Tılısım, Cinler, Melekler

Pscyhe

Engellendi
Sedegor ustam bu ahmet yeri inceleyip bilgi verebiliyormu savasmasina gerek yok gorduklerini soylesin yeter bence savasma isini hallederiz onda sıkıntı yok..

OmerFZ

Yeni Üye
Konuyu baştan sona takip ettim Ahmet ı kaçırdım anlayamadım :) kim bu Ahmet

Pscyhe

Engellendi
OmerFZ bu ahmet 3 harflilerin 5 harfli olanindan yabanci degil bizden yani... :200:

OmerFZ

Yeni Üye
Dediğine göre yer inceleyip olan biten herşeyi görmek gibi bir yeteneği varmış yararlanalim boyleyse bizde. :)

Nasip34

Bilgili Üye
Arkadaşlar yazdıklarım HURAFE değildir, gerceklerdir.

Bu gün dinimiz öyle bir hal aldıki Hacılar Hocalar Şeyhler Tarikatlar.

Aklını beynini bedavaya satmış okumuş Profesörler uctugunu sandıkları Seyhlerin peşinde.

Adam profesör olmuş, ben felancanın müridiyim felanca Tarikatta felancanın Kitmiriyim diyor. Yani Kul kulun kapısında köpek olduğunu söylüyor.

Bununla bitmiyor, Şeyh tebasını deniyor benden şüphe edeceklermi diye, içki istiyor götürüyorlar kadın istiyor, sokak kadını bulamayan kendi eşini götürüyor.

Şeyh suyu suya katıp ayran yapıyor, sofi hikmet kabul ediyor, Şeyh içki içiyor diye düsunemiyor.

Elbette Sufinin sofinin muridin kafa çalışıyor azda olsa, ama sen şeref yoksunu ahlaksız din düşmanı dese, aklını satmış ya dinden çıkacağı korkusu var. Birde Günahların affını yapanlar yokmu, Şeyh Tövbe kabul ediyor, Haşa Allah yerine koymuş ya kendini! Bizim salak bilmiyor hangi dinde Günah cıkartılır.

Bu gün Medyada çıkıp şov yapan hocaların %99 u hoca gözüken Seytanlardır. Diyanet zaten memur doğru söyleyen yok. Din her konuda alet olmuş gidiyor.

Tarikatlar Vatikanın İsrailin elinde. Doğruyu konuşacak adam hiç bir televizyon ve gazetede yer alamaz.

Durum böyleyken her kez cep doldurma pesindeyken , sizde peşinden gittiğiniz örnek aldığınız Hocalara kurum yada kuruşlara örgütlere dikkat edin. Onlar sarık takmış cübbe giymiş Seytanlardır.

Şeytan Müslüman kılığında içimizde her yerde.

Allah yoluna giderken Tek aracı Hz. Muhammed tir. Onun haricindekiler kendilerine şefatte bulunamaz. Rehberiniz sadece Kuran olsun, Hadislerde dikkat edin Sahih gerçek Hadislere itibar edin, zira Sünneti bilmeyen Kuran ne diyor anlamaz. Risaleyi Nurdan tutun, Mektuplar yada her hangi bir Tarikata ait kitap ve benzeri şeylerden din ögrenmeyin. Varsa savunan yazsın delilli ıspatlı hepsinin Papaz ve Haham olduğunu ortaya dökerim. Fötünün biri gitti bini içimizde!

Bu konuya niye degindim, gerçek Hoca define konusunda hem kendi uzak durur, hemde cözerim demez. Hocayla Hocayım diyeni karıştırma!

Birde konuda arkadaş sormuş sen hocamısın diye, yok kardeş ben Hoca değilim. Sadece doğruyu bulmaya çalışan az çok dinini öğrenmeye çalışan biriyim.

Arkadaşlar yazdıklarım HURAFE değildir, gerceklerdir.

Bu gün dinimiz öyle bir hal aldıki Hacılar Hocalar Şeyhler Tarikatlar.

Aklını beynini bedavaya satmış okumuş Profesörler uctugunu sandıkları Seyhlerin peşinde.

Adam profesör olmuş, ben felancanın müridiyim felanca Tarikatta felancanın Kitmiriyim diyor. Yani Kul kulun kapısında köpek olduğunu söylüyor.

