Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

Nil

Engellendi
tvezir arkeoloji deki adı giriş demek , dramos tümülüslerdeki odaya giden koridorun adıdır. oda mezarlarda da kullanılmıştır

theodoros34

Yeni Üye
nil ustam 2. resmi tesadüf yakaladım . sormak istediğim 2. resimdeki metalin olduğu alanı google eartta koordinatlayarak ne kadar görüntüsünü aldıysam hep 1. resimdeki gibi görünen yerlerin yarısı yansıyor. lahit dediğiniz yere odaklanarak görüntü alsam dahi 1. resimdeki gibi görüntü alıyorum sürekli.

theodoros34

Yeni Üye
ilk resimde yarısı gözüken lahit dediğiniz yeri sadece resimlemek için gridreferencefinder sitesinde tekrar en baştan işlem yaptığımda lahit dediğiniz yer yine aynı yarısı gözükecek şekilde resimliyor. neden acaba?

Ekli dosyayı görüntüle 183834

Nil

Engellendi
yaptığınız mavi çerçeveyi sağa yada sola veya aşağı yukarı kaydırarak tekrar çekmeniz gerekir. çekim sahanız içine tam olarak girmemiş hedef ,sorun bununla alakalı

romAntik

Bilgili Üye
ilk resimde yarısı gözüken lahit dediğiniz yeri sadece resimlemek için gridreferencefinder sitesinde tekrar en baştan işlem yaptığımda lahit dediğiniz yer yine aynı yarısı gözükecek şekilde resimliyor. neden acaba?

Ekli dosyayı görüntüle 183834
genellikle izlekler seyrek ve aradaki mesafe fazla ise tam görüntü vermez..bu nedenle izlek birbirine ne kadar yakın ve sık olursa okadar iyi...2 çekim yapın ilkinde alanı genişçe çekin sonra şüphelendiğiniz yere odaklı daha ufak bir çekim yapın ve görüntüleri karşılaştırın..ayrıca görüntülerde çıkan geometrik şekilleri de (kare dikdörtgen yada beşgen ...vs) çok kaale almamak gerek...

saftilki

Moderatör
Moderatör
Yeni metot, eski metot nereye kadar bi gidin bakalım.. Daha çok metotlar çıkar, benim metotla almışın görüntüyü ama ben bile anlamadım cümlesi yeterli zaten sistemi anlamaya :)

ki bunun sahtekarlık olduğunu ilk videoyu dadasa paylaşarak ben açıklamıştım, benim paylaştığım videodan türeme birkaç video ve teknik, bende azimle bekliyorum, mağmayı göreceğiniz günleri
peki sende bu işleri irdelemiş elekten geçirmiş birisin, o halde benim bir sorum olacak,
şu lidar sayısal görüntüde savaş'ın ardından boş kovanların en yoğun olduğu kesimleri tespit ediyorlar,
tabii bu bitki örtüsü olan bir alanın sayısal görüntüsü,
bitki örtüsünü temizliyorlar görüntüyü işleyerek,
ben ne kadar uğraştımsada adam akıllı bir gör görüntü alamadım, kendi ilgi alanım uğraştığım araziye ait,
hadi bi şekilde görünü aldım bitki örtüsünü nasıl siliyorlar?
varmı bir malumatın?