Toplanın konuya bakın sessizce )))

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Bu arada bazı siteler vardır gerçekleri yazanları banlarlar engellerler. Bu tür siteler temelsiz bina gibidir çökmeye mahkumdurlar. Çünkü safsatalarla sahtekarlıklarla kimse bir yerlere varamaz. Biz doğruları gerçekleri her ne pahasına olursa olsun yazmayı ilke edinmişiz. Elimizden geldiğince insanlara yararlı bilgiler paylaşmaya gayret ediyoruz. Üye sayısı düşebilir hatta kimse girmeye bilir. Lakin giden gerçekleri anladıktan sonra tekrar geri gelir. Darıldığımız zamanlar oldu, küsenler oldu ama gerçekleri gören herkes geri geldi ve biz gelenlere daima kucak açtık. Üyelere zarar verilmediği takdirde (maddi ve manevi) yazılan gerçeklere her zaman eyvallah demişiz. Ne zaman ki birileri birilerinin sırtından çıkar elde etmek istediğinde ya da açmış olduğu konuya zarar verdiğinde hep dur demişiz. Bundan dolayı da kimse bize kızmasın lütfen çünkü bunlar vb. şeyler kendilerine de yapılsa onlar da kabullenmez. Bu yüzden ustamız detaylı ve net bir şekilde herşeyi ifade etmiş bunun lamı cimi olmaz. Kendisine teşekkür ederim.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
İşi bilen adam definede işaret olmadıgını bilir. Bu lafımı bu satırı okuyup hadi ordan diyen ahmaktır kafası yalanlarla dolmuştur.”

bu paragrafta kafalar karışmış.
yazar’da yeterince ayrıntı vermediği için anlam bütünü ve mesaj hasarlı hale gelmiş.

doğru mudur ?
hepsi için geçerli değil.
doğruluk payı var mıdır ?
evet!
nasıl?
Tehcir dönemi öncesinde de Ermenilerin Gömüleri mevcuttur.
tehcir dönemi öncesi tehcir dönemi gibi büyük çaplı mal saklama olayı tarihte
2 defa daha gerçekleşmiştir.
hatta yanlış hatırlamıyorsam biri 1871 yılı diğeri daha eski!

ve bunlarda işaret çizim yoktur.
çeşme tepe meşhur zirveler yön olarak kullanılıp Deren’in bitişindeki dikili taş vs vs..

özetle bu paragraf sadece bu şekil yazılıp tarihi ayrıntı verilemediği için verilmek istenen mesaj algıya takılmıştır.

mesela çok az kişinin bildiği bir gerçek vereyim.
bir çok Ermeni köyünde, götüremediği kap kacak vb muhtelif ev eşyaları da köyün içinde ya da tepelerinde toplu halde gömülüdür. Bunlar değerli olmamakla beraber bir gün geri geldiğimizde alırız şiarı ile bırakılmıştır.
nişan yok? Çizim yok!
bunlar yavaş yavaş tevafuken ortaya çıkmaya başlıyor..

ama genel anlamda gerçek definenin işareti olur mu? Çoğunlukla olur.
bu da su götürmez gerçektir..

Batıyı iç Anadolu’yu karadenizi bilmem ama Doğuda çokça küpler tenekeler sikkeler hal çıkmakta.
satılmakta yakalanmakta vs.

peki abi doğudakilerin işareti çizimi var mı?
tehcir döneminin %80-90’lık kısmının var.
mezar olayına girmiyorum zaten..

peki belge olayı nedir yalan mıdır?
hayır doğrudur ama o belgeyi de senin benim gibi müslümanlara ne koklatır ne de gösterirler..

piyasada belgem var deyip dolandırıcılıkla iş yürütenler (özellikle eşkıya) malesef bu duruma da gölge düşürmüştür..

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Arkadaşlar.
Burda bir konu açarken mecbur kısıtlı şekilde yazıyoruz bu tür konuları. Yinede uzun oluyor okuyanları sıkıyor belki. Niyet kitap yazmak degil olayı kısa net öz aktarmak. Soru işareti olan açılması gereken yerler tartışma cıkacak cümleler olabilir varda !

Sagolsun ! Arkadaşlar bazı ayrıntıları açmışlar!