Bununla bitmiyor, Şeyh tebasını deniyor benden şüphe edeceklermi diye, içki istiyor götürüyorlar kadın istiyor, sokak kadını bulamayan kendi eşini götürüyor.

Şeyh suyu suya katıp ayran yapıyor, sofi hikmet kabul ediyor, Şeyh içki içiyor diye düsunemiyor.

Elbette Sufinin sofinin muridin kafa çalışıyor azda olsa, ama sen şeref yoksunu ahlaksız din düşmanı dese, aklını satmış ya dinden çıkacağı korkusu var. Birde Günahların affını yapanlar yokmu, Şeyh Tövbe kabul ediyor, Haşa Allah yerine koymuş ya kendini! Bizim salak bilmiyor hangi dinde Günah cıkartılır.

Bu gün Medyada çıkıp şov yapan hocaların %99 u hoca gözüken Seytanlardır. Diyanet zaten memur doğru söyleyen yok. Din her konuda alet olmuş gidiyor.

Tarikatlar Vatikanın İsrailin elinde. Doğruyu konuşacak adam hiç bir televizyon ve gazetede yer alamaz.

Durum böyleyken her kez cep doldurma pesindeyken , sizde peşinden gittiğiniz örnek aldığınız Hocalara kurum yada kuruşlara örgütlere dikkat edin. Onlar sarık takmış cübbe giymiş Seytanlardır.

Şeytan Müslüman kılığında içimizde her yerde.

Allah yoluna giderken Tek aracı Hz. Muhammed tir. Onun haricindekiler kendilerine şefatte bulunamaz. Rehberiniz sadece Kuran olsun, Hadislerde dikkat edin Sahih gerçek Hadislere itibar edin, zira Sünneti bilmeyen Kuran ne diyor anlamaz. Risaleyi Nurdan tutun, Mektuplar yada her hangi bir Tarikata ait kitap ve benzeri şeylerden din ögrenmeyin. Varsa savunan yazsın delilli ıspatlı hepsinin Papaz ve Haham olduğunu ortaya dökerim. Fötünün biri gitti bini içimizde!

Bu konuya niye degindim, gerçek Hoca define konusunda hem kendi uzak durur, hemde cözerim demez. Hocayla Hocayım diyeni karıştırma!

Birde konuda arkadaş sormuş sen hocamısın diye, yok kardeş ben Hoca değilim. Sadece doğruyu bulmaya çalışan az çok dinini öğrenmeye çalışan biriyim.
Yazdığınız bu yazı maalesef doğru olmamış kardeşim.

1. çok iyi biliyorsunuz ki bu sitede yıllardır bir cemaate, bir şeyhe (şeyh kelimesine takılmayın Arapça sözlükte ihtiyar/görmüş geçirmiş basiretli kişilere kullanılırken günümüz Türkçesinde ilmi ıstılahtaki karşılığı hocadır)veya sevdiği bir hocaya samimi duygu besleyen, gönül bağı kurmuş eski veya yeni pekçok kişiler var. Hiçbirini istisna etmemekle, topunu aynı kefeye koyarak, buradaki sevenleri ile yıllardır ortak mesailerde bulunmuş olmanın hatırını gözetmeden hepsinin kalbini kırmayı göze almış olmanız hem üzücü hem (beni) şaşırttı. Etiken, ahlaken ve edeben en azından bu hatırı gözetmeliydiniz...
2. Öncelikle ithamlarınızın (aslında işin aslını gerçekten bilmemekten sebep oluşan vehimlerinizin) gerçek durumlarına geçmeden evvel çok iyi bilinmesi gereken ve aşağıdaki yazıları okurken hatırda tutulması gereken bir önsöz elzem oldu;

ALLAHIN DİNİ HAKKINDA HERHANGİ BİRŞEY SÖYLERKEN, HELAL HARAM HÜKMÜ VERİRKEN VEYA BİRİLERİNİ SAPIKLIKLA YARGILARKEN BİLİNMELİDİR Kİ KİŞİ, ALLAH ADINA KONUŞMUŞ OLUR. YANİ O BUNU SEVİYOR, BUNLARA DA BUĞZ EDİYOR, KIZIYOR, ÖFKELENİYOR DEMİŞ OLUR...

