Üstadlar Hepinizin Mesajlarını Bekliyorum Sizce Nedir Bu? 2cm ortalama kalınlıkta

Hakan3434

Yeni Üye
Boşu boşuna hayal kurma kardeş. Burda bişi yok. Sadece senin hayal dünyan uğraşma derim

Giriş uydurma ne olduğunu merak ettim adres bilindik netten tarih kayıtlarından öğtendim m.ö 4.6 full kanyon flan vs. Yerde işaret bol

Çatlamış düşecek o yüzden merak ettim bu noktayı tam karşısında altta lahitler olduğundan eminim burası yer altı şehri hocam

Eywallah eywallah görmedin dimi sen bura fırça çalışması deil dikkatli bak detaylarıda iyi okursan sewinirim adamın işi gücü yokda neyse saolasın görüşmek üzere

Ağır ağır takip et beni anlarsın ne demek istediğimi toplu atılsa keşke

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Eywallah eywallah görmedin dimi sen bura fırça çalışması deil dikkatli bak detaylarıda iyi okursan sewinirim adamın işi gücü yokda neyse saolasın görüşmek üzere
Batuhantürkiye
Boğa yeniden doğuşu, yeniden başlangıcı simgelemiş çağlar boyu.
MÖ 4500 yıl önce evcilleşen boğa ya da öküz, Anadolu ve Mezopotamya çevresinde, güç ve üreme, toprak ve tarım üzerinde etkili olmuştur.
Aynı zamanda boğa, Mısır’da kutsal kabul edilmiştir ve boğaların Tanrısı Apis, Tanrıça İsis’i temsil etmiştir. Boynuzları arasında bir güneş ve bir ay diski taşıyan Apis, ölüm ve yeniden doğum tanrısı olarak da kabul edilir.
Anadolu ve yakın çevresinde güç ve üremenin yanı sıra, toprağın sürülmesi ve tarımsal üretim üzerindeki etkin rolü nedeniyle de saygı görmüştür.
Boğa kültü MÖ 2700-2000 yıllarında başta Girit olmak üzere Kıbrıs, Sardunya Adası ve Malta Adalar’ında da oldukça yaygındı. Bugün bile Malta’da, kötülükleri uzak tutmak için, Anadolu’nun pek çok yerinde de önümüze çıktığı gibi, ev duvarlarının yüksek noktalarına boğa başları, boynuzları asmaktadırlar.
Boğa simgesi aslında yeniden doğmanın simgesidir. Çünkü gücü, verimi ve kuvveti temsil ettiği için bahar aylarına denk gelen süreçte boğa burcunun denk gelmesi de bilinçli olarak kullanılmasından dolayıdır.
Boğa takımyıldızının kuzeydoğusunda kalan Pleiades kümesi yedi adet yıldızdan oluşur ve ismi yedi kız kardeşler ya da yedi kandilli süreyyadır.

Boğa’nın simgeselliğini hemen hemen tüm kültürlerde görmekteyiz. Yeniden doğuşun, doğurganlığın, yaşamın ve göklerin simgesi olarak karşımıza çıkmaktaydı. Takımyıldızı ile de bir bağlantısı olabileceğini hatta köklerimizin belki de bu takımyıldızından geldiğini, ya da Nuh tufanında DNA örneklerimizin bu takımyıldızında saklandığı ve daha sonra da dünyaya tohumların ekildiğini de düşünebilir miyiz? Ve üstü kapalı simgesel olarak boğa figürleri her zaman yeniden dünyaya gelişi, yeniden doğuşu anlatmaya çalıştı üstü kapalı, örtülü ve bürünen şekilde.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
HHerzaman söyleriz kuyu gibi biryerde çalışacaksanız kesinlikle oksijen şarttır. Yoksa halisinasyon görüp sonrada kendinizi gördüklerinizi başkalarına inandırma çabası içerisinde bulabilirsiniz. Önce emniyet sonra hareket şarttır.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Konu sahibi arkadasim, belli ki calisma yaptigin bolgede hatiri sayilir tarihi kalintilar var. Simdi ben jeoloji muhendisiyim ve paylasmis oldugun konulardaki fotograflari inceledim bir tek dogal olmayan ortasinda karot deligi bulunan yerde yuzeyin uzerinde gorunen zikzaklar. Insallah umdugun neyse ona ulasirsin.

Usta sen anlamak istemiyonmu yanlış anlamada bu ana işaret o son nokta cihaz baktı sen hala yok diyon eywallah saol @gönül eri