Üçgen içerisinde Oyma Ve Devamı

KopuqBey

Member
Birinci video 01:01 dakikada ki ağaçlı kayalık alanın önünde ki düze kavuşan alan dahil.
Birinci video üçgenin olduğu dediğin tepecikde duran kişinin ilerisine kadar üst düzlük.
Birinci videoda çekim yapmakta olduğun durduğun düzlük alan dahil.
Bu düzlük alanlarda boşluk net boşluk ve oda boşlukları bulmaya çalışın.Ben üst düzlüklerde işaretin olduğu alanın biraz gerisinden şüphe ediyorum
Haklısınız Elimizde Güzel Bi Cihaz Geçerse Söylediğiniz Yerlere Baktıracağız ..

KopuqBey

Member
Ustteki megalitik kayalar zamane figurleri korucu veya mekani sembolize eder, altta galeri odalar.
En ustteki fotoda arkada yigma var.
Mekan guzel zor yer vesselam, adami alirlar fakat.
Yer Güzel Alanı Komple Gezdim Özellikle Yukarı Tarafında Biraz Çökme Vardı Yüksek Bölge Olduğundan Dolayı Her Yerden Görünüyorsun Pişmiş Kelle Gibi :LOL:

KopuqBey

Member
Arkadasim Merhaba,
Bu ucgenin krokisini kuzeyinide belirterek olculeriyle beraber cizip yukler misin?
Vaya bir fotograf ustunde de yazip tekrar yukler misin?
Bunu gordukten sonra kanaatlerimi yazmak istiyorum.
Sizin İstediğiniz Gibi Ölçümleri Alacaktım Aslında Metreyi Götürmeyi Unutmuştum Yoksa Aklımdaydı .. Üçgenin Uç Kısmı Güney'e Bakıyor Arka Kısmı Kuzey'e Kuzey Tarafı Daha Önceden Ekilir Tarlaymış Yer Sahibine Sordum Bu Düzlükte Toplama Taşlar Var Mıydı Evet Vardı Dedi Tarlaya Ekim Yapıldığı İçin Taşları Temizlemişler .. Üçgenin Ölçümlerini Mi İstiyorsunuz Tam Olarak Söylerseniz Bi Daha Ki Gidişim De Yaparım ..

KopuqBey

Member
Sayılar ritüel ...
Bu ne demek dersen..
Burası çözülür.

Güney yorumum bu sebeple doğru cıktı :)
Geçen Pazar Günü Gittik Arkadaşlarla İşin İçinden Çıkamadık Son Noktayı Gösterecek Bir Emare Bulamadık .. Bana Yakınsan Ben Çözerim Diyorsan Buyur Gel

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Geçen Pazar Günü Gittik Arkadaşlarla İşin İçinden Çıkamadık Son Noktayı Gösterecek Bir Emare Bulamadık .. Bana Yakınsan Ben Çözerim Diyorsan Buyur Gel

Gizlememiş olsaydı sayı vs yapmazdı.
Çözme işi kolay olur inş lakin alanda olmakla ekran arkası farklı şeyler.

Yakınlık ne kdr acep :)