"ALLAH ADINA KONUŞMAK (O'na iftira atmamış olmak için) MUTLAKA AMA MUTLAKA İLMİ DELİLLERLE KONUŞULMALIDIR (Ehli Sünnete göre EDİLLE-İ ŞERİYYE ) yani Şer-i deliller 4 tür ;
(SADECE KURAN VE SAHİH HADİSİ ŞERİF DEĞİL PEYGAMBERİMİZİN KABUL ETTİĞİ DELİLLERDE VARDIR,AŞAĞIDA ZİKREDİLDİĞİ ÜZERE)
1.Ayeti kerime
2. sünneti seniyye
3.icma-i ümmet yani ümmetin alimlerinin aynı hükümde birleşmesi. mesela Kuranda ve sünnette cenaze namazı farz olduğu bildirilmediği halde tüm ashabı kiram ve ulema farzdır demişlerdir.(Delili de,Resûl-i Ekrem (sav)'in: "Benim ümmetim delâlet üzerinde ittifak etmez"( Sünen-i İbn-i Mace ) ve "Mü'minlerin güzel gördüğü şey, Allahû Teâla (cc) katında da güzeldir"( Ahmed b. Hanbel-El Müsned) Hadis-i Şerif'leri, İcma-i Ümmet'in delili olarak zikredilmiştir.
Bu arada pekçok delil olmakla beraber sizin sahih dediğiniz (kütüb-i sitte/ kendisinde şüphe olmayan 6 kitaptan)kaynaklardan bahsediyorum...

4. kıyas-ı fukaha yani ehil olan fıkıh ulemasının kıyas yapması.mesela Kuran'da sadece şarap haram olarak geçer ama fıkıh uleması haram olma sebebine bakarak rakı,bira,uyuşturucu vs aklı gideren ne varsa kıyas yaparak haram olur demiştir..... Şimdi sadece Kuran ve hadislerden delil istemek Peygamberimizin ve ashabının yolu olan EHLİ SÜNNET YOLU na 1400 yıldır her asırda binlerce, yüzbinlerce ilim erbabının yoluna uymamak olur... (Kıyas-ı fukahanın delili de ; Resûl-i Ekrem (sav), Hz. Muaz b. Cebel'i, "Yemen" iline vali olarak gönderirken: "- Ya Muaz, bir hadise ile karşılaşırsan nasıl hükmedeceksin?" diye sormuştur. Hz. Muaz b. Cebel (ra): "Allahû Teâla (cc)'nın kitabı ile ya Resûlallah" diye cevap verir. Resûl-i Ekrem (sav): "- Peki hükmü kitap'ta bulamazsan nasıl hükmedersin?" diye sordu. Hz. Muaz (ra): "Allah'ın(cc) resûlü'nün sünnet'ine başvururum" diye cevap verdi. Resûl-i Ekrem (sav): "Peki hem Allahû Teâla (cc)'nın kitabında, hem Resûlü'nün sünnetinde bulamazsan nasıl hükmedersin?" sualini sordu. Hz. Muaz (ra): "- O zaman reyimle (Kıyas yaparak) hükmederim"(75) cevabını verdi. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Efendimiz (sav), Hz. Muaz b. Cebel (ra)'in bu cevabından memnun olmuş ve: "Resûlullah'ın elçisini, Resûlullah'ı hoşnud edecek şeye muvaffak kılan Allahû Teâla (cc)'ya hamd olsun" diye duada bulunmuştur. Bu hadis-i şerif, bir cemaat tarafından rivayet edilmiştir. Yani sıhhat derecesi istediğiniz sahih hadislerden daha sağlam olan tevatür derecesindedir.Aynen veda hutbesinde binlerce kişinin rivayet ettiği inkarı küfür olan mütevatirlik derecesindedir)

Bugüne kadar gelen tüm Ashabı kiram, tabiyun, tebe-i tabiyun Osmanlı şeyhülislamları ve ulemaları aynı ilmi tedrisat üzere yetişmiş zatlar bu Ehli sünnet yolu hususunda icma etmişlerdir.

