Tavuk Ve Civciv

Turko

Uzman
Orjinal . Üç göz mahzen den bahsediyor.

Oradaki kiremit renkli taşı bir incele o çok farklı görünüyor.ilgili olabilir.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yakın zaman gibi duruyor bence ..

omerolmaz

Bilgili Üye
Değerli ustalarım sahte diye kesin gözle bakıyordum ama tecrübeli ustalarım beni muallakta bıraktı gidip kontrol etmek farz oldu gittiğimde detaylı fotoğraflar siz değerli ustalarımla istişare ederiz inşallah

wesli1986

Aktif Üye
Ustam doğru olsa nolacak tavuk civciv işi çok zor bende var tavuk civciv orijinal görseniz ağzınız açık kalır 25 30 mtr önünde çok güzel kayaya gizlenmiş yılan var gittim gördüm çubuk tuttum foto çektim gezdim dolaştım sadece başkada bir halt edemedim kışın gittim benim memlekete 120 km mesafede olduğu için bir günde bitecek işte olmadığı için işlem yapamadım 2 ay sonra birileri geldi gidelim bakalım dediler biz açalım dediler hakkını al dediler dedim anasını satayım dursa ben bı halt yapamam bari vereyim gitsin dedim gittim yerinde yeller esiyo tavuk civcivi kırmıslar yılanı kirmislar birkaç yere karot atmışlar ama sonuç yok ustam ancak işaretleri mahfetmisler sonuç sıfır hala duruyo üzerinde tavuk civcivin birde hacı var mührü var çok güzeldi ama

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Emeklerinizi başka alanda kullanın.çizilmemesi gereken alanlarda bile istem dışı sürtünmeyle işaretleme yapılan aletin izleri yüzeyde küçük beyaz parçalanmalar yapmış.murçlama değil. çizim değil.boya(kök)değil.bence az geniş keskin uçlu bir metal ile kazıma yapılmış.inşallah ileride orjinalerini de görürüz.kolay gelsin.

Mushap

Editör
Keskingöz ustam bir tabanca paylaşmıştı doğal kanısı çoğunlukta idi ama doğal değildi fotoğraftaki çizimler için sahte çoban işi demekten bu yüzden kaçınıyorum sadece aklıma takılan şey şu bu figürlerin aslının kırılıp kayanın içinde bir şeyler aranıp bulunamamış daha sonrada şekli yanında yakınında olan bu kayaya çizilmiş olabilir mi.kırılan işaretlerin çokluğu maalesef böyle düşündürdü.yada hayal gücü.

Turko

Uzman
Tavuk civciv işareti zaten eski olmaz hiç bir çoban Üç murc atarak civciv lerin gerisine Üç göz mahzen den bahsetmez. Bu bölgede bu işareti gören bir tepe olacak hem buraya gelen yolu görür hemde işareti . Gözcü tepesi gibi oraya çık işareti gerisine göz gezdir arazide mahzenin olduğu nokta dikkatini çeker . Çubuk cihaz Vs teyit edersin . Rast gelsin.

Wise99

Aktif Üye
Böyle gereksiz kayalara bu isaret yapilmaz bu sahte çoban işi su bu karamsarlik yoktur bu iste yapılır şekli isaretin kayada duruşu ve kayanın neresine yapıldığı en onemlisi bu tip kayalara bu isaret yapilmaz

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu işaretin üstünden iden kesinlikle çobandır ama işaretin aslının bozulmaması gerekirdi diye düşünüyorum. Hadi üstünden geçeceksin bari öncesinde detaylı resimle sonra üstünden gideydin. Taştaki orjinal diğer işaretlerde birşeyler anlatıyordur ama gelgörki belli olmuyor.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 246390

Şu işaretlediğim alanı gittiğinizde araştırabilirmisiniz. O iki kaya arasınada dikkat edin harmanlığa girişte patika yol ordanmı geçiyor. O iki kayayı ve harmanlığın resimlerinide çekebilirmisiniz. Selametle kal