Üçgen İşareti ve karşısında bilmediğim bir işaret

mahmuthoca

Yeni Üye
İyi akşamlar ustalar.
Bugün yeni keşfettiğim bir işaretli alan.Ana kaya üzerinde üçgen işareti ve 10 m karşısında fotoğraftaki kaya yamacına yapılmış bir oyma. Yorumlarınızı bekliyorum.

Storm

Editör
Keşke o taşları temizleyip net bi şekilde cekseydiniz orayı. Boşluk tespiti ve değerli tespiti yapmanızda fayda var. Ama tek cihaz tek çubuk kullanmayın. Garantilemek icin 2-3 farklı cihaz veya çubukla kontrol edin. Minerale yakalanma olasılığı yüksek. Ustam saygılar sevgiler

mahmuthoca

Yeni Üye
ikinci işaret üçgenin tam uç kısmında.Mavi ile İşaretlediğiniz yerin 6-7 m ilerisinde sabit kaya üzerinde yuvarlak oyma var.

mahmuthoca

Yeni Üye
üçgenin sağ kanadı biraz daha uzun.2.resim üçgenin sol tarafını 3.resim ise sağ tarafın resmidir.Sol tarafta taş yığınlarını kaldırmayı düşünüyorum.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
sağ taraf uzun kısımın yönü hakkında verirmisin?

R00T

Profesyonel
Co Admin
Fotoğraftaki yığma taşlar duvar gibi orası neresi.Üçgen için uzaklaşmadan ön taraf ve sırttaki kısımlara bak.Sıkıştırma tuzak gibi olan kısım fake oraya dalma.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Şimdi fotoğraflarını alıp işaretleyecem ne işareti güzel fotolamışsın nede arazi görmeye imkan veriyor ancak canlı bakıp gezen iyi analiz eder.Zaten şöyle yosunlu bol yeşil ağaçlı yerler dikenden çalı çırpıdan geçilmeyen yerlerde bişey göremiyorum.

mahmuthoca

Yeni Üye
Fotoğraftaki yığma taşlar duvar gibi orası neresi.Üçgen için uzaklaşmadan ön taraf ve sırttaki kısımlara bak.Sıkıştırma tuzak gibi olan kısım fake oraya dalma.
yığma taşlar üçgenin solunda hemen üçgen çizilen ana kayanın devamında bulunuyor.Aynı yönde 10 m mesafede kaya üzerinde başka bir oyma var.Ama tam anlamıyla inceleyemedim belkide doğal oluşumdur.