varsayıyorum.

OpenTopoMap Garmin-Edition

burdan Türkiye'ye gelip garmin (647.7) win pc (647.8) deki wine tıkla indir kur gerisi dedğim gibi açılır %100 ustam.
sağol hallettim, şimdi koordinat sorunuyla uğraşıyorum, kendi yerimin koordinatını girince mapseurcede taa denizin ortasında çıkıyor:zuhaha:

pusula17

Engellendi
Hala exeldeyim çözemedim bir türlü şimdide metni sütünlara dönüştür dediğimde 4 parçaya bölüyor başlarınada , koyuyor !

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@dadas_25 ustam elle yazdığın yeri nasıl yazıldığını mantığını söylersen devam edebiliriz takıldım şuanda.
Ustam 0,0,1,0,0,0,0,0,0,0,2 ........ diye her kordinatın yanına alt alta yazarak devam edersin. En son satırada yine misal -125 diyerek dosyayı kaydedersin.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamualeykum
Nil usta profil resmini hiç sevmedim hani değiştirsen ama yinede sen bilirsin

dadas_25 dostum sağolasın son noktayı koymuşsun mübarek

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hala exeldeyim çözemedim bir türlü şimdide metni sütünlara dönüştür dediğimde 4 parçaya bölüyor başlarınada , koyuyor !
Ustam exelde sutunları bölerken sabit genişlikli seçeneğini kullanarak sutunlara böleceksin. Sonrasında ise Hücreye sağ tıklayıp, Hücre biçimlendir-Sayı-isteğe uyarlanmış-Genel yazan yere aşağıdaki kodu ([FONT=&quot]#","#####[/FONT]) yapıştırırsanız koordintlar istediğiniz şekle gelecektir.

Nil

Engellendi
sy Nasip34 ustam cihaz marka ve model belirmemiz yasak diye biliyorum, rezistivite ve gpr kullanılıyor.. saygılar