Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

Nasip34

Bilgili Üye
Ustam Allah razı olsun, beklentilerimizi karşıladınız.
Şimdi bu konuda çalışma yapan arkadaşlar eğer yaptıklarını (özellikle bilinen) yerin gerçek görseli ile paylaşırlarsa hedefe ulaşma adına hızlı yol katedilecektir. Zira gerçek yere ne kadar benzerlik yansıtıldığı, hangi işlemlerle daha iyi yakınlaşıldığı ortaya çıkmış olacak. Tekrar teşekkür ederiz ve surfer 15 bulan varsa ben de çok sevinirim :)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eline emeğine sağlık, da bu cevirmen servis edilebilirmi? diğerleri bulunur,
Ustam çevirmen programı exel de hazırlamış küçük bir koddan oluşuyor. Aslında tek yaptığı kordinatların arasındaki . veya , işaretini kaldırmaktır. Bunu elle yapmak çok daha kolay ve basittir :23:

Adam78

Aktif Üye
dadas_25 ve Nil usta bir yer söylesem bakma imkanınız olurmu?

Navi

Yeni Üye
Emeğinize sağlık. Bu dersi çalışacağım. Kavramam biraz zaman alacak da:)

erol

Member
Dadaş kardeşim öncelik bilgini paylaştığını için tüm defineciler adına teşekkür ederim yanlız bende uydu programını yaklaşık 2 3 yıldır kullanıyorum şunu eklemek isterim iki tane sıkıntı var birincisi sapma çok yapıyor 3 defa aynı yere bakın her defasında sağa sola çekiyor görüntüyü bu insanı tam bir umutsuzluğa götürüyor bundan dolayı arazide çalışma yapmak adamı aldatır yanlız yardımcı ekipmanlar bulundurulması şart tüm defineci arkadaşların. ikincisi ise oksit belası metal gibi kendini gösteriyor bu programı Kullanan herkesin bilgisine deneyin ve görün onun dışında bu program güzeldir kullanmanızı tavsiye ederim

Son düzenleme:

Nil

Engellendi
erol , sapma yaptigi dogru ,fakat her bakildiginda ayni yerde gosteriyor onda bir sorun yok.

erol

Member
Nil sana aynı yere baktığında her defa aynı kordinatı verdiğinimi iddia ediyorsun yani

Nil

Engellendi
Evet ayni yerde ayni gorseli veriyor

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar bu programda benim kendi tecrübem doğrultusunda en net çekimi kapalı ve 20 metre civarı derinliğe sahip oksijen almamış odalardan aldığını gördüm. Yakın mesae açılmış odalarda belirytiler silik bir şekilde çıkmaktadır.

Şimdi başta kanije ustam ve bilgisi olan kişiler buradan alınan görüntüleri voxlere atmayı başarabilirse asıl iş o zaman kopacaktır. Bunun bilgisi için çalışmanızı öneririm.

pusula17

Engellendi
Nil ustam videoyu izlemek akşam nasip oldu

Cevirmeni görünce şoke oldum bende baya büyük bir program sanıyordum

C++ yazılım diliyle yazılmış windowsta yazılmış programın yaptığı kordinatları surferin istediği düzene çevirmek

Buna serial key koymazlar koysalar bile çok çabuk kırılır.

Hatta programın yazıldığı kodları bile alabilirsin bilginiz olsun :D