Üçgen İşareti ve karşısında bilmediğim bir işaret

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bir giriş söz konusu buda muhtemelen mezarın kendisi oluyor.
Tam doğudan hafif sağa doğru olmalı?
Peki ölçüleri elinizde varmı?

mahmuthoca

Yeni Üye
Şimdi fotoğraflarını alıp işaretleyecem ne işareti güzel fotolamışsın nede arazi görmeye imkan veriyor ancak canlı bakıp gezen iyi analiz eder.Zaten şöyle yosunlu bol yeşil ağaçlı yerler dikenden çalı çırpıdan geçilmeyen yerlerde bişey göremiyorum.
Başka kişiler tarafından kazılmasın diye temizleyemedim.En kısa zamanda temizlenmiş bir şekilde ( yığma taşlar dahil) çalılıkları keserek foto atacağım.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Üçgende oymaya gerek kalmaz.Üçgenin odası zeminde ekseriyetle kayalık alandan girilir üçgene çok uzak olmaz.10 metreyi bulmaz.Bu ağaçlıklardan birşey göremiyorum.Sen boşluk bak bence

R00T

Profesyonel
Co Admin
Üçgenin olduğu alanda yakınlarda başka mezarlarda var sanırım.Üçgeni ayıralım lütfen itina ile üzerinde duralım.:322:

mahmuthoca

Yeni Üye
Bir giriş söz konusu buda muhtemelen mezarın kendisi oluyor.
Tam doğudan hafif sağa doğru olmalı?
Peki ölçüleri elinizde varmı?
Alan tamamen kayalık ve çalılık bir arazi.Tapusu bize ait.Tam ölçüm almadım.Daha yeni bulundu üçgen işareti.Bana da yeni haber verdiler.Tepe üzerinde bir alan.Daire şeklinde çevrelenmiş büyük kayaların ortasında bir alan.Tam karşısında yaklaşık 1km doğusunda kale yıkıntısı bulunmakta.

kaynak

mahmuthoca araştırmalarını yaparkan doğuya bakarken üçgenin sağ taraf istikametlerinide gözden geçir

kaynak

Keskingöz malumun bunların düşüncelerinde mesihin doğudan geleceği inancı yatmakla beraber ayaklar doğuda kalıcak şekilde hizaya geçiyorlar:)
Bu durumda dişimi erkekmi demek zor ama üçgen doğuya bakıyor olmasına isnaten arkadaşımız g.doğu tarafından bir sinyal alırsa o vakit erkek deme şansımız var

sprtcs

Member
ilk resimde mihrap gibi kapı girişi gibi bir işlenmiş alan var çubukla o alanda boşluk araştırması yapılabilir

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
@Keskingöz malumun bunların düşüncelerinde mesihin doğudan geleceği inancı yatmakla beraber ayaklar doğuda kalıcak şekilde hizaya geçiyorlar:)
Bu durumda dişimi erkekmi demek zor ama üçgen doğuya bakıyor olmasına isnaten arkadaşımız g.doğu tarafından bir sinyal alırsa o vakit erkek deme şansımız var
üçgenin Güney ucunda hafif bir murç var gibi yönü o tarafa vermiş fotoğraf yanıltmıyorsa.
bu bakış açısı ile kadındır ihtimalini teyit etmek istedim. :))

kaynak

Dik üçgenler,
Yatay üçgenler,
lahidi olan üçgenler
fakir mezar olan üçgenler "fakir adama sadaka vermek için diyor"

normalde üçgenin açılımı " ilahi bütünlük veya mükemmellik " olarak geçer
bu işaret üçgene benzesede ritüeldeki tam üçgen bu değil:)
tam üçgen her köşesi orantılıdır bu roma işaretlerinde daha net görünür