Topal ayilar

Çalgılı mağara ya yarık bir kayadan girersin bir koridor halay çeken insan resimleri ve iki satır yazı. Burdan delikten aşağıya sarktiginda daire şeklinde konulmuş 7 adet koltuk taşı ortasında ise masa büyüklüğünde kaya bu kayanın üstünden aşağıya doğru iner vaziyette yılan kabartma. Bu kayaya bir taşla vurduğunda davul sesi gelir. Halay çeken insanların yanında davulcu yoktu.

15 sene boyunca uğraştım araştırdım. Eşkıyanın geçiş noktalarında gezdim işaretlerinden birini bulduktan sonra diğerlerinin yerlerini oturtmaya başladım dedeler ihtiyarlar çobanlar bana çok yardımcı oldular. Aradigim bütün bilgileri onlar verdi. Bazıları türbe bu dedi. Baktımki türbenin etrafında üçgen ve kare oymalar vardı. Bizim dedelerimiz atalarımız ne zaman üçgen ve kare oymalar koydu tubelere mezarlara.

Kizlar pınarı

Arkadaşlar topal ayıların karşısında ören yeri var bunun dahada üstünde yerli halkın ismini verdiği kızlar pınar ı var. Bu pınara neden kizlar pınarı derler dediğimde ihtiyar amca bir kayayı gosterdi. Gavur kızı bu kayanin üstüne çıkıp oturur oya yaparmisti eskiden dedi. Ve taşın ustunde kadın cocuk emzirir vaziyette yaninda halay çeken insanlar kabartma olarak işlenmiş. Bu konuda bilgisi olan varmı. Benim düşüncem volcanin kaçırdığı eminenin mekanı olabilirmi. Saygilar

Son düzenleme:
Uğraşma kardaşım uğraşma...
yorulursun...
Senelerimi verdim usta. O volcan in girdiği bütün her dağa çıktım gezdim. Bütün geçisslerini gezdim. Yerleri hep oturtmaya çalıştım. En son değerli bir abimiz topal ayıdan bahsetti sol arka ayağı olmayan topalı bulursan doğru bolgeyi bulursun demişti buldum. Şımdı boşaltılmamış yerleri noktalamaya geldi. Yorulsamda bu saatten sonra birakmam

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Senelerimi verdim usta. O volcan in girdiği bütün her dağa çıktım gezdim. Bütün geçisslerini gezdim. Yerleri hep oturtmaya çalıştım. En son değerli bir abimiz topal ayıdan bahsetti sol arka ayağı olmayan topalı bulursan doğru bolgeyi bulursun demişti buldum. Şımdı boşaltılmamış yerleri noktalamaya geldi. Yorulsamda bu saatten sonra birakmam
eskişehir inhisar tarafları için ne düşünüyorsun ? dağküplü vs ?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eskişehir de mihalıççık taraflarından bolu taraklı bilecik gölpazarı bursa yenisehire dogru guzergah uzar. Sanırım eskisehirlisin mihalıççıkta araman gerekiyor.
eyvallah sağolasın aynen eskişehirliyim :)