Taze Kabartma Balık Buldum

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bozoklu Turko poseidon2023 BulursamKader25 ustalar hepinize saygım sonsuz, gün gelir tanışırız her şeyi paylaşabiliriz, her ne emriniz olursa herzaman beklerim, sizin gibi güzel insanlarla tanışmakla sanal alemde olsa çok mutlu oldum, yardımlarınız unutulmaz, araştırma yapıyoruz, inşallah gizli bir sey kalmaz daha güzel günlerde daha iyi şartlarda bu güzellikleri ortaya koyar paylaşırız, sizlerden cçok şey öğrendim tekraren söylüyorum emriniz olursa herzaman beklerim ,selamlar saygılar hepinize ustalarım

erbay

Member
ustam balık son noktayı gösterir buda aşağıyı gösteriyo bilmem anlata bildimmi

erbay

Member
birde yazmadım kaçırdım bir adam resminde var karşıya bakan ama şimdi nasıl nerede diceniz 1 inci resimde iyi inceleyin neyse kolay gelsin

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kendin bizzat gördün mü ? Balığın diğer kuyruğu yok mu kırılmış mı ? Tek kuruğun gösterdiği yerde başka kaya yanda figür var mı? Çevresindeki kayaları istemiştim? Başka kaya yok mu?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Kendin bizzat gördün mü ? Balığın diğer kuyruğu yok mu kırılmış mı ? Tek kuruğun gösterdiği yerde başka kaya yanda figür var mı? Çevresindeki kayaları istemiştim? Başka kaya yok mu?
1. Resim balığın olduğu kayanın batıdan görüntüsü 2 ve üçüncü resim önündeki kaya

Keskingöz

Süper Moderatör
1. Resim balığın olduğu kayanın batıdan görüntüsü 2 ve üçüncü resim önündeki kaya
güzel kardeşim. Kuyruk kırılmış mı yoksa balık tek kuyruklu mu? Buralara dokunulmuş malesef. Bir bak bakalım iyice incele elinde dokun boğma Horasan mı bizzat balığın taşın kendisi ile mi kabartma figürü kazandırılmış. Şöyle yakından çek, Islatıp çek. Diğer kayaları da yakından çek şu otların arasında kalan kısmı da çek sonraki adıma geçelim olur mu?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
güzel kardeşim. Kuyruk kırılmış mı yoksa balık tek kuyruklu mu? Buralara dokunulmuş malesef. Bir bak bakalım iyice incele elinde dokun boğma Horasan mı bizzat balığın taşın kendisi ile mi kabartma figürü kazandırılmış. Şöyle yakından çek, Islatıp çek. Diğer kayaları da yakından çek şu otların arasında kalan kısmı da çek sonraki adıma geçelim olur mu?

Keskingöz ustam bana göre balığın kuyruğu ana kayaya kabartma olarak yapılmış, kuyruğun ilerisi ise horasanla kabartarak yapılmış ve horasan sıva ile yapıldığından da deforme olmuş dayanamamış benim görüşüm, el değmemiş bence cevrede taslar da var evet, kuyruk batıya doğru bakıyor, baktığı yönde dere var ama yakınlarda şelâle yok, 50 metre aşağı da büyük bir ırmağın su gözü var ,

Keskingöz

Süper Moderatör
@Keskingöz ustam bana göre balığın kuyruğu ana kayaya kabartma olarak yapılmış, kuyruğun ilerisi ise horasanla kabartarak yapılmış ve horasan sıva ile yapıldığından da deforme olmuş dayanamamış benim görüşüm, el değmemiş bence cevrede taslar da var evet, kuyruk batıya doğru bakıyor, baktığı yönde dere var ama yakınlarda şelâle yok, 50 metre aşağı da büyük bir ırmağın su gözü var ,
Bak şimdi Balığın sırrı 1-3-5-7-21 dir. 50 m 100 m’de arama. Bu sayılardaki yüzeye bırakılan kayada olur. Şimdi araştırman gereken balığı pişirmek için kullanacağın Tavada. 1-3-5-7-21’de çok ufak bir tava figürü ya da kayanın kendisi tava olacak şekilde bulman. Eğer bu da yoksa balığın bulunduğu Kaya’ya porçöz döküp horasanla kapatılan yerin köpürmesini beklemen. Köpürülen yeri bulduktan sonra ince ince işlem yap, taşa zarar verme. Balığın sırrı budur. Hadi bakalım Allah muvaffak etsin

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Keskingöz ustam teşekkürler , şimdi bu tavayı verdigin sayıları nerde arayalım, önümü? baktığı yönde mi? Gerisi mi ? Tamam meseleyi biraz anladım, ama kötü olan durum balığın önünden yol geçmiş, yol geçerkende bu kayaların yönü ya da yeri değişmiş olabilir, kafama takılan bu konu da var, ilgine çok teşekkür ediyorum kardeşim benim , kolay gelsin