Terazi mi ?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Taşa yuvarlak bi form verilmiş sanırım. Tamamını görsek şu dur diyebilirdik. Üstündeki şekil terazi gibi gelmedi bana. Daha çok bir amblem gibi. Çevrede yapı yıkıntısı yoksa lahit mezara işaret edebilir. Kısıtlı foto ile net konuşmak yanlış olur

Renix

Bilgili Üye
Bence taşın kendisinin merkez alındıgı 1 harita ona görede 1 degerlendirme yap derim

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üstte askı kancası ortada seyyar sürgülü topuz altta çeki kancası.her ne kadar seyyar kantara benziyor olsada soldaki dik görünümlü uzantıyı çözemedim.şifreli bi iş gibi geldi bana.çevreyi de görmek gerekir. alt çengelin 15 cm aşağı yönündeki murçlanmış bi nokta var bi inceleyin. nickim yazılmadan yorum için kusuruma bakmayın.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Üstte askı kancası ortada seyyar sürgülü topuz altta çeki kancası.her ne kadar seyyar kantara benziyor olsada soldaki dik görünümlü uzantıyı çözemedim.şifreli bi iş gibi geldi bana.çevreyi de görmek gerekir. alt çengelin 15 cm aşağı yönündeki murçlanmış bi nokta var bi inceleyin. nickim yazılmadan yorum için kusuruma bakmayın.
Ustam estagfurullah ne demek. Herkese açık. Asıl sen sen kusuruma bakma Etiketlemedim. Bir çok ustayı daha etikelemedim. Biraz aceleye geldi.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Evet Terazidir.

Ekli dosyayı görüntüle 241342

Şöyle biraz eski versiyonunu paylaşayım.

fakat çıktığı alanı da görmek gerek. Taşı da es geçmeyesin. Bir çekiç ile muhakkak yokla. @[/USER];

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@Smokin benim kanaatim terazi olmadığı yönünde ayrıca işarete ek sembol koymuş, kuzey yönüne doğru dolaşılmasında yarar var

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
@Smokın ustam nıckımde 2 adet sıfır rakamı vardır etiketlemeleri bu sebepten göremiyorum.İnşaAllah mayhem ustam eski bir nıck olan Root nıckı ile bu karışıklığı nasıl gidereceğimi bana söyler yardım eder.
Gelelim işarete evet teraziye çok benziyor olsada ben terazi diyemiyorum.Hevring yani çoban koyun kırpma makasının stilize ve şifrelenmiş hali olarak okudum görüntüyü.Eğer terazi ise en fazla seni 44 adım öteye atabilir.45 adım kadar mesafeye açık ağız ve ok gibi V yapan ağız yönlerine bakılmalı.Yok makas ise bu düz arazide çapraz gelen patika birleşim noktalarına bakmak gerek.Araziyi görmek daha iyi olurda.
Kayaya gelelim bu kaya sanırım bize tanıdık çok ağırdır.Seyyar gidip geçmemek lazım kaldıramazsınız sanırsam.İşareti Ermeni halkının çalışmasına benzettim.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dereye yakin duzluklerde mezar ara onlar degerlidir, etrefinda cikacak mezarlar cokda dolu olmaz. Burada yeralti tapinaklari olmali. Ayrica namli yolu takip ederaen tepeye cikiyorsa onuda bildirebilirmisin, yol biraz uzunca olabilir ve yol ustlerinde mezarlar olmali. Selametle saglicakla kal. Assagidaki duzlukteki mezarlar lahit olmali.