Yazdıklarınıza cevap vermeden evvel (faydasına binaen) mecbur hissederek ilmi selahiyetim hakkında bilgi vermek zorundayım ki sizin veya sonra gelip de okuyacak kardeşlerimizin inanma konusunda mutmain olmasına vesile olabilir. YANİ DİNİMİZİ DEDİKODU USULÜ ÖĞRENDİĞİM DÜŞÜNÜLMEMELİ VE ELİMDEN GELDİĞİNCE KAYNAK (TERCÜME DEĞİL BİZATİHİ TASNİF EDEN MUSANNİFLERİN YAZDIĞI ARAPÇA ORJİNAL METİNLERİNDEN EĞİTİM ALDIĞIM ÜZERE) BİLGİ VERmeye gayret edeceğim.
6 senelik tam olarak Selçuklu ve Osmanlı tedrisat (eğitimi) usulü ile dizdize rahle usulü eğitim almış biri olarak yardımcı olmaya çalışacağım. Gece 3 lerde başlayan (bu garip gelebilir ama Osmanlı'da 15-20 yıl süren eğitimin günde 6 saatlik uyku ile güne sığdırılması için gerekli) bu eğitim usulünde okutulan ilimler SARF (Kur'an-ı Kerim Arapçası dilbilgisi), NAHİV (GRAMER), AKAİD,HADİS, TEFSİR, FIKIH, MANTIK, BELAGAT (lafızların altındaki ince manalar) ve en önemlisi de USÜL İLMİ ( Ayet-i kerimelerden ve hadisi şeriflerden hüküm çıkarma usulü üzerine mesela Fatih Sultan Mehmed Han hz.lerinin hocası Molla Gürani hz lerinin usulü fıkıh eseri olan MİRAD isimli eserini bugünün en zehir zekalı ilim ehli bile 3-4 defa tekrar dersini almadan anlayamıyor. Anlatmaya çalıştığım ilim ehlini karalamak bu kadar kolay olmamalı ) verilen tüm bu ilimlerde en az 3 er kitap (kitapların isimleri uzun olacak, yazmayacağım). İŞTE BU EĞİTİMİN KARŞILIĞI GÜNÜMÜZ EĞİTİMİNDE İLAHİYAT OKUYAN MÜFTÜ VE BÖLGE VAİZLERİNİN TAHSİLLERİNİN BİRAZ DAHA ÜZERİNDEDİR. Tahsili bu şekilde olup da özel mescidlerde hizmet için başvuran kardeşlerimize mulakatta sadece Kuran kıraati okutulması ve ayeti kerime manaları, akaid gibi konulara gerek duyulmaması eğitimin yeterliliğinden vaki durumlar birer delildir ve tüm bu önsöze neden gerek duyulduğuna gelince !!!

Tüm bu tahsilden haberi dahi olmayan, yurdumuzdaki ehli ilimden ve dini bilgilerin derinliğinden bihaber kardeşlerimizin yanlış bildiği pekçok şey olabilir ve oluyor da...

BİZİM DİNİMİZ O KADAR DERİN BİR DERYADIR Kİ HÜKÜMLERİ DELİLLERİ İLE BERABER EZBERLEMEDEN DAHİ ÜSTÜNKÖRÜ (KULAKTAN DUYMA DEMİYORUM) EĞİTİMDEN GEÇİLSE 10 TIP İLMİNDEN DAHA TEFERRUATLI OLUYOR, İSTENİRSE (her ilim farz değil Allah'tan). BU YÜZDEN AYNEN TIPTA OLDUĞU GİBİ (kalp,beyin,diş vs vs) BELLİ ALANLARDA İHTİSAS İLE UZMANI OLMAK İÇİN (TEFSİR,FIKIH,HADİS AYRI AYRI) ALANLARDA YILLARA YAYILAN DİSİPLİNLİ BİR ÇALIŞMA GEREKTİRİR Kİ ÜLKEMİZDE BUGÜN BU DİSİPLİNİN NASİP EDİLDİĞİ BİNLER HOCALAR, MEDYA DAHİL MÜSLÜMANLARIN DERDİNE DÜŞMÜŞ OLANLAR VAR ELHAMDÜLİLLAH...

!!! Nasıl ki hiç tıbbın ana kitaplarını dahi mütalaa etmemiş kişinin kalp cerrahı yanında cerrahların delaletini zikretmeye hakkı yoksa, ehli ilimi tartacak terazi seviyesinde tahsili olmayanın tartması muhaldir. !!!

