Üç Harfli Varlıklar

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
APOLLONUS ustam gecen hayır olsun .... o konuyu açan arkadaş ya 1 titab buldu yada edindi bilemiyorum kitabta cindi mindi .. hüddam dı .. celp ti vs vs türünden bilgiler mevcut tur ..

bu arkadaş kendisi bu kitabtan herhangi 1 uygulama yaptımı yapmadımı biz soramadan oda söylemeden konu kapandı .... mesela bu arkadaşın bu konuları öğrenmek isteyen varsa özelden

yazar öğretirim den .. çıktıy dı mevzu ... gerçi o konunun biraz daha uzaması lazımdı .. swat konuyu kapattı ....

bence uzamasının sebebi bu konular defineyle ve definecilikle bağlantılıdır .... yanlış bilgi ve yönlendirme olmasın ve ilgilenen arkadaşlarda doğru bilgilere ulaşması gerekir di ....

S:W:A:T

Editör
APOLLONUS ustam gecen hayır olsun .... o konuyu açan arkadaş ya 1 titab buldu yada edindi bilemiyorum kitabta cindi mindi .. hüddam dı .. celp ti vs vs türünden bilgiler mevcut tur ..

bu arkadaş kendisi bu kitabtan herhangi 1 uygulama yaptımı yapmadımı biz soramadan oda söylemeden konu kapandı .... mesela bu arkadaşın bu konuları öğrenmek isteyen varsa özelden

yazar öğretirim den .. çıktıy dı mevzu ... gerçi o konunun biraz daha uzaması lazımdı .. swat konuyu kapattı ....

bence uzamasının sebebi bu konular defineyle ve definecilikle bağlantılıdır .... yanlış bilgi ve yönlendirme olmasın ve ilgilenen arkadaşlarda doğru bilgilere ulaşması gerekir di ....

Allahtan istemek lazım değerli hocam ... Cinconlardan değil ... Kişinin konusunu bilerek kapattım çok farklı yerlere gidecekti konu . Kimseye özelden bahsetmesine gerek yok bizim türk toplumu duygusal ve meraklıdır çabuk etkilenirler ve kişinin özelden bahsettiği birşeyi yaparken Allah korusun hayatına maal olur ... Kimsenin hayatını riske atmaya gerek yok uygunsuz buldum ve kapattım ... Burdan devam edin ..

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
APOLLONUS ustam tam şöyle 1 şey yazmışsın .... oraya yazacağın şeyi buradan devam ettirebilirsin ...

......Biraz önce bir konu açılmıştı ama kapatılmış tam aklıma gelen güzel bir olayı cevapla hatırlatmak isterken......

S:W:A:T

Editör
Konu çöpte kalmış buradan devam edebilirsiniz ... edenbilir Açtığınız konuya buradan devam edebilirsiniz .

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
edenbilir hürmetler arkadaşım .... öncelikle şunu sormak istiyorum ... özelden soranlara vereceğin cevapları tecrübenlemi ...kitabtanmı ... duyumlarındanmı ... öğrenim kaynağını sorabilirmiyim ?

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şems ile mevlana konyada karşılaştıklarında şems mevlana ya sorar bayezidi bestami mi (bazı kaynaklar hallacı mansur der) daha büyük hz. Muhammed mi diye ve mevlanada elbetteki Hz. Muhammed der ve şems nedenini sorar mevlanada onlar bir yudumda kandılar idrak bardakları doldu ve taştı oysaki Hz. Muhammed Mustafa’nın susuzluğu arttıkça artıyordu. Onun göğsü Allah (c.c) tarafından açılmıştı, sürekli susuzluğunu dile getiriyor, her gün Allah’a daha yakın olmak istiyordu diye cevaplar

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yani Allah ın ilmime vakıf olan herkes taşıyamaz o büyük sırları ve daha kapı aralığından bakıp birşeyleri görüp öğrenmek nasip oldumu hemen gönülleri doyar ve kendinide sırlarıda ifşa eder. Önemli olan o sırları taşıyıp takva olarak bilgisi az olanlara bilmemesi gerekenleri söylememelidir sadece kendi mertebesinde veya daha üst mertebedeki veli kişilerle istişare etmelidir sırlarını

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mesela hallacı mansur enel hak dediği için öldürülmüştür çünki çevresindekiler bu söylediğini idrak edecek takva sahibi kişiler değillerdir