Tosbağa mı buldum ne?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Araştırma ve analiz sadece gezmeyle resimlemeyle olmaz.
Bazı yerlere tatlı dokunuşlar lazım.
Aşağıda işaretlediğim yerlere bir dokun istersen.
Bunlar boşuna buralara yapışmamıştır. Zira doğal değil.

Ekli dosyayı görüntüle 212484

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eger o tosbagaysa derenin karsisinda bir veya iki yigma olmali. Dikkat ettinizmi kardesim.

bestami

Aktif Üye
tamam abi anladım inşallah; çok teşekkür ediyorum @BulursamKader25 Mirkut ustam dere dediğim yer bir çukur vadi, önceden dereymiş belli ki şimdi yol yapılmış ordan dere vadisinden, ama yinede tam karşısını fotolarım inşallah

Son düzenleme:

adil_e

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 212491

arkadaşım bana göre şayet resim yanılmıyorsa kırmızı ile işaretlediğim yırtıcı bir hayvan başka bir hayvanı avlamış yuvasına götürüyor. pembe ile işaretlediği yer tünel koridor herneyse ana odayı giriş yerin. burdan girecek mavi ile işaretlediğim uzun çizgi boyunca devam edip yan yana iki çarpı koyduğum yerin altına geleceksin, yılmadan işleme devam et.resmin üst bölümünde büyük kare içine aldığım kısmın üstünde bir gezin bakalım arka taralara doğru boşluk vermesi gerekir. ayrıca pembe ile işaretlediğim yerin üst kısmında çarpı var burayı kontrol et. çarpının hemen sağında resimde küçük oyma gibi görünüyor ama sen yinede emin ol bi bak. ayrıca yan yana iki çarpıyıda tıkla bakalım boşluk verecek mi

bestami

Aktif Üye
@adil_e üstadım, ilginize çookk teşekkür ediyorum; inşallah tavsiyelere uyalım, karşı zirvelerde boş değil be abi, oralara ne dersiniz? yıkılmış taşlarvar özellikle ordabir kuş kafası var sanki ve sanki her yeri özel imal edilmiş taştan , sarı ile çizdim ben yıkılan dikilitaşlar diye......kolay gelsin

adil_e

Aktif Üye
ustalarım @adil_e @The Thing @dardanos @kazama @uçmuş @may77 @alaçamlı @akyol @Nihat k burda çizdiğim sarı alandaki taş kısım kısım örme gibi duruyor, ne olabilir acaba?
Ekli dosyayı görüntüle 212574

arkadaşım senin sarı ile işaretleyip sorduğun yerin içine 2 tane kırmızı ile çarpı koydum gerçekten gibi dikkat çekici yer kontrol etmekte fayda var. ancak asıl dikkat etmen gereken yer bu resimde mavi ile işaretlediğim yer yani kırmızı iki çarpının altı burda alttaki düz kesilmiş ana kayayı görüyoruz. bence burdaki 2 çarpıyı kontrol etmen ile birlikte buranın hemen sağında sana önceki yorumumdada çizerek anlattığım gibi girişin var yani hani o bizim yırtıcı hayvanın altından dediğim yer, ancak burdan giriş yaparkende dikkat et üzerine taş düşmesin, bence ilk olarak buradan başla