Terazi mi ?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
orada bir harf var sayısı 10 dur haçda 4 etti , 14 al sana mezar:) " 7 mezarın kendisidir toplamm 21 "

tufan

Yeni Üye
Smokin kardeş taş değil sanki tablo kimbilir o yosunların altında neler var..figür içinde figür var,ben sana değişik açılardan çizecem sen ve diğer ustalarda anlamlandırırsınız inşallah

kaynak

Valide oralıdır geçerken kolay gelsin derim sana :) inş hayırlısı olsun

Smokin

Moderatör
Moderatör
@Smokın ustam nıckımde 2 adet sıfır rakamı vardır etiketlemeleri bu sebepten göremiyorum.İnşaAllah mayhem ustam eski bir nıck olan Root nıckı ile bu karışıklığı nasıl gidereceğimi bana söyler yardım eder.
Gelelim işarete evet teraziye çok benziyor olsada ben terazi diyemiyorum.Hevring yani çoban koyun kırpma makasının stilize ve şifrelenmiş hali olarak okudum görüntüyü.Eğer terazi ise en fazla seni 44 adım öteye atabilir.45 adım kadar mesafeye açık ağız ve ok gibi V yapan ağız yönlerine bakılmalı.Yok makas ise bu düz arazide çapraz gelen patika birleşim noktalarına bakmak gerek.Araziyi görmek daha iyi olurda.
Kayaya gelelim bu kaya sanırım bize tanıdık çok ağırdır.Seyyar gidip geçmemek lazım kaldıramazsınız sanırsam.İşareti Ermeni halkının çalışmasına benzettim.
Taşı 3 4 kişi anca kaldırabilir ustam. Sakarya ermeni ve rumların en son gittiği bir bölge

kaynak

Akyazı bolgesinde kanlı çay denilen bir bolge vardı sanırım , o bolgede bazı kaya bazı ağaç kovuklarında bulanlar oldu

Smokin

Moderatör
Moderatör
Akyazı bolgesinde kanlı çay denilen bir bolge vardı sanırım , o bolgede bazı kaya bazı ağaç kovuklarında bulanlar oldu
Akyazı tarafları zengin bölge ustam ama riskli bölge. Hergun birileri enseleniyor .

kaynak

Akyazı tarafları zengin bölge ustam ama riskli bölge. Hergun birileri enseleniyor .
:)
Hendek taraflarıda oyledir...yerin adı çıktımı sıkıntı...o bölgede dere içinde dört tane para ölçülerinde hafif oyma rast geldim sinyal aldıydım organizede prob vardı üstüne yürümedim hala duruyordur:)

deli firat

DOĞACI
Kaya seyyar ne desek boş bu arada tufan kardeşime çok demli çay vermeyin