TEFSİR ULEMASI DER Kİ ; Kuranı kerim'e tefsir yazabilmek için 15 ilim okumak değil, o ilimlere tamamiyle vakıf olunması lazım. (bunları burada yazmayacağım merak eden netten bakabilir).
FIKIH ULEMASI DER Kİ ; Ayet-i Kerime ve Hadisi şeriflerden hüküm çıkaran fıkıh uleması 7 tabakadır ; En düşük 7. tabaka kendi reyini ortaya koyamaz sadece tüm fıkıh kitaplarına vakıf olup günümüz meselelerine o fetvalardan uygun olanını seçebilir. Ve yüzlerce kitap yazmış geçtiğimiz asırda yaşamış ve Reddül Muhtar isimli eseri bile 5 ciltten başlayan İbn-i Abidin efendi bile 7. tabakadan sayılırken bizim haddimiz hangi tabakadır, düşünmek lazımdır...
GÜZEL KARDEŞİM NERDE SEN, NERDE BEN ŞİMDİ...NERDE SOKAKTAKİ (icmai iman sahibi yani tafsilatlardan (imani meselerlerde bu kısım farz oluyor halbuki) habersiz olan GÜZEL MİLLETİMİZ... !!!
Allah adına konuşma hususubda Bize Hocamız tembih ederdi ; "sakın bir fetva sorulduğunda, kitaptaki yeri hemen açıp,bulacak kadar hatırında değilse, SÖYLEME ve araştıracağım de, zira Peygamber Efendimiz "Din adına konuşanın o an bir ayağı cehennemdedir"... hadisini hatırla...

!!! ALLAH ADINA KONUŞMAK KOLAY İŞ DEĞİLİR, O AN PEYGAMBERLERİN MAKAMINDAN KONUŞMUŞ OLUR İNSAN, BİLMEDEN SEVDİĞİ KULUNA İFTİRA TEHLİKESİ OLUR !!!

Allah-ü Teala'nın kullarına verdiği ilim sıfatına ortak olan çok az kişiye nasip ettiği ulemanın kıymetini yücelten yüzlerce hadisler var iken çok yerde teferruata girmemeye çalışarak ,ithamlarınıza gelmek istiyorum;

Yukarıdaki yazınız yanlış anlaşılmaya oldukça müsait çünkü (defalarca okumama rağmen istisna edilenleri göremedim ) ülkemizdeki hiçbir cemaat, hoca veya şeyhleri istisna etmemenizden oluşan mefhum sanki cemaat, tarikat , şeyh ve hoca ve diyanet/ilahiyat mezunları kim varsa yanlış yolda manası çıkıyor maalesef... İnşaallah ben yanlış anlıyorumdur ama bir hüküm verildikten sonra istisnalar belirtilmezse tüm bilinenlere şamil olur kaidesince bu anlaşılıyor. Yurdumuzda neredeyse düzgün ilim ehli bırakmamışsınız.

1.Halbuki Türkiye bugün cemaatleriyle ümmetin içindeki en büyük ehli sünnet ülkelerindendir. Başta Pakistan, Afganistan, Katar, Mısır,Kuveyt'in çoğunluğu ehli sünnettir. Şii iran veya yarısından fazlası Vahhabi olan suudiler gibi değildir... Bu ümmetin büyük çoğunluğu kıyamete kadar hak üzere olan ehli sünneti oluşturacaktır. Bu kesindir... Delilimiz de

Peygamberimizin (asm) fitne zamanında tavsiyesi “cemaate uymaktır.” Hz. Huzeyfe b. Yeman’dan (ra) rivayet edilen hadise göre Peygamberimiz (asm) “Fitne ve fesadın çoğaldığı, farklı görüş ve düşüncelerin ortaya çıktığı zaman ‘Müslümanların cemaat ve imamlarına uyun’” (Buhari, Fiten, 11; Müslim, İmaret, 51) ferman buyurmuşlardır. Bir başka hadislerinde “Sevad-ı Azama uyunuz” (İbn-i Mâce, Fiten, 8) buyurmuşlardır.
Cemaatten kast edilen nedir? Sevad-ı Azam nedir? Büyük çoğunluktur...Kısa kesiyorum.

