uydu dan tesbite inanmayan var ise iddia yapabiliriz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pusula17

Engellendi

erol

Member
yönetimdeki arkadaşlar resimsiz bir konu açmak istiyorum açamadım ben başlığı söylesem benim konumu açabilrmisiniz.

ölmezada

Aktif Üye
@ölmezada ustam 2.yöntem ile daha geniş alanı taradım 3 yer çıktı 1 tanesi dolu :D

Ekli dosyayı görüntüle 176167
Ekli dosyayı görüntüle 176168Ekli dosyayı görüntüle 176171Ekli dosyayı görüntüle 176173ustam 1.yöntemdeki istikamet doğrumu 1.de yan yana çıktı ilk sonra filtreledim kayboldu o en son halide öyle çıktı.Buda 2.yöntem işin rastgelsin :D 2 haftaya açılmışını bekliyoruz :D 3 yerinde mesafesi aralarında 6 metre
evet ustam, ilk resimde kırmızı ok yön verdiin istikamet aynen doğru, istikamet yönü(doğu)ne doğru aşağıya gidiyor, görsellerde merdiven falan görnyor, ok ile işaretlediğin istikamet parçalanmış kesme taşın çekildi taraf yani , istikamet doğru. burası yıllar öne açılmış öylece duruyor. ben bu kadar uğraşmış adamlar malı götürmşlerdir diyordum . peki ustam görsellerde de görecein üzere adamlar dibe doğru 3 m kadar gitmiş,

Ekli dosyayı görüntüle 176198

Ekli dosyayı görüntüle 176199

daha açılmamış ve deerli olan odamı ar diyorsun.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar bir şey soracam!

Uydu görüntüsü yerine çektiğimiz Resmi Fotografı surfer e atıp filtre yapsak sonuç aynı olurmu.

Sonuçta alınan uydu görüntüleri kızılötesi yada farklı kamera ( sensörlü vbs ) değil gelişmiş olsalarda, bizim işledigimiz elimizdeki telefon yada resim makinası görüntüsü gibi degilmidir?

Öte yandan biz zaten yeraltı rezervlerini görebilen uyduların kilitini kıramadık zaten öyle olsa filtre yapmamızada gerek yok sanırım.
@dadas_25 @Nil ve diğer konudaki ilgili bilgili arkadaşlar cevap yazarsanız seviniriz.
Ustam senin dediğin görüntü filtrelemeyi bu site ve programı yapıyor diye biliyorum. Yanlışda hatırlıyor olabilirim. Kontrol etmenizde fayda var.

http://www.sussexarch.org.uk/geophys/snuffler.html Ustam büyük ihtimalle bu linkteki program ama alttakide benzer işle yapıyıor olması lazım.
Cesium - WebGL Virtual Glob... | cesiumjs.org

Son düzenleme:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu uydu işini bizde baktırdık ilk önce işaretler, le titanyum çubuklar ve dört, lü çubuklar ile yeri bulduk yeri bize bulan abimiz bir arkadaşıma maden teknik aramadan emekli yerin koordinatlarını verdi bize çıktılarını gönderdi daha sonra bizzat yer gidip bize yerler işaretledi.Daha sonra biz onun işaretlediği yerleri bir adım sağa alaraka alan tarama için makina yani başka bir çubuk ustası getirdik bize odanın şeklini girişini ve malın olduğu yeri gösterdi malın yeri yine uydudan verilen yeri gösterdi bize aynı noktayı veren üçüncü kişi oldu kısmet ise yarın başlayacağız bakalım.
Size gönderilen çıktı resmini paylaşmanız mümkünmü ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...