Toplanın konuya bakın sessizce )))

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Öncelikle Hayırlı Ramazanlar Hepinize !

Bir konu açtım bir kaç yer verecegim dedim. 15 yer verdim o konu kapandı.

Şimdi konuyu okuyan her definecinin bir cok yeri olacak !

İnternet aleminin yalan dolanlarından uzak bir konu bu ! Yok efendim işaret varmış yok efendim kayıtlı yermiş. Hurafeler yalan dolan bu işte definecinin iştahını artırır ama hiç bir halt yapamazzz !

İşi bilen adam definede işaret olmadıgını bilir. Bu lafımı bu satırı okuyup hadi ordan diyen ahmaktır kafası yalanlarla dolmuştur.

Ermeni gömü yapmıştır toplu yada sahış sadece nişanı vardır ve birde sistemi.

Her medeniyette mezar işaretleri vardır ! Mezar kazan defineci degil ölü soyucudur )))

Bu alemde gezen 10 bin işaretin içinde bir iki tane define işareti cıkar. Buda istisna demektir.

Eeee kardeşim ne demeye getiriyorsun diyenler cok demi.

Şimdi iyi okuyun anlayın. Eski kurtların meslegi hobisi degil haa bu işten kazan kaynatan ekmek yiyenlerin, buralarda yazıp cizmedigini yazacagım !

Eee o Kurtlarda haklı yazmamakla dogruyu yazsa 10 yılda bitecek iş bir yılda biter ))) Dogruyu yazıpta kendi ekmegine keser vururmu ))))

Gelir O kurt cugu kezde burdadır okur yazılanı cizileni güler gider bildigi dogrudan ekmek yer azdır belki ama devamlıdır Haaaa !

Techir dönemine kadar Ermeni köylerine kadar bu Ülkede kent ve köy kısacası yerleşim yerlerinin yüzde 90 nı savaşla kaosla depremle yok olmuştur. Emeniler terk etmişmiştir ama yine belli yerlere toplayıp gömmüşlerdir. Yada sahış olarak, tası taragı parayı yani.

Bir yüz yıl öncesine kadar hep gögüs gösüse savaş olmuştur.Tarihi iyi bilmek gerekir derim hep. Hadi onuda bilmiyorsunuz bari kulak asın ekmek yiyin.
Savaş alanları ve baskın yemiş yerlesim yerleri hedefin olsun.

Araziye cıktıgınızda Su olan yerleri gezin dere kenarı olur su gözesi olur. Buralarda mutlak tarım araziside vardır.

Mezarları es gecin !

Ören yeri kalıntılarını bulun sıralı örülmüş duvar kalıntılarını mutlak göreceksiniz !

Öbek öbektir zaten cogu yer iç içe yakındır bir birine.
Buralarda işaret olmaz Haaaa!

Göz önüne alacagınız su tarım arazisi ve yüzey bulguları cokca küp kırıgı olacak orda onu gördügünüz zaman defineyi buldunuz !!!

70 cm bir metreye ulaşan vlf bir cihaz işinizi görür önce tek tek toplarsınız. Bu kesindir yüzde 90 az bir ihtimal degil.

Buldugun tek paralar yörenin zenginligine göre degişir !

O gördügünüz odalar varya cihaz olmasa bile aktarın kesin bir şeyler cıkacak !

Çünkü o gün bu yüz yıldaki gibi göç yoktu o evlerin cogu adamların başına yıkıldı yada yandı !

Evde ne varsa hala içinde emin olun.
Erezyonu hesaba katın kimi bölgede yarım metre kimi bölgede en fazla 2,5 metrede her şey duruyor !

Yeterki saglam olun azimli olun. Yanınızdaki kıytırık güvendiginiz reklamı olan marka olan hiç bir dedektör bu odaların evlerin 2 metre altındaki iki sikkeyi bir kese altını göremez. Cihaza güvenip yok diye basıp geçtigin yerde o günün yevmiyesi yatıyor, sansına heykel bile atar bu odalardan !

Bu gün her evde nasıl Kuran varsa o günde her evde en az bir Heykel vardı. Tarihi bilene bunu söylememe gerek yok heralde.

Bu işe tek tek başlarsınız, yüzde 20 sans az degildir. Yüzde yirmi sansla bir küp içinde toplu paraya denk gelme oranı var bu işte !!!

İşaret peşinde koşup internetteki saçma sapan yorumlarla yola gidenler Umut peşinde geze dursun. Gercek defineciler sessizce kazan kaynatır yazmaz cizmezler.

Bu yoldan geldik geçtik.
İşe böyle başlamayan hayel deryasında yüzer.

