ustalar resımler tmm yenı konu actım

aslanbey

Bilgili Üye
Extra06 şimdi sıkıntı yok arkadaş gerekli yerleri bağladı makina girdirmeyi düşünüyoruz sen mal derken mezarmı diyosun gömümü hangisine nokta atışı yapıcaz yukarısı düz arazi bir kaç yerde öbek öbek yerde gömülü kayalar var 3 yerde var kaya kümesi 20 dönüm bahçe köy yeri burası

Extra06

Engellendi
Küpler büyükse burası muhtemel depolama ve üretim yeridir.oda olması normal fakat buradan sizin bulacağınız antika eşyalar olur dönem soygununa uğramadıysa tabi.Cihazinizi tutun şüphelendiğiniz yerlerin hepsine.arkadaslarin dedigi gibi civarda mezar olma ihtimali de yuksek bana sorarsaniz cihaza gore hareket edin cunku tek bir küp yada değerli eşyanın saklanacağı bir bölge degil.aile olarak yaşanmışlık belirtileri var

aslanbey

Bilgili Üye
Extra06 makina burda iş görmez oda var dediğimiz yeri çubukla teyyit ettik minareli eledik kendimizce Bulursamkader25 ustamın tarifiyle uyguladık ve gümüş var içinde tabi oda varsa yerleşim yerinin içinde oda olma ihtimali nedir sence ustam işaret bu ay işareti diyoruz başka işaret yok oyma yok ama civarda bu şekilde kayada yok böyle yükdek dışarda duran yani sırıtan kaya yok yol kenarını görünüyo heral tarla içindede zeminde gömülü olanlar var

aslanbey

Bilgili Üye
Senin antika eşyalar olur dediğin dediğim oda içindemi yoksa arazi içinde gömülü olabilirmi diyorsun ustam

mayhem

Co Admin
Co Admin
Cubukla baktın sanırım cihazlada bir araştırma yap varsa imkanın yolda çalışma yapılmış kayanın arka tarfına düzlüğe yönel kayalar var yazmışsın Boşluk aldığın ve değerli sinyali alırsan işlem yaparsın yoksa küp parçası çıkması normal dere ve akarsu kıyılarında her zaman olur yaşantı olmuştur su varsa .

aslanbey

Bilgili Üye
mayhem ustam küp parçası ayrı bişey küpün kendisi var sağlam değeri varmı küpün adam yerini falan gösterdi ama içi toprak dolu diyor

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu yerler sahiplimi öyle ise dikkat et tarladan olmasın insanlar küp derinde değil ozaman sağlam çıkartırsan müzeye verirsin aklında kalmasın çıkart değerli tespiti yap o küpün olduğu yerde .

aslanbey

Bilgili Üye
mayhem ustam küpte değerli vermedi baktım küpü tam noktasını buldum ama nasıl buldum adama dedim amca yerin bi gösterme dedim bitane küp kırığı aldım elime çubukla buldum küpün üstünde x yaptı adama dedim burasımı tam orası dedi sonra gümüşle bakırla baktım boş değerli vermedi sonra elimde küp parçası ile dolaştım tarlada bi yerde küp verdi yine değerliye baktım gümüş verdi diğer metallerle baktım onları vermedi ama itimat edemedim 2 mt derinlik aynı şekil kayanın arkasındaki boşluktada baktım ordada iki küp verdi değerşide gümüşü verdi ama işte itimat edemiyorum

Turko

Uzman
Kayanın arkasında yakaladigin boşluğa şansını dene .

Extra06

Engellendi
O antika eşyaların yerini bulabilmen icin makina lazim demiştim ama sen makina is görmez diyorsun.O halde çubukla belirledigin yerde çalışma yapman lazım.çunku arazide belirgin işaretler yok.oda diye belirledigin yer kaya altı boşluklar olabilir ve seni yanıltır dikkat et.

Tastan

Editör
Bahsettiginiz gibi bir oda varsa oda ölcüleri önemli ve derinligi tespitlerinizde 2 metrede degerli veriyorsa tecrube amaçlıda olsa işlem yapmak mantıklı dere kenarında uzaklasıp hılal işaretli kayanın arka duzluklerinde tespitle hareket etmek daha dogru olur su ve yakınları seni buyuk olcude yanıltır kolay gelsin SAYGILAR...