Bu güne kadar bir konu açıp cekip gitmedim arkasında duramayacagım konuyu açmadım. Duyduklarımı degil hep yaşadıklarımı yazdım. Dikkat ederseniz yaptıgım yorumlar sitelerde internette gezen yorumlar degil belki sıra dışı ama benim dogrularım gördüklerim tecrubelerimdir. Demiyorumki benim bildigim dogru gerisi yanlış ;
Hayır asla benim yaşadıklarım gercek diyorum sadece !!! Katılan olan olur , kulagını tıkayan olur, bir şeyler kapana verdigimiz emek helali hoş olsun. Yok ben sana katılmıyorum diyenede boş kürek salladıktan sonra gelecegin cizgi bizim bakış acımız olur diyorum.

Bu yazılar başka sitelerde yazılmaz!!!
İlk başta dogruyu yazdıgım reklam firmaları ban at der bu adama !!! Zaten yönetimin işine gelmez !!!
Haaa Umrumdamı ban atmaları degil. Niyetim halistir benim, bunuda yönetim bilir heralde. Ortalıgı karıştırmak degil, aksine yalanlardan hurafelerden bir nebze uzak tutmak insanları !!! Her yazılan her yazan her site yalan dolan demiyoruz bu site dahil. Dedigimiz saf temiz bilgiler gün gün aşınıyor. Kafasına göre daga cıkmamış bir adam kendi düşünce, fikrini beyan ederken, işin aslı gibi aksettiriyor. İletişim hızlı bilgi alışverisi tecnoloji gelişirken bu işler yalanın yanlışın içinde temizligini yitiriyor aksine gerileme var!

Öbür taraftan git bir mal cıkar sonrasına bak alıcı ne diyor. Piyasada sahte mal almış başını gidiyor !!! Senin cıkardıgın gercek mal ise muammalar içinde acebamı diye düşünülüyor. O alıcı taifesi bıkmış usanmış sahtekarlar coguna el cektirmiş. Yani yalanın bini bir para ! Orjinal sanılan cakma eserler öyle cokki. Adam bire bir uydurmuş !!! Yani her tarafı af edersiniz özür dileyerek bok götürüyor diyorum )))

Son düzenleme:

30061977

Engellendi
ozaman ben yanlış anladın üstaddan özür dilerim. ve sizdende.

30061977

Engellendi
bu mezar işleri ni anlamadım ama ustanın birtanesi yazmış zaten. ehli kitap bir hıristiyan ise bu mezarın sahibi.islamdan evvel ölmüşse. ozaman bunun vebali ağır olur

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
bu mezar işleri ni anlamadım ama ustanın birtanesi yazmış zaten. ehli kitap bir hıristiyan ise bu mezarın sahibi.islamdan evvel ölmüşse. ozaman bunun vebali ağır olur
Dogru söylemiş. İslam demek sadece Müslüman demek degildir.

İslam Hz. Ademden bu yana Hakka inanmak demektir. Hak ile Batılı ayırdıgın sürece sorun yok.
İslam ( Müslümanlık ) öncesi Hak dinine mensup olan bir kimsenin mezarında mal olmaz ! Tarihi bilmek dinleri bilmek önemli diye yazdım konuda.

Hakka inanmak Müslümanlıkla kısıtlanmaz.
Diger Peygamberlerin sapıtmamış İnananlarını ayırmak gerek !

Kısacası Hakka inananın mezarında mal olmaz olsada kazmak caiz degildir !

Mal olan mezar ise Erken dönem Hırıstıyan mezarları ve öncesidir !

Neden Erken dönem Hırıstıyanlık ? Bir dinden yada dinsizlikten başka dine gecerken örf adet gibi seylerin yerine oturması zaman ister !

Örnekle biz Türklere bak Hala Şaman inanışı etkisini kaybedemedik bir kültür bin yılda silinmez bitti denilir izi kalır !

Ermenilere gelince Onların ayrı bir mezhebi var sadece dinler degil mezheplerde önemlidir definede !

Konuda Tarihi bilmeyen definecilikte boşa kürek sallar dememin sebebi bu. Tarih din dil kültür bilinecek. Yoksa şu işaret nedir diye sorar orda cırmalarsın her kafadanda bir ses cıkar !

Bu gibi şeyleri ögrendigin gün define hakkında yazılanları okur ya gülersin yada acırsın insanlara. Diger altarnatif elinden gelen dogruyu yazmak aktar maktır insanlara !

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sedegor ustam incele şimdi buranın kasa olduğunu makina ilemi bulmuştur .. yoksa kafa yorup işaretlerden mi bulmuştur .. onu bulmaya çalışacaz

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şimdi uydu fotosunu bulup uydura bilirsem .. senin benzerliğine burayı kıyaslarsın ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam arkadaşlara bilgi ve tecrübe açısından kalsın ... şimdi sana tespit ettiğim mezarları atayım ... ama onları silerim