Bu işte yani tek tekçilik denir buna ))) ekmek yiyen adam isterse böyle devam eder cünkü yer bitmez ona bir köyde en az 20 ören vardır !

Sonrasında büyük işe gecerse gecer. Yine büyük işte işareti umursamayan sistemi bilen ihya olur. Sistem derken. Tarihi bilmektir sistem o insanların dinini yaşam şeklini nasıl hayatını idame ettirdigini. Ne yiyip ne içtigini. Bilmektir Sistem.

Kimse işaret koyup gel define koydum sana helal olsun mantıgı taşıyamazzz!

Mantık takip edilmelidir ! Kilisede toplanan parayı kim nasıl nerde muhafaza eder bunu bilmektir sistem. Musevi kimdi Hırıstıyan kimdi Ramo kimdi Bizans Hititler kimdi kimin degerli parası vardı. Hangi Kralın sikkesi para eder. Sikke üzerindeki kafa kim. Bunlar Uzmanlık isteyen istir. Burda veya başka yerde oymanın mezarı şurda olur X işareti sondur Haç işareti budur. Orda kaya kasa var Yaw gecin yazık harcanan zamana yazık.

Eeee bu kadar ugraştık bulan olmadımı yazılan cizilenler yalanmı ) ))) Elbette yalan ))) bulan bulduda nasıl buldu geri dönüp hiç yazmadıki o bulan.

Bu işler yazıp cizmeyle olmuyor yalanla bulmuyor Coban dagda elindeki degnekle yer karıştırıyor küp buluyor bir yüzük buluyor yada bir sikke Eeeeee Sansmı bu şimdi ))))

İşarette yoktu cobanın dedektörüde Şaştınmı şimdi bilmiş defineci ?

Demekki neymiş biz sadece aranacak yeri bilmiyormuşuz !!! Git bak o cobanın elindeki cubukla define buldugu yerde daha neler var.

İşte vurgulamak istedigim bu ! Ören yaşam yerleri. Buraları gidin takip edin. Her birinize istedigi kadar yer işte !

Adam büyük oynayacak beni takip eden bilir magra mahsen Kilise derin yerler güç isteyen yerler 60 metre girdigim tüneller oksijen olmayan yerin dibi ben hep bunları konuşurum burda yada başka yerde. Kolay degil bu işler yılda ne kadar harcıyorum bir Allah bilir birde ben.

Kısacası Riski olmayan temiz işi tarif ettim size bu işin yalanı dolanı işareti cözümü hurafesi yoktur. Olmaz bulamam diye bir şeyde yoktur. Besmele çek Allahım cıktım bir yola nasibimi aramaya de bakalım neler oluyor.

Bu son konu diye yazdıgım belki cok oldu.

Ama bence bu konu iyi oldu Etiketle Admin küpe olsun bilmeyene ! Buda son konu degilsede Altını cizdigimiz bir dogru olsun. Yine işaret cözeriz ayrı.

Tekrar Hayırlı Ramazanlar Din Kardeşlerim Salıcakla ! Konu hakkında başka bilgi isteyen sorabilir Yüzey araştırmasını bilmeyen yeni başlayanlar yada çoktan başladıgını sanan yanlış yolda olanlara elimden geleni yaparım !

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Namazı beklerken okudum ya .... Sedegor ustam emeğini ve bilgini paylaştığın için teşekkür ederim ... bu verdiğin bilgiler beni herzaman işkillendirmiştir ... ama gideyim şunu alayım dediğim yerin boşaltılmış olduğunu görüncede başımdan aşşa kaynar su dökülüyor ...
Ya burada 1 şeyler olmalı dediğim yerde tık yok ... ne çubuk ne makina ... çok geniş alanı yokluyorum ... yine fos ....
Ne olacak bu definecilerin hali ... namazı kılayım 1 kaç resim atayım ...

30061977

Engellendi
o zaman bu sıradakilerin tamamı düzlerçamı yani ne demek istiyorsunuz anlanadim

Sedegor

Engellendi
Namazı beklerken okudum ya .... Sedegor ustam emeğini ve bilgini paylaştığın için teşekkür ederim ... bu verdiğin bilgiler beni herzaman işkillendirmiştir ... ama gideyim şunu alayım dediğim yerin boşaltılmış olduğunu görüncede başımdan aşşa kaynar su dökülüyor ...
Ya burada 1 şeyler olmalı dediğim yerde tık yok ... ne çubuk ne makina ... çok geniş alanı yokluyorum ... yine fos ....
Ne olacak bu definecilerin hali ... namazı kılayım 1 kaç resim atayım ...
Allah Kabul etsin!
İmâ ettigini yaşadım konudada belirttim.
Cihazla gidersin tık olmaz ! Cubuk götürmez !!!

