Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

saftilki

Moderatör
Moderatör
dediğim gibi surfer dan çıkan out grid dosyasını voxlera taşıyıp daha farklı 3d görünümle çıktılara bakabiliyorum,
henüz voxler'i doğru dürüst kurcalamadım,
bu arada surfer'ın neden kademe kademe renk verdiğinide daha iyi görebilirsiniz anlamaya yardımcı olur,

may77

Moderatör
Moderatör
dediğim gibi surfer dan çıkan out grid dosyasını voxlera taşıyıp daha farklı 3d görünümle çıktılara bakabiliyorum,
henüz voxler'i doğru dürüst kurcalamadım,
bu arada surfer'ın neden kademe kademe renk verdiğinide daha iyi görebilirsiniz anlamaya yardımcı olur,
hangi surfer yöntemi ile out çıkarıyorsunuz ben ilk yöntemi kullanıyorum.çıkan out renk verince renkler dümdüz şekiller oluşmuyor.

saftilki

Moderatör
Moderatör
hangi surfer yöntemi ile out çıkarıyorsunuz ben ilk yöntemi kullanıyorum.çıkan out renk verince renkler dümdüz şekiller oluşmuyor.
akşam video yapacağım nasipse, öğrenirsin

diğer ustalara da video içerisinde sorum olacak, tcx converter'ın verdiği metraj mı Where's The Path 3 sitenin verdiği metrajmı kullanılmalı? wihere's zemine bağlı metraj veriyor, tcx mühendislik hesap ile koordinattan fit değerini çıkarıyor,
hangi yöntem bizim işimize yarar yahut güvenilir yada güvenilmez muamma,

saftilki

Moderatör
Moderatör
yöntem??? - YouTube
embad üyelere kapalı galiba :)

video tamam, biraz karışık olabilir idare edin, ustalar tcx mi zemine bağlı yükseklik mi? hangisini kullanalım

Son düzenleme:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
var olan bütün yöntemleri denedim. şunu belirtmemde fayda var ki, metalin rengini göremezsiniz :) diğer bir husus sayfalarda dillendirilen ise, sapma olması. en az sapma hatta noktayı yakalayan yöntemi yazıyorum, deneyebilirsiniz.

koordinatları; wtp2appspot'tan alıp çeviriniz,
surfer 14 kullandım. burda değer olarak 2. yöntemdeki değerlerle girmelisiniz. 2 lower, 1 upper yaptıktan sonra, koordinatı alıp yine, wtp2appspot'tan buradan yapıştırıp bakınız. zoomeart'ı kullanmayınız çünkü o farklı bir veri ile çalışıyor. hemen hemen nokta atıı yapmış oluyorsunuz. taş çatlasın 2 adım fark ediyor.
denedikten sonra tecrubelerinzi paylaşırsanız memnun kalırım.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör

saftilki

Moderatör
Moderatör
o adamda gelmedi çok yoğunmuş, senin kadar anlasam destek olacamda,

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
o adamda gelmedi çok yoğunmuş, senin kadar anlasam destek olacamda,
Düşünmen yeter ustam. Bende o kadar anlamıyorum forumlardan yardim alarak yapmaya çalışıyorum. İnşallah yarına bitirmiş olacam. Sonrasında video ile burada paylaşacağım.

Adam78

Aktif Üye
dada_25 usta size google earth üzerinden aldığım bir koordinat versem bakabilirmisiniz?

gezinti

Member
Dadaş_25 ustam sizi yakalayamıyoruz burda bir türlü dün resim atmıştım ilgilenirseniz .bakarsanız lütfen dönüş yaparsınız inş.