Ters Haçın Manası Nedir....?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ata sözlerimiz çok güzel ve kıymetli:
" Önce Selam, Sonra Kelam "

Selamün Aleyküm,

Kıymetli kardeşlerim, asıl sorumuz : Bu haçlar neden ters, ne ifade ediyor?
İkincisi burada gördükleriniz nedir?

NOT:
1-Bölge : Antalya-Muğla arası.
2-Taşı seyyar görmeyin, taş sağlam sıkıntısı yok.

Teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 135307

Turko

Uzman
Abi saygılar rast gelsin. Açık alan için tecrübem yok lakin selahi dediğimiz halde meftanın baş kısmındaki duvar da yada kayada olmuş olsaydı haçın olduğu yerin arkasına bak der %100 net konuşur yönlendirirdim. Birde dikkatimi çeken haç ların rengi böylemi yoksa sumu döktünüz ?

ergünbey

Member
abi, t şeklindeki haç ,hz. isanın çarmıha gerilişini simgelediği için burada papaz yada kral yatıyordur.yanındaki ters t ise,'ben Hz.isa'ya kıyasla çok aciz,değersiz bir hristiyanımanım' anlamındaymış,bendeki kitaba göre.yani değerli bişeylerin olması çok düşükmüş.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ve aleykum selam kurbaım, ben bu resmin ters çekildiği kanısındayım ayrıca oradaki çizimlerin haç değil bir nevi kroki olduğunu düşünüyorum. Kayada başka emareler de mevcut fakat güneş ışıkları nedeni ile göz yanılması yapabilir diye pek dokunmadım. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 135316

BulursamKader25

Abi saygılar rast gelsin. Açık alan için tecrübem yok lakin selahi dediğimiz halde meftanın baş kısmındaki duvar da yada kayada olmuş olsaydı haçın olduğu yerin arkasına bak der %100 net konuşur yönlendirirdim. Birde dikkatimi çeken haç ların rengi böylemi yoksa sumu döktünüz ?
Kıymetli @Turko ustam,
Bu taş kayadaymış zaten. Cahilin cesareti çok olur, gelmiş bir kato :) Alıp kenara koymuşlar.
İşlem devam ediyor. 30 cm. kaldı.
Haçların rengi orijinal. Dere kenarında, derenin 15 mt. yukarısındaki kaya blokunda.
Daha önce ben başka birşey için gitmiştim. Araziyi biliyorum.

2 adet mezar olma olasılığı var mıdır?
hafif su var, 20 cm kadar. bu hacimde toplam 28 saatte dolmuş. Dereden sızıntı mıdır?
Yoksa tuzak aktif olmaya mı hazırlanıyor?

BulursamKader25

abi, t şeklindeki haç ,hz. isanın çarmıha gerilişini simgelediği için burada papaz yada kral yatıyordur.yanındaki ters t ise,'ben Hz.isa'ya kıyasla çok aciz,değersiz bir hristiyanımanım' anlamındaymış,bendeki kitaba göre.yani değerli bişeylerin olması çok düşükmüş.
Kıymetli @ergünbey ustam,
orası kırala layık değil, herhalde papazın yeri. papaz birde numara çekmiş gençlere:
Hiçbir şey ortada yokken tartışmaya başlamışlar, birbirlerine girmişler, sonra da "ülen biz ne halt edip niye kavga ettik " demişler amma sebebini bulamamışlar. :200: Allah tan yer müsait, gündüz hareket halindeler. Verdiğin bilgiler için de teşekkür ederim.
Artık nasiplerine, ne çıkarsa. Gerçi bu mütevazi papazların malı pek mütevazi olmaz ya :227:

BulursamKader25

Ve aleykum selam kurbaım, ben bu resmin ters çekildiği kanısındayım ayrıca oradaki çizimlerin haç değil bir nevi kroki olduğunu düşünüyorum. Kayada başka emareler de mevcut fakat güneş ışıkları nedeni ile göz yanılması yapabilir diye pek dokunmadım. Selametle

Muhterem toyalp üstadım,
Heç iyi bir haber vermedin. Kabak benim kel başıma patlarsa vay halime :(
Yol çok uzak, bizler azıcık yaşlandık. Sade mezar olsa bile bu gençlere yeterdi. :)
Hayırlısı Allah cc dan. Nasipten öte yol yok.
teşekkür ederim Kurbanım. Allah cc razı olsun.

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
millete tek foto dıye sıtem edıyon bıde

SUSMUŞ35

Member
ustam benimde pek tecrübem yok ama banada hac gibi gelmedi burda sitede ve başka yerlerde gördüğüm hac işaretleri çok netti bana bu işaretler net gelmedi ya gariban işi yada başka birşey anlatmak istiyor

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
ne diyordu abimiz tek resime yorum yok
Ama ustam, üstadım mezar yerini sormamış ki sadece ters haçın anlamını sormuş. Bunu da foto ile belirtmiş yani burada tek foto gayet normal bence. Mesela güzel üye kardeşlerimiz var Allah hepsinden razı olsun, adam atıyor tek foto gömü nerede olabilir diye de üstüne başlık koyuyor değil mi? Neyse konu dağılmasın :)