Ama o başından kaynar su dökülen yeri kazan yüzde yüz aldı bir şey bunu bil.

Orayı kazan adam işi biliyor. Cihazı var ama cihazı senin gibi kullanmıyor!!

O adam cihazı tanıyor cünkü!

İki metre asagıdaki 10 cm lik heykele 5 - 10 sikkeye dedektör ötmez biliyor ))))

Odaları gördünmü acılmış yerler hep güney batı köşeden acılmıştır )))) Bu bir sırdır Haaaa ))))

Dedektörü zamanında yerinde kullanıyor aktarırken cıkan harfiyata tutuyor birde odanın ordasına degil kenar temel diblerine yaklaşınca tutuyor. 50 cm dolgu dibini görünce dedektöre güveniyor ))))

Ya sen dedektörü tutuyorsun tık yok bas geç demi ))))

Yüzeyde tek aldıgın yerdeki odalara girmek için dedektöre güvenme !!!!

Ya Allah de gir. Namazı bende kılyım dönerim.

Burak5553

Bilgili Üye
Selamu aleykum usta guzel ve gerelli bilgiler kafama takilan soru isaret isi hikayemi diyon oyma hac vb bunlar bosmu demek istiyon yoksa benmi yanlis anladim selametle usta Sedegor

Sedegor

Engellendi
Selamu aleykum usta guzel ve gerelli bilgiler kafama takilan soru isaret isi hikayemi diyon oyma hac vb bunlar bosmu demek istiyon yoksa benmi yanlis anladim selametle usta Sedegor
İstisnalar hariç diyorum. Piyasada gördügün işaretlerin çok çok büyük kısmı define degil başka şeyler anlatıyor diyorum. Bak mezar işareti vardır ayrı konu bu. Mezar var diye define olmaz O mezardaki yatanın Kültüne dinine adetine örfüne göre mezarda göz parası göz yaşı şişesi tas tabak olur bu define degildir.

Birde Kıral mezarı vardır örnek yine define degildir bu !!!! Ama ihya olursun ayrı.

Milletin define işareti dedigi bana göre nedir ?

Haç mı dedin sen ? Ya mezarı kutsamış ya ibadethaneyi kutsamış yada yaşam yerini

Yaw bunun anlamı budur öncelik budur. Haaa Haçta şifre varmı ona bakarsın o aşamada defineyi düşünebilirsin.

V işareti define işaretinden önce yön işareti tabeladır Ok işareti gibi. Yani istisnalar ve şifreler hariç define işareti olmaz.

Adam dininin geregi bilmem kaç yılında kayaya inandıgı Tanrının Helografını naksetmiş Aaaaaa buda ne işte define işareti diyen adam tarih yoksunudur.

Miteolojiyi bilmeyen boşuna kazma Sallar ! Sadece tarihi yok eder.

Adam Kayaya koç resmi cizmiş Ben koç gibi liderim diyor bizimki Ahanda define diyor

Adam Boga resmi cizmiş Boga güçlüyüm diyor Ben Hitit yöneticisiyim diyor bizimki öküzün altında buzagı arıyor

Tavuz kuşu bir hikayedir bir inançtır, bizmki görünce kuyruk tüyünü sayar gider bir yeri kesin kazar ))))

Son düzenleme:

deli firat

DOĞACI
D

Emeğine yüreğine sağlık ustam yazdıklarının % 80 ne katılıyorum şu mezar ve işaret hakındakiler hariç planlı her gümünün bir işareti mutlaka vardır bunların acil gider ayak olanları da dahil bir ağaç bir kuyu bir haç bir oyma mutlaka bir işaret bırakmışlardır şimdi ben bu işaret esmi geçeyim götürecegi yer mezar soygunculugumu olur. Ekli dosyayı görüntüle 245171

Sedegor

Engellendi
Emeğine yüreğine sağlık ustam yazdıklarının % 80 ne katılıyorum şu mezar ve işaret hakındakiler hariç planlı her gümünün bir işareti mutlaka vardır bunların acil gider ayak olanları da dahil bir ağaç bir kuyu bir haç bir oyma mutlaka bir işaret bırakmışlardır şimdi ben bu işaret esmi geçeyim götürecegi yer mezar soygunculugumu olur. Ekli dosyayı görüntüle 245171
Mal mezarı farklı olay buna bir konu açarız. Sana define var demiyor )))

Magra mahsen Mezar diyor öncelik bu