Ters Haçın Manası Nedir....?

Turko

Uzman
toyalp ustam gerekeni çizmiş abi ama neden kanallar boyalı değil de sadece o 2 haçı boyamışlar muhterem artık nasip diyoruz ona da , dere ye 5 metreden karşıdan bakan açık yer şans eseri gezinti halindeyken gördüm açılmıştı en az 15-20 sene olmuş ama açılalı sağlam yer kalmamış meftanın istirahat yerinde ters haç gördüm birinde dikkatimi çekti normalde olmaması lazım online ortamlarda da görülmüş bir işaret değil bir şey dürttü boşluk baktım arkası boştu yarık tan elimi sokunca parça parça ufak taşlar geldi , açık odadan L yapıyor diğer odaya geçiyor karşına mefta geliyor onunda yattığı yerin baş kısmında arkada gizli odası oluyor o yüzden dedim açık mezar içinde olsaydı kesin arkasında derdim diye. Kaya mezar bahsettiğim ,zemin üstü olacak şekilde.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ama ustam, üstadım mezar yerini sormamış ki sadece ters haçın anlamını sormuş. Bunu da foto ile belirtmiş yani burada tek foto gayet normal bence. Mesela güzel üye kardeşlerimiz var Allah hepsinden razı olsun, adam atıyor tek foto gömü nerede olabilir diye de üstüne başlık koyuyor değil mi? Neyse konu dağılmasın :)
ha kurbanım desteğini esirgeme, yoksa bu kardeşlerimiz beni eritip muma çevirecekler kahkaha

BulursamKader25

toyalp ustam gerekeni çizmiş abi ama neden kanallar boyalı değil de sadece o 2 haçı boyamışlar muhterem artık nasip diyoruz ona da , dere ye 5 metreden karşıdan bakan açık yer şans eseri gezinti halindeyken gördüm açılmıştı en az 15-20 sene olmuş ama açılalı sağlam yer kalmamış meftanın istirahat yerinde ters haç gördüm birinde dikkatimi çekti normalde olmaması lazım online ortamlarda da görülmüş bir işaret değil bir şey dürttü boşluk baktım arkası boştu yarık tan elimi sokunca parça parça ufak taşlar geldi , açık odadan L yapıyor diğer odaya geçiyor karşına mefta geliyor onunda yattığı yerin baş kısmında arkada gizli odası oluyor o yüzden dedim açık mezar içinde olsaydı kesin arkasında derdim diye. Kaya mezar bahsettiğim ,zemin üstü olacak şekilde.
Senin bu yorumun, bana oranın resmini istemeyi farz kıldı.
Bana size aktardığım gibi anlattılar veya ben öyle anladım.
Resimler gelsin paylaşırım inşallah.
belki de senin gördüğün gibidir, belli mi olur.

palaks

Aktif Üye
haç değil yanılgıya düşmeyin, foto yetersiz resimleme kötü rastgele

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader25 Ustam benim düşüncem yoldan çıkan bir papazın mezarı olabilir. Çünkü Hristiyanlıkta inananlar düz haç kullanırken kara büyü ile uğraşanlarda ters haç kullandıkları biliniyordu. Eğer yanlış anlamadıysam burada kara büyü ile uğraşan bir papazın mezarı veya ayin yeri bulunmaktadır. Eğer düşündüğüm gibi ise çok güçlü birşeyle korunuyor olduğunu düşünüyorum. Yinede kontrol edilmesinde fayda var. Nacizane fikrim budur.

Pscyhe

Engellendi
Aynen dadas_25 kardesime katiliyorum.bende yorumlari okurken bunlardan bahsedecektim ama kalp kalbe karsiymis kardesim benden once bahsetmis..bende define icin oldugunu sanmiyorum geneldede gordugum okudugum bilgilerde guclu tılsim ve buyu olarak gordum.hiristiyanlikta ters haçın anlami tanrinin yolundan cikip şeytana tapmak anlamina gelir tahminende orda mutlaka mezar var ama yasantisi pek iyi degilmis demek ki..bunu buraya gömenlerde bu sekilde isaret ekledilerse onla beraber biseyler gommusmudur yada mezar ritueli dedigimiz seylerini yerine getirmislermidir tartisilir.genede sansinizi deneyin diyecegim..ama isareti bile bu kadar belirgin yapip birde boyamislarsa orda yatan şahsa bayagi uyuz olmuslar demekki dikkat ceksin dikkat edilsin istenmis bence aynisinida siz yapin tedbiri elden birakmayin..

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
Konu başlığını okuyup cevap vermek istedim.
Ters Haç, St. Peters'e ithafen kullanılıyor sebebi de Hz. İsa'nın çarmıha gerilmesi gibi fakat baş aşağı olarak çarmıha gerilmesinden kaynaklanıyor. Ne anlama gelir, Bir haç görünce ne yapıyorsak onu yapmalıyız. Eğer ki bir birinin yanında fakat ters yönlerde ise haç, hem cennet hem de cehennem yani Hz. İsa ve Şeytan anlamı olur ki bununla ilgili işlem nasıl yapılır ben bilmiyorum.
Kolay gelsin.

BulursamKader25

Kiymetli ustalarim,
Kulaktan kulaga aktarilinca, uygun sorular kardeslerimize tam sorulmayinca, elma degismis ayva olmus.

Ustalarimiz yorumladikca donup tereddut ettigim hususlari birer birer tek tek sorma ihtiyaci hissettim.

Hakkinizi helal edin.
İlk duzeltme yapacagimiz sey;
Hac olarak gordugumuz, haç denen yerdeki boya gibi gozuken yerlere dagitmadan su dokmusler. Gunes cok kuvvetli olunca boyle bir cozum bulmuslar. Bende boyali olarak kabul etmistim degilmis.
Hal bu olunca haçtan ziyade kanallarla ulasilan odalar soz konusu olacak.
Kaya da daha farkli isaretlerde mevcut. Pence gibi, papazin sapkasi gibi.

İkinci husus kayanin bu hali ile alakali.
Sabit kayadan mi kirildi? Bu bilgiyi de istedim.
Gelince paylasirim insallah

Biraz once bu bilgiyi de aldim.
İsaretler ana kayanin parcasi.

Gelismelerden haber verecegim insallah.

Bu konu vesilesi ile cok kiymetli bilgiler aldik.
Ufkumuz biraz daha gelisti. Hep sitemizde tek resimden sikayet edip duruyoruz. Ne kadar hakli oldugumuz bir kez daha ispatlanmis oldu. Tek resim, oradaki olayi net gormeyi mumkun kilmiyor. İs uzayip duruyor. Secim gunu araziyi gezdik. Tam 99 adet resim cekmisim olayi daha iyi netlestirelim diye. Makinadan pc ye attim resimleri. Sunu gordum 99 resim bile yetmemis. Resimlere baktikca keske surayi da burayi da resimleseydim dedigim cok oldu. Nerede kaldi tek resim.

Tesekkurlerimi arz ediyorum. Sagolunuz.

Son düzenleme:

palaks

Aktif Üye
söyledim değerli kardeşim haç değil bu rastgele

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Turko ustam ben sizin yorumunuzdan yola çıkarak şu kanıya vardım. Diyelim ki biz bir kayada biri ters biri düz iki haça denk gelir isek, o zaman önce odayı bulmalıyız sonra, o odanın içinde ters haçı yani gizli odayı bulmalıyız. Bu da çok güzel bilgi tekrardan teşekkürler. Selametle