2. Tarik yol, tarikat ise yollar demektir... Kuranı kerimden ve sünneti seniyyeden (Peygamberimizin 4 bin küsur sünnetinden)
kıl kadar ayrılırsak bizi terkedin sözü Nakşi tarikatının kurucusu Seyyid Muhammed Nakşibendi hz.lerinin ve yolundan gelen şeyhlerin ilk sözüdür ve sonradan çıkmış gibi görünen sadece yollar denmesidir. Bu alimler kendi asırlarındaki ehli sünnet ulemasınca kabul edilmişti ve halen Türkiye'de mevcut şeyhler de İslma alimler birliğinin kabul ve taltif etmek için ödül töreni dahi düzenlediği ilim ehlince bilinmektedir.
Peki nasıl ayrı bir usül ortaya çıkar? Kısaca; Ehli sünnet inanç ve ibadetlerini (farz,vacip,sünnet,müstehapları) yapmanın yanında bu veliler kendileri (mesela günde 5 bin defa Alllah veya Laa ilahe illallah diyerek) hiç Allah'ı unutmamak için çalışma yapmışlar. Belli bir müddet sonrasında kalplerinde hiçbir dünyalık sevgisi kalmayıp, tamamen Allahü Teala'ya aşık olma durumu hasıl olunca bunu müslümanlarda (tarikat farz değildir isteyen) edinsin diye yaptığı amelleri müfredata bir programa dökerek tavsiye etmişler....Bugün bunu yapmaya çalışan binler var ülkemizde elhamdülillah...
Sahte şeyhler yok mu, olmaz olur mu? "yabancı kadının elini tutanın eline mahşer günü cehennemden bir kor tutuşturulur, ta ki hesaplar bitene kadar" hadisi şerifini bildiği halde kadınlara el öptürenden , ayeti kerimeyi, peygamberimize inkar edene kadar... AMMAA BUNLAR AZINLIK OLUP/ALLAH'IN HİDAYETİ İLE FAZLA TARAFTAR BULAMADIĞI ÜLKEMİZİN, CEMAATLERE BİZZAT DAHİL OLARAK ,SORUŞTURAN,İNCELEYEN VE BİREBİR ŞAHİT OLANLARININ VAKIF OLDUĞU GERÇEKLERİNDENDİR.

Uzaktan hüküm vermeye kalkanlar, yeterli terazi sahibi olmalı ki ne nasıldır, uzaktan görünenin aslı nedir bilsin veya ciddiyet ve samimiyet sahiplerinin yaptığı gibi bizzat kendilerine gidip sohbet etsin anlayamadığı, yanlış gördüğü kısımları birebir sorsun, eğer gerçekten samimi ise....
Ve bugün yurdumuzda ilim nakıslığından ilk bakışta hikmeti anlaşılamayan ve peşin hüküm verilen durumlar kendisine anlatılsın.
Mesela TÖVBE ETME MESELESİ ; (Ben bizzat birkaç şeyh efendi ile görüştüm). Bu tövbe edenler (her iki tarafta kendi hataları için tövbeye niyet ediyor hem ayeti kerime ile amel ediyor hem unutulmuş sünneti ihya ediyor... Deliller ise;
NİSÂ-64: Biz hiç bir peygamberi, Allah’ın izni ile, kendisine itaat olunmaktan başka bir gaye ile göndermedik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri vakit sana gelip de Allah’tan af dileseler, sen de resul olarak onların affedilmelerini isteseydin, elbette Allah’ı tövbeleri kabul eden, pek merhametli bulacaklardı.) Şeyh Efendi hem kendi kusurları ve hem karşısındaki kardeşinin hataları için af dileyince "iki müslüman musafaha etseler ve birbirlerine dua etseler onların eli ayrılmadan Allahü Teala günahlarını döker" hadisi şerifini de ihyaya muvaffak kılınmış oluyorlar... Bu ayeti kerimenin nazilinden sonra Peygamberimizin defalarca amel ettiği aşikardır. Tersi düşünülemez...

Böyle Kuran ve sünnetten ayrılmayan cemaatlerin ve daha fazla takvalık, daha fazla ayrıntılı İslam'ı yaşama isteği olanların, o kapının kıtmiri (köpeği) olmak istemesi başta Yunus Emre hz.lerinin şiirlerinde ve pekçok (sapık olması düşünülemeyecek) makbul velinin kitaplarında vardır. En basitinden (toptan sapıtması muhal olan) Ceddimiz Osmanlı erkanı ve ahalisi, padişahın huzuruna çıkınca kendini takdim için "BENDE NİZ" diye başlardı. BENDE kul demektir. Söylerken köleniz diye niyet edilmesi sapıklık ve şirk olacağını binler şeyhulislamlar bilmez mi?

