ustalarim bunda bir umut varmı, uydu Görüntüleri

adem44

Bilgili Üye
adem44 ustam bu görüntü tuttu, orası dümdüz bir alan, mezar belirtisi hiç yokken mezarlık alanı tesbit etti bu sistem, şimdi sırada metal tesbiti için yapılması gereken ne yöntem var, nasıl bir yol tavsiye edersin.
Ustam varsa bişey fazla derine olacagını sanmıyorum dedektorle bakabılırsınız 2 findik dalıylada bakabilirsiniz 2 kısı tutarsanız fındık dalını daha guclu cekıyor ama derınlık alınamıyor derınlık tek kişi alınıyor hedef noktadan yuruluyor cubuklar yukarı kalkıyor cubuk yukarı kalktıgı yerden hedef nokta arası olculuyor derınlık net sekılde ortaya cıkıyor kuzey guney guney kuzeye dogru derınlıgı alabılırsınız altını kat kat folyeye sar bak hangı cubuk cekıyor altını fındık dalı demırden adeta etkılenmıyor topragın içinde demır maden var sapma olabilir cubuk hıc cekmez ceksede doğru derınlık vermez sapma olur v.s .

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
BulursamKader25 ustam o gün yeri görmeye gittim sadece, nasıl çubuğu tuttum elime boş plastik siseyi alınca beni bu mezar dediklerime götürdü, yeri göreyim derken boşluk buldum, tahminim bölge komple tarihi mezarlık, dedim kemik testi yapayım 4 tanesi olumlu çıktı, yanimdaki abim dedi bilezik cebimde birde altına bak kabaca bir testti o günkü, yine kar yağdı, ortalık şimdi çamur gidilmiyor, detaylı teste sonra gidecem ustam, yani bu sistem yıllardır bilinmeyen mezarlık alanı buldu bu bile büyük başarı bence, sonrası birkaç tane mezar şekli çizdi çubuk, derinlik 2 veya 2,5 mt arası demekki burda birşey var bu yaptıklarım kabaca olduğundan, şimdi ise ne yapmam gerektiği konusunda yönlendirmeni ve bir sonuç almayı umuyorum, olup olmaması değil, yapacağım testlerde şu çıktı demek istiyorum, teşekkür ediyorum şimdiden.
Kurbanim,
Altinla tespit yapmayin digerlerine bakin demistim, amma is yine altina takilmis kalmis.
Anlatiminiza gore altin tespiti tamam ancak yer tespit ettiginiz yer degil. Bu nedenle burada yapacaginiz islemde yer bos cikacaktir.
Bence yaniniza altin almadan gidin.
Bu alanda altin haricu bir malzeme tespiti yapin. Mineral testinde de olumlu sonuc cikarsa islem yapin. Tespitinizin dogrulugunu teyit edin. Eger tespitiniz olumsuz cikarsa geriye bir ihtimal kalir:
Cubuga zihnen hukmediyorsunuz demektir.
Ayni seyi şakül icinde dusunebiliriz.

Allah cc kolayliklar versin. Amin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam o gün yeri görmeye gittim sadece, nasıl çubuğu tuttum elime boş plastik siseyi alınca beni bu mezar dediklerime götürdü, yeri göreyim derken boşluk buldum, tahminim bölge komple tarihi mezarlık, dedim kemik testi yapayım 4 tanesi olumlu çıktı, yanimdaki abim dedi bilezik cebimde birde altına bak kabaca bir testti o günkü, yine kar yağdı, ortalık şimdi çamur gidilmiyor, detaylı teste sonra gidecem ustam, yani bu sistem yıllardır bilinmeyen mezarlık alanı buldu bu bile büyük başarı bence, sonrası birkaç tane mezar şekli çizdi çubuk, derinlik 2 veya 2,5 mt arası demekki burda birşey var bu yaptıklarım kabaca olduğundan, şimdi ise ne yapmam gerektiği konusunda yönlendirmeni ve bir sonuç almayı umuyorum, olup olmaması değil, yapacağım testlerde şu çıktı demek istiyorum, teşekkür ediyorum şimdiden.
Madem alan mezarlıktır.
2-2.5 metre normaldir.
Gömüldüğü zaman ki derinlik 1-1.5 metre arasındadır.

Bence 1-1.5 metre derinlikte bulacağınız bir mezarla uğraşın.
Mezarı tespit etmeniz, boşlukdaki başarınızı gösterecektir.
Boşluğu bulan biiznillah başarıya ulaşır.
Mezar net olarak tespit edilince; içinde metal tespiti yapın.
Yine söylüyorum, altınla bakmayınız, velevki içinde altın olsa bile.
Derinlikde belirlendikten sonra, orada işlem yapınız.

Bu işlem neticesinde:
1-Mezara ulaştıysanız,
2-Derinlikde fazla oynama olmadıysa
3-Tespit ettiğiniz metal de mezarın içinden çıkarsa

Bu işi başardınız demektir.
Burası sizin kendinizi test edeceğiniz yer olsun.
Yukarıdaki maddelerde yazanlara isabet etmezseniz;
ya bu işi bırakacaksınız, yada herşeye baştan başlayacaksınız.

Bu anlattığım usül; balık tutmayı öğrenmek babındadır.
Balık tutmayı öğrenen genelde balıktan boş gelmez.
Birgün tutamasa, başka gün tutar inşallah.

GERMO

Engellendi
Inşallah ustam hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.
Madem alan mezarlıktır.
2-2.5 metre normaldir.
Gömüldüğü zaman ki derinlik 1-1.5 metre arasındadır.

Bence 1-1.5 metre derinlikte bulacağınız bir mezarla uğraşın.
Mezarı tespit etmeniz, boşlukdaki başarınızı gösterecektir.
Boşluğu bulan biiznillah başarıya ulaşır.
Mezar net olarak tespit edilince; içinde metal tespiti yapın.
Yine söylüyorum, altınla bakmayınız, velevki içinde altın olsa bile.
Derinlikde belirlendikten sonra, orada işlem yapınız.

Bu işlem neticesinde:
1-Mezara ulaştıysanız,
2-Derinlikde fazla oynama olmadıysa
3-Tespit ettiğiniz metal de mezarın içinden çıkarsa

Bu işi başardınız demektir.
Burası sizin kendinizi test edeceğiniz yer olsun.
Yukarıdaki maddelerde yazanlara isabet etmezseniz;
ya bu işi bırakacaksınız, yada herşeye baştan başlayacaksınız.

Bu anlattığım usül; balık tutmayı öğrenmek babındadır.
Balık tutmayı öğrenen genelde balıktan boş gelmez.
Birgün tutamasa, başka gün tutar inşallah.