Ters Haçın Manası Nedir....?

Turko

Uzman
Ustam benim denk gelip şans eseri bir kuşku ile tespit ettiğim bir mevzu her yerde ters haç arkası gizli oda olur mu bilemem 2 defa denk gelmiş olsaydım %99 der konuşurdum benim bulduğum yeri detaylıca yazayım belki detaylar paralellik gösterir konu sahibi abime yardımcı detay olur, patika yol üzerinde yeni yakın yapım bir çeşmeye gidiyor suyu tatlı dağdan geliyor doğal dediler bakalım dedim töbe aklımdan işaret bakmak geçmedi çeşmede :D giderken yaya halde sağ kolumda 10x10 gibi duvar ile çevrili mezarlık gördüm yaşlı dud ağacının dibinde 2 adet mezar dikkatimi çekti önce hz.musa nın yıldızı sandım mezardaki taş üzerindeki işareti görünce duvardan estetik bir hareketle düşmeye yakın bir şekilde :D atladım incelediğimde tigrat olduğunu gördüm selçuklu mezarları boştur doludur ilgilendirmez birer fatiha istikakını verdim muhterem lerin tekrar çıkmak için duvara yaklaşınca 5 metre kadar üzerinde açık yeri gördüm dere ile arasında 5-8 mt var dut ağacının hemen altından geçiyor dere zaman zaman debisi artarmış.her neyse açık kaya mezar girince içeri 2 istirahat L yapan koridor diğer oda girişine gelince bir istirahat yeri baş üstünde ters haçı gördüm kurcalamışlar ama belli anlam verememişler bende hemen dışarı çıkıp sağlam bir dal parçası buldum yurdum insanı stili ile yapıştırdım ense köküne 3-4 kez baktım boşluk var yarıktan içeri elimi soktum galiba zamanla horasan salmış kendini bileğim girecek kadar yer açılmış misket gibi ufak ufak parçalar geldi elime baktım horasan aradım biraderi benim emaneti getir yaban eldeyim dedim geldi sağolsun köyün kavesine oturduk gözüme kestirdiğim emminin birine yanaştım cay sohbet emmi satılık arazi var mı yer alacam kendime dedim bağ bahçe ev yapıcam dedim, var dedi 980 metre kare yeri aldım 4300 tl ye 40 yıllık hemşeri oldum :D sonra elimi kolumu sallıya sallıya gezdim muhitte ilk gizli yeri açtım sonra araziye temel attırdım 3 ay sonra 2 km yukarıda nehir yatağında bayan mezarı tespit ettim zemin katı çıktıktan sonra orayı da açtık birader ile birlikte sonra nedir bu bolluk dedim google amcaya sordum Hitit-Pisidya / Roma-Bizans / Selçuklu / Hamid oğulları Teke Beyliği / Osmanlı yaşamış sırayla Pisidya yı görünce Kaya lejyonları geldi aklıma cihaz çağırdım komutanın mezarını da buldum orayı hala açamadım maffetti bizi baktım el değmemiş klise nerde acaba dedim oturduk biraderle ören , mezar alanları klisesi kalesi vikipedi si tarihi yaşanmışlığı savaşları vs vs olası yerleri çizdik hesap kitap her yaz gider sporumu yaparım temiz kimseye karışmadan :D

@Turko ustam ben sizin yorumunuzdan yola çıkarak şu kanıya vardım. Diyelim ki biz bir kayada biri ters biri düz iki haça denk gelir isek, o zaman önce odayı bulmalıyız sonra, o odanın içinde ters haçı yani gizli odayı bulmalıyız. Bu da çok güzel bilgi tekrardan teşekkürler. Selametle

Son düzenleme:

Brkcll

Engellendi
Dokunursan tuzak aktif olur yapan arkadaşın fantezısıne bağlı ne olacagı

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Turko Üstadım civar köylerde satılık arazi var mı :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@Turko Üstadım civar köylerde satılık arazi var mı :)
Aslında mevsimi geliyor.
Bir dut ağacının gölgesine oturup, kaçak çayla harmanlanmış tavşan kanını içerken @Turko ustamızın çalışmalarını dinlemek lazım. Roman gibi yazmış valla.
İnsan okurken bile keyf alıyor.
Akıllı insan başkalarının tecrübesinden tecrübe kazanan insandır derdi bir ustamız.
Bence de doğru.
Eline gönlüne sağlık ustam, emek verip yazmışınız.

Turko

Uzman
Seve seve misafir ederim abi seni evi bitireli çok oldu :D yatacak yerimiz yurdumuz da var oralarda sıkıntı yok.

Aslında mevsimi geliyor.
Bir dut ağacınız gölgesine oturup, kaçak çayla harmanlanmış tavşan kanını içerken @Turko ustamızın çalışmalarını dinlemek lazım. Roman gibi yazmış valla.
Akıllı insan başkalarının tecrübesinden tecrübe kazanan insandır derdi bir ustamız.
Bence de doğru.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Aslında mevsimi geliyor.
Bir dut ağacının gölgesine oturup, kaçak çayla harmanlanmış tavşan kanını içerken @Turko ustamızın çalışmalarını dinlemek lazım. Roman gibi yazmış valla.
Bence de doğru.
Kurbanım herhalde ben de emekliliği beklicem bu gidişle inşaEllah :)

BulursamKader25

Seve seve misafir ederim abi seni evi bitireli çok oldu :D yatacak yerimiz yurdumuz da var oralarda sıkıntı yok.
Allah cc razı olsun.
Nasip belli olmaz, belki birgün sırf çayını içmek için düşeriz Antalya yollarına.
Konya çok uzak sayılmaz bizde bekleriz inşallah.

BulursamKader25

Kurbanım herhalde ben de emekliliği beklicem bu gidişle inşaEllah :)
Ömür hızlı geçiyor.
Emekli olduk elhamdülillah. Yaş oldu 49.
Allah cc ömür verirse, sen de birgün " yahu ben ne zaman emekli oldum, hayret " dersin. :227:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ters haç malın ters haçın altında olduğunu söyler ... fakat normal haçın yanındaki ters haç ne ifade eder bilmiyorum ....