Bugün kimse şeyhi, alimi haşa Allah yerine koyup ona ibadet ediyorum demez. Kalbindeki itikad, ilim sıfatından sebep Allah hürmet ettiği için hürmet (saygı) gösteriyorum oldukça sıkıntı yok. Aynen Kabe'de namza kılanın Kabe'ye bakarak kılması müstehap (Peygamberimizin bazan yaptığı sünnetlerden) olması gibi... Ama o taşa bakarken günde 5 vakit/40 kere " İyyake nağbudu ve iyyake nestein" (SADECE SANA İBADET EDERİZ VE SADECE SENDEN YARDIM DİLERİZ" diyor taşa...Tüm Melekler Ademe secde ettiler (ayeti kerime ile sabit) ........İŞTE BURADAKİ İNCELİK DİYOR ULEMA; SAYGI SECDESİ, ALLAH'IN HÜRMET ETTİĞİNE HÜRMET NİYYETİ....... Daha çok deliller aklıma gelse de okunamayacak hale gelmesin...

3. "Tarikatlar İsrail'in elinde" demişsiniz. Bizzat cübbeli Ahmed Hoca'dan duyduğumu nakledeyim " Sırf dinde birleşme olmaz, yahudiler ve hristiyanlar (bugünküler) cennete giremez diye vaaz ettiğim için bir defa 10 ay son sefer 11 ay yatırdılar, onlarca sahte şehitlerle dava açtılar ama çok şükür hiçbiri tam ispatlanamadı. çoğu şahitler fetö'den içerde... mapusun ilk zamanlarında ziyaretçin var dediler. çıktım bir baktım bir haham kıyafetinden besbelli zaten. bana dedi ki " kurandaki yahudileri yeren ayetlerden vaaz etmezsen seni istediğin yere kadar çıkartırız". konuşmanın devamı mevzumuz değil, burda kesiyorum...

Siz ithamlarınızı savunmaya kalkacak olan olursa sahih deliller isterken ben sizden 1.Türkiye'deki şeyh,cemaat,diyanet mensublarının sapkınlığı için 2. Tüm tarikatların İsrailin elinde olması durumu için 3. medyadakilerin şovmenlik yapıp, uzak durulması gerektiği durumu için ayet-i kerime veya hadis-i şerif delillendirmenizi veya bugüne kadar ki hangi kitaplardan okuduğunuzu ve yanlış bulduğunuzu istemiyorum. Çünkü aşağıdaki paragraftaki gibi bir durum var ortada maalesef...Daha yazınızın kalan kısmını da düzeltecek takaatim kalmadığından bitirmek istiyorum...

Şunun farkındayım ki (sizi suçlamıyorum) siz cemaat ve ehli sünnet hocalarını birebir tanımamışsınız, uzaktan bildiğiniz bilgiler ve sosyal kirliliğin yönlendirmesinin de etkisi ile bir önyargıya sahip olmuşsunuz.

Aynen şu durumu tahayyül edin; bu siteye yeni üye olan biri (definecilik sektörü en fazla dalaverenin döndüğü sektördür ama ehli sünnetin/doğru cemaatlerin hep kalabalığı oluşturacağı hadisi şerif müjdesi kısmı benzemedi ama) birkaç çubuk satın alıp denemiş ama 20-30 yılını vermiş ustalara hiç denk gelmemiş veya denk gelse de direkt sorarak işin kaynağına inmeyip, çubuk kullananların hepsini tümden sahtekarlıkla itham etse burada tüm gönül verenlerini kırsa ne derdiniz?

