Tavuk Ve Civciv

adrenalin68

Yeni Üye
ulan arkadaş millet sikkenin, heykelin sahtesini basıyor adamlar da işaretin...
Arkadaşlaaar! Buna işaret bile denmez bırakın şurasında şu olur, burasında bununu falan. Sahteeee, hem de çok acemice... çoluk çocuk işi vs.

Siva

Bilgili Üye
Bolge sehir neresi ne zaman buldun isareti baskasimi sana gosterdi var dedi nasil oldu

omerolmaz

Bilgili Üye
Bolge sehir neresi ne zaman buldun isareti baskasimi sana gosterdi var dedi nasil oldu
şehiri geç ustam bölge doğu anadolu bölgesi işareti benim mi başkasımı zaten yazdım ve bu şekilde bana gelen 10 işaret sanırım hepside kurşun kalem genişliğinde oyma yani murç denilemez o yuzden boşa uğraş sanatı seven bir çoban kardeşimizin çizdiği nadir bir şaheser işte ben işareti görmedim ama ustamın dediği gibi ön cephe fotosunu görür görmez bu kanıya vardım.Ha daha oncede beelirttim değerli bir arkadaş olduğu için paylaştım iknada edemedim o sebepten gidip bakacam gerçekse burdan yazarım istişare ederiz gerçeği gerçek olursa istişarelikte bir durum yok çift olduğu için direk yerde tespite bakar. Saygılarımla.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Sezilerinde haklılık payın var.
Bazı civcivler kanatlanmış bazıları cılız çizilmiş yapamamış.
bir de tavuk civciv toprağa yakın hatta hayvanların yarısı toprağın içinde olur. Öyle gözle görüşecek kadar açık değildir.
Ayrıca ova içinde değil zirvelerde olur.
Toparlarsak Sahtedir diyebiliriz.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Buna tıpa tip benzeyenini kars kağızmanda gördüydüm bi an o sandım...

omerolmaz

Bilgili Üye
Buna tıpa tip benzeyenini kars kağızmanda gördüydüm bi an o sandım...
Karstaki değil ama ona yakındır ustam o tarafta çok tavuk işareti gezer ama yuzde 90 nı sahtedir bilindiği gibi eskiden çok olsada şimdilerde nadir bir işaret haline geldi kars ve kağızmanda resmi kazıyla kendim 6 adet defineye şahit oldum hatta yakın tarihte kağızmanın merkezde şehir içinde 3 adet küp çıkartıldı belki duymuşsundur ustam kazıda bende ordaydım bölgemiz o konuda çok zengin ama malesef insanımız para konusunda pek güvenilir denilemez. saygılarımla.

deli firat

DOĞACI
D

Arkadaki civcivin müjdesini almışlarmı civcive zarar vermedende alabilirlerdi onlarmı kırmışlar Ekli dosyayı görüntüle 245949ccEkli dosyayı görüntüle 245950?? Arkadaşına söyle tavuk hangi yöne doğru gidiyorsa 220mt kadar güZel bir çekim yapsın aynı şekilde son civcivin kuyruk yönüne de aynı işlemi yapsın bakalım gider ayak yapılmış bir işaretmi yan çekim olan foto şüpeli duruyor

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Karstaki değil ama ona yakındır ustam o tarafta çok tavuk işareti gezer ama yuzde 90 nı sahtedir bilindiği gibi eskiden çok olsada şimdilerde nadir bir işaret haline geldi kars ve kağızmanda resmi kazıyla kendim 6 adet defineye şahit oldum hatta yakın tarihte kağızmanın merkezde şehir içinde 3 adet küp çıkartıldı belki duymuşsundur ustam kazıda bende ordaydım bölgemiz o konuda çok zengin ama malesef insanımız para konusunda pek güvenilir denilemez. saygılarımla.
Evet çok güzel yorumlamışsın ustam.. O yüzden malesef 3 sene boyunca çalışma yapmadan döndük oralardan...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Arkadaki civcivin müjdesini almışlarmı civcive zarar vermedende alabilirlerdi onlarmı kırmışlar Ekli dosyayı görüntüle 245949ccEkli dosyayı görüntüle 245950?? Arkadaşına söyle tavuk hangi yöne doğru gidiyorsa 220mt kadar güZel bir çekim yapsın aynı şekilde son civcivin kuyruk yönüne de aynı işlemi yapsın bakalım gider ayak yapılmış bir işaretmi yan çekim olan foto şüpeli duruyor
Şükür benimle aynı fikirde olan bi ustamız çıktı sonunda :)

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tavuk ya doğu yada batı yönlü değilse sahte olabilir. Bi sorabilirmisin. Eğer olumlu sonuç alırsak kadraja giren bşryer var onu çizebilirim. Selameyle kal

Son düzenleme: