Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

fakir84

Engellendi
merhabalar..dadas ustanın dediği gibi yaptım ama mapsource de harita göremiyorum..Türkiye Topoloji Haritası
garmin.opentopomap.org/data/turkey/OpenTopoMap-Turkey.exe linli de çalışmıyor..indiremedim bu yüzden mi oluyor acaba??kullanımından ziyade benim gibi pc ye kuramayan arkadaşlar için pc ye kurulum aşamalarını anlatabilir misiniz acaba??şimdiden cok tesekkür ederim

may77

Moderatör
Moderatör
saygılarımla

üstatlar elimdeki pc de voxler kullanamıyorum.surferda 20 m orta -yüksek-en yüksek 50 m orta yüksek en yüksek olarak tüm yollardan baktığımda hep bu şekeller ve nokta aynı.burada çukur yazan konumun görüntüleri var. yorumunuz nedir acaba.

safari255

Yeni Üye
merhabalar..dadas ustanın dediği gibi yaptım ama mapsource de harita göremiyorum..Türkiye Topoloji Haritası
garmin.opentopomap.org/data/turkey/OpenTopoMap-Turkey.exe linli de çalışmıyor..indiremedim bu yüzden mi oluyor acaba??kullanımından ziyade benim gibi pc ye kuramayan arkadaşlar için pc ye kurulum aşamalarını anlatabilir misiniz acaba??şimdiden cok tesekkür ederim
Arkadaşım link çalışıyor http://garmin.opentopomap.org/data/turkey/OpenTopoMap-Turkey.exe google arama çubuğuna yapıştır otomatik indirme başlıyor pc inde Map Source kurulu olması lazım inen harita dosyasını exe dosyasından kur map source haritayı otomatik tanıyor kolay gelsin

may77

Moderatör
Moderatör
global-mapper-16-2-5 - [FONT=&quot]Matlab R2016a - m[/FONT]apInfo Professional 12.5 - GeoExpress Unlimited programları enteresan geldi bana

Metin777

Aktif Üye

fakir84

Engellendi

lazopo53

Member
safari225. Dostumuz voxlerde txt dosyası ile bir görüntü paylaşmış.tebrik ediyoruz.yalnız bir mum başka bir mum yakmakla ışığından bir şey kaybetmez zihniyeti ile burada bir şeyler kazanmaya ve kazandırmaya çalışıyoruz.seslendik arkadaşa bu txt dosyasını nasıl elde ettiniz veya bu görüntünün alt yapısı nedir diye.CEVAP YOK. Paylaşmayacağınız bilgiyi neden burada sergiliyorsunuz anlamıyorum.Öyle değil mi ustalarım.Lütfen burada paylaşımcı olalım ki birbirimize faydamız dokunsun.saygılar

fakir84

Engellendi
dadas ustanın istemini windows 10 dsteklemiomus..garmin müsteri temsilcisi konusması bu..yanı windows 10 altı eski sürüm olması gerekiomus..windows 10 da calıstıran var mı?sacma geldi bana acıklama..

safari255

Yeni Üye
@safari225. Dostumuz voxlerde txt dosyası ile bir görüntü paylaşmış.tebrik ediyoruz.yalnız bir mum başka bir mum yakmakla ışığından bir şey kaybetmez zihniyeti ile burada bir şeyler kazanmaya ve kazandırmaya çalışıyoruz.seslendik arkadaşa bu txt dosyasını nasıl elde ettiniz veya bu görüntünün alt yapısı nedir diye.CEVAP YOK. Paylaşmayacağınız bilgiyi neden burada sergiliyorsunuz anlamıyorum.Öyle değil mi ustalarım.Lütfen burada paylaşımcı olalım ki birbirimize faydamız dokunsun.saygılar
Dostum ben mesajını şimdi gördüm ben pc de sürekli oturan biri değilim paylaşımcı olmayan biri gibi ima verdisem özür dilerim soruna gelince surferde oluturduğun grid dosyasını voxlerde import yapıyorsun proparty manager bölümünde view datayı aç bir notdefteri aç içine yapıştır kaydet bu kadar sonra voxlerde istediğin gibi çalıştır kolay gelsin.

saftilki

Moderatör
Moderatör
map programlarına ihtiyaç yoktur, yalnız exel +surfer kurmanız yeterli,
bu linkte gerekekli miktarda noktalama yaptıktan sonra download route dediğinizde gpx formatında inecek,
salt okunur açıp gerekli sütunu kopya yapıp surfer'ın wokshet'e atıp dat olarak kaydedin tamamdır

GPS Geoplaner online

fakir84

Engellendi
Arkadaşım bu konunun 1. sayfasındaki dadaş ustanın hazırladığı yazıların hepsini iyice oku orada program linkleri var hepsini sıradan indir ve orada belirtilen sırayla kur
hepsini yaptım olmuyor..dün gece saat 10 dan beri belki 50 defa sildim yükledim olmuyor..bilgisayar konusunda baya baya iyi bi dostumdan rica ettim belki ben beceremedim diye finlandiyaya tasındı time viewer den benim bilgisayarıma girdi ugrastı 2 saat olmadı..sorunu arastırdı yabancı bi forumda benim gibi bi eleman varmıs olmuomus..garmine yazıo garminden geri dönüs olarak ^^programlar eski sürüm pc yeni sürüm yani windows 10 o yüzden çalıştıramazsınız demis^^..bana mantıklı gelmedi bence çalısması lazım ama bilmiorum sonuc olarak ben kullanamıorum suan..ilginiz icin tesekkürler