Bu konunuzun ilk mesajında size katılıyorum, bazı definelerin meleklerin korumasınında olduğu mesela hiçbir ayet-i kerime veya hadisi şerif ile desteklenemiyecek bir iddia (bilakis meleklerle karşılaşılıp bilgi alınma durumu da zayıf olduğundan) zannedersem bunu harici bir ilmi kaynaktan aldınız). sonra derdi ümmetin ahiret kurtuluşu olan asıl hocaların define çözmeye gelmeyeceği, kabul etmeyeceği gibi pekçok yazınıza da katılıyorum ama

ÇOK ÇOK ÜZÜLEREK VE GÖNLÜME OLDUKÇA AĞIR GELEN SEVDİKLERİMİZE (Hatipoğlu ve Cübbeli hocamızı severim/burada pekçok seveni olduğunu bilirim) KAH İSİM VEREREK, KAH İMA EDEREK AŞAĞILANMASI, BENİ HASTA HALİMLE TERAVİHTEN SONRA BAŞLAYIP, ŞU AN SAAT 07.13 E KADAR MEŞGUL ETMESİNİN DERİNLİĞİ HUSUSUNDA EMPATİ YAPMANIZI İSTİYOR VE BURADAKİ BELLİ BİR KİTLENİN CEMAATİN SEVENİ VEYA MENSUBU OLANLARDAN ÖZÜR DİLEMENİZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM...BİZLERİNDE MUHALİF OLMAMIZA RAĞMEN (HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENMEZ, KALP KIRILACAKSA GEREĞİ YOKTUR DİYEREK) ÜLKEMİZDE PEKÇOK KAHRAMAN BİLİNEN,PAŞALAR GİBİ YAŞATILAN (ezanları susturmuş, dinimizin,mukaddesatımızın alenen karşısına dikilmiş) KİŞİLERİN SEVENLERİNİ ÜZMEYİP SUSTUĞUMUZ, YUTKUNUP SAYGI ÇERÇEVESİNİ İHLAL ETMEDİĞİMİZ HALDE, ve GÖNÜLLERİN, KENDİSİNDEN ZİYADE SEVDİKLERİNİN HEDEF ALINMASINDAN DAHA FAZLA IZDIRAP ÇEKECEĞİ aşikare BİLİNİRKEN BU NEZİH SİTENİN DE BU USLUBU NORMAL BULMASI DEVAM EDECEKSE, YÖNETİCİ ARKADAŞLARDAN ÜYELİĞİMİ SİLMESİNİ RİCA EDECEĞİM.... HAKKIM VARSA HELAL OLSUN, SELAMETLE ARKADAŞLAR...

NOT; Normalde Peygamber Efendimizin ve dinimizin emri üzere ilim talebi her müslüman erkek ve kadın üzerine farzdır ve en azından ömürde bir AKAİD (inanılması ve inanılmaması gereken şeyler üzerine) ve İLMİHAL (dünya ve ahirette fayda ve zararların bilinmesi gereken ameller hk) kitabını baştan sona okuması farzdır...

Nasip34

Bilgili Üye
Bir önceki mesajımda bu isteğimi rica etmişsem de muhtemelen uzun olması sebebi ile okunmayabilir. YÖNETİCİ ARKADAŞLARDAN RİCA EDİYORUM, ÜYELİĞİMİ SİLİN LÜTFEN. TEŞEKKÜR EDERİM.

furkan6560

Member
yüreğine sağlık çok güzel açıklamışsınız nasipte varsa ayağına takılır nasipte yoksa dağı delsen olmaz cenab-ı hak herşeyin hayırlısını versin

mayhem

Co Admin
Co Admin
Nasip34 Bir yanlışın olmamışki isteğin kabul görsün .

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sedegor şahıslara şıhlara hocalara din ırk meseleleri böyle . konu içerisinde gerektiği kadar bilgi paylaşımı yapmak daha makul olur incesi günaha sokar insanı konunun devamı için bu tarz tartışmalardan kaçınalım bilmek bilinçlenmek önemli bu tarz konular neden ilerlemiyor bu yüzden herkezin görüşü farklı olabiliyor .

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor şahıslara şıhlara hocalara din ırk meseleleri böyle . konu içerisinde gerektiği kadar bilgi paylaşımı yapmak daha makul olur incesi günaha sokar insanı konunun devamı için bu tarz tartışmalardan kaçınalım bilmek bilinçlenmek önemli bu tarz konular neden ilerlemiyor bu yüzden herkezin görüşü farklı olabiliyor .
daha yazmıyorum uzadıkça haklısın durum dediğin gibi olacak ))) son şeyleri sildiginde iyi olmuş.

yalova1971

Yeni Üye
Rabbim kalblerdekini en iyi bilendir.Allah her kesin gönlüne göre versin .