Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

lazopo53

Member
@fakir84 dostum bizde ilk amanlar senin gibiydik.sabırlı ol ve şunları yap.öncei tıkla ve ilgili yyol ekley üst pencerelerden google earth tan gerekli yere
hepsini yaptım olmuyor..dün gece saat 10 dan bn üzerine git ağıağır noktaları doldurt alana.sonra tamam de kaydet. sol üst köşede kayde-farklı kaydet-kml olarak masa üstüne kaydet çık.Free TCX Converter 2.0.32 - Smart Download buradan tcx converter indir. antivirüsün kapalı olsun kur programı.masa üstüne attığın kml dosyasını bu programla aç.sadece 38...,28..., ve yükseklik kalsın diğerlerinin hepsini sil.lot yazan satıra git silde ve tüm satırı sil.enlem ve boylamların sıfırları silinmiş olabilir.tüm enlemleri seç seçili alanda sağ tıkla hücreleri biçimlendi-isteğe uyarlanmış tıkla geneli seç ve oraya #.##0,000000
kodu yapıştır tamam de .sonra aynı işlemi y içinde yani 28....ile başlayanlarla da yap.sonra 38...ile başlayanlarla 28.....ile başlayan sutunları yer değiştir.farklı kaydrt de ve dosya biçimini excel97-2003 çalışma sayfası olarak masa üstüne kaydet.artık SURFER i çalıştırabilirsin.çalıştır ve new plot u tıkla sol üstten open oluşturduğumuz masa üstündeki excell dosyasını tıkla açılsın sol üst köşeden file-save as tıkla açılan sayfada dosya biçimini DAT.data yı tercih et açılan sayfada double kuote yi tıkla artık dadaş ustamın vidyosunu takip ederek görüntülere ulaşabilirsin dostum kolay gelsin.

Son düzenleme:

lazopo53

Member
@fakir84 dostum bizde ilk amanlar senin gibiydik.sabırlı ol ve şunları yap.öncei tıkla ve ilgili yyol ekley üst pencerelerden google earth tan gerekli yere üzerine git ağıağır noktaları doldurt alana.sonra tamam de kaydet. sol üst köşede kayde-farklı kaydet-kml olarak masa üstüne kaydet çık.Free TCX Converter 2.0.32 - Smart Download buradan tcx converter indir. antivirüsün kapalı olsun kur programı.masa üstüne attığın kml dosyasını bu programla aç.sadece 38...,28..., ve yükseklik kalsın diğerlerinin hepsini sil.lot yazan satıra git silde ve tüm satırı sil.enlem ve boylamların sıfırları silinmiş olabilir.tüm enlemleri seç seçili alanda sağ tıkla hücreleri biçimlendi-isteğe uyarlanmış tıkla geneli seç ve oraya #.##0,000000
kodu yapıştır tamam de .sonra aynı işlemi y içinde yani 28....ile başlayanlarla da yap.sonra 38...ile başlayanlarla 28.....ile başlayan sutunları yer değiştir.farklı kaydrt de ve dosya biçimini excel97-2003 çalışma sayfası olarak masa üstüne kaydet.artık SURFER i çalıştırabilirsin.çalıştır ve new plot u tıkla sol üstten open oluşturduğumuz masa üstündeki excell dosyasını tıkla açılsın sol üst köşeden file-save as tıkla açılan sayfada dosya biçimini DAT.data yı tercih et açılan sayfada double kuote yi tıkla artık dadaş ustamın vidyosunu takip ederek görüntülere ulaşabilirsin dostum kolay gelsin.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
üstatlar elimdeki pc de voxler kullanamıyorum.surferda 20 m orta -yüksek-en yüksek 50 m orta yüksek en yüksek olarak tüm yollardan baktığımda hep bu şekeller ve nokta aynı.burada çukur yazan konumun görüntüleri var. yorumunuz nedir acaba.
Sol üst resmi kullandığın renkleri yüklediğin yerde reserv var onu tıkla birde oyle bak bakalım ne göreceksin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşlarım,

Bu ingilizce nasıl bir dil böyle...???

ONE yazılıyor, VAN diye okunuyor, Manası da 1...kahkahakahkaha:zuhaha::zuhaha:

Sizin bu kullandığınız programı anlamam ve çözmem için 15 yaşında olup tekrar okula başlamam lazım.

Allah cc kolaylıklar versin hepinize....

Maşallah, maşallah, maşallah...

timur964

konularim
Kardaşlarım,

Bu ingilizce nasıl bir dil böyle...???

ONE yazılıyor, VAN diye okunuyor, Manası da 1...kahkahakahkaha:zuhaha::zuhaha:

Sizin bu kullandığınız programı anlamam ve çözmem için 15 yaşında olup tekrar okula başlamam lazım.

Allah cc kolaylıklar versin hepinize....

Maşallah, maşallah, maşallah...

16 yaşındakilerede hak tanımışlar 1 yaş sorun yaratmaz değerlendir derim :)

harun0606

Aktif Üye
surferden export yapıp earth açtığım zaman çok farklı yere gidiyor neden acaba

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
16 yaşındakilerede hak tanımışlar 1 yaş sorun yaratmaz değerlendir derim :)

Verdiğin koordinata gideceğim,
Yüzüm gülerse bu programın kursuna giderim inşallah.
Para olunca yaşa bakmazlar herhalde. :23:

avcıkartal1

Aktif Üye
dadas ustam surfer 14 15 i yükledim ancak lisans süresi doldu yardımcı olursan sevinirim. patch dosyasına basıp yapamıyorum. crack dosyası varsa atabilir misin? kopyalayıp yapıştırınca kolayca çözmem lazım karısık programlarla acamıyorum.