uydu görüntüsü yorum

Roj

Member
uydu yalan inanmayın:ROFLMAO:
Bak kardesim. Sana define yalan desem ve sana bu sekilde. Videolu gulme efekti koysam tepkin ne olurdu. Merak ediiyorum gercekten
Ben devletlerin maden arama. Makinalari icerisinde uydunun buyuk rool oynadigina. İnancim tam.
Ama ha desen senin. Yontemlerin yanlis kullndigin uygulamalar. Desn inanirim. Tamam derim. Ama bu uygulamalar. Jeoloklara. Yapilmis yada onlarin isi icin yapilmis. Bir uygulama. Ne kadar dogru ne kadr yanlis onu bilemem. Ustalar. Soylesin

Roj

Member
Roj, simdi siz var olmayan bir uydurma bilgiyi uyguladiginizda elbette her yerde cukurlar tuneller gorursunuz. Bir deneme de sahara çölu icin yapin.
Ustam. Belki de. İs gorur. Biz yontem. Bilmiyoruz. Madeni cikarir demiyorum. Ama toprak yapisindan seklinden bi sonuca varabilirmiyiz ?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ustam. Belki de. İs gorur. Biz yontem. Bilmiyoruz. Madeni cikarir demiyorum. Ama toprak yapisindan seklinden bi sonuca varabilirmiyiz ?
Uydudan alinan 3 adet veri vardir bunlarin 2 tanesi koordinattir 1 taneside yuzey (yerin alti degil) yuksekligidir. Yuzey yuksekligi de deniz seviyesi sifir alinarak olculen yuksekliktir. Uludagin 3 boyutlu modelini cikartmak gerektiginde koordinatlari veren 2 veri ile uludagin tam lokasyonunu, genisligini, cembersel yapisindaki girinti cikintilari bir kagida isler gibi her santimini nokta nokta belirlersiniz. 3boyutlu modeli icin de 3. Veriyi kullanirsiniz. Yani dagin tabandan zirvesine kadar her noktadaki yukselisi, girintileri ve varsa vadisel yariklerini belirlersiniz. Ama Uludagin gozle goremedigimiz ic yapisinda neler oldugunu bilemezsiniz. Icinde neler sakli, magaralari var mi yok mu bilemezsiniz. Cunku bunlarin olcumu uyduyla veya ucakla olmaz.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Yine bu 3 adet veri ile toprak yapisi, kayalarin turu, yuzeydeki metalleri, degerli taslari bilemezsiniz. Eger yuzeyde bir ev varsa ancak o evin dis kalibini bir kup gibi belirtebilirsiniz, ahsap mi betonerme mi bunu bilemezsiniz.

Roj

Member
Uydudan alinan 3 adet veri vardir bunlarin 2 tanesi koordinattir 1 taneside yuzey (yerin alti degil) yuksekligidir. Yuzey yuksekligi de deniz seviyesi sifir alinarak olculen yuksekliktir. Uludagin 3 boyutlu modelini cikartmak gerektiginde koordinatlari veren 2 veri ile uludagin tam lokasyonunu, genisligini, cembersel yapisindaki girinti cikintilari bir kagida isler gibi her santimini nokta nokta belirlersiniz. 3boyutlu modeli icin de 3. Veriyi kullanirsiniz. Yani dagin tabandan zirvesine kadar her noktadaki yukselisi, girintileri ve varsa vadisel yariklerini belirlersiniz. Ama Uludagin gozle goremedigimiz ic yapisinda neler oldugunu bilemezsiniz. Icinde neler sakli, magaralari var mi yok mu bilemezsiniz. Cunku bunlarin olcumu uyduyla veya ucakla olmaz.
Haklisiniz. Ustam. Teşekkür. Dogru Cevabiniz icin

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bu uydu surfer sacmaliginda verilen 3 veriden yuksekliklerin oldugu kisimda ne hikmetse filtreleme yapiliyormus. Senin elindeki veri metre cinsinden bir veri. 1 metre sayisal degerini yani 100cm olcusunu nasil bir filtreleme yapmalisin ki kemik, altin, mezar, metal gibi sonuclar verebilesin. Yok boyle bir sacmalik.

Roj

Member
Bu uydu surfer sacmaliginda verilen 3 veriden yuksekliklerin oldugu kisimda ne hikmetse filtreleme yapiliyormus. Senin elindeki veri metre cinsinden bir veri. 1 metre sayisal degerini yani 100cm olcusunu nasil bir filtreleme yapmalisin ki kemik, altin, mezar, metal gibi sonuclar verebilesin. Yok boyle bir sacmalik.
Evet. Tabikide. Oyle. Ama. İste. Bir. Umuttur. Yasamak :) aslinda. İnsanlar. Surfer la ugrasacagina kuantum dusunce teknigini uygulasalar. Daha cok verim alirlar. Ben sahsen. Daha cok verim aldim.
Bide. Bu is pesinde altin hayalleriyle. arabami hurda ettik. Onun yerine btc (bitcoin) alsak simdi milyonerdik. :)

Hasan16

Yeni Üye
Uydu görüntüleri bendede var iki tane sini paylasmistim fakat icerigini gosteren yok program kullanicisi bunlari anlatiyor surasi oda burasi gecis burdan tunele giriyorsun vs

jeolog

Co Admin
Co Admin
Uydu görüntüleri bendede var iki tane sini paylasmistim fakat icerigini gosteren yok program kullanicisi bunlari anlatiyor surasi oda burasi gecis burdan tunele giriyorsun vs
Yanlis bilgi ile donanmis bir insan yardim ettigini sanarak baska insanlarin hem parasini hem zamanini hemde umutlarini da bosa harcatir.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Evet. Tabikide. Oyle. Ama. İste. Bir. Umuttur. Yasamak :) aslinda. İnsanlar. Surfer la ugrasacagina kuantum dusunce teknigini uygulasalar. Daha cok verim alirlar. Ben sahsen. Daha cok verim aldim.
Bide. Bu is pesinde altin hayalleriyle. arabami hurda ettik. Onun yerine btc (bitcoin) alsak simdi milyonerdik. :)
Yakinda yeni bir firsat gelir insallah o firsati yakalarsiniz :) BTC gider Smartcoin gelir

Hasan16

Yeni Üye
Bide soyle bir durum var bundan 10 ay once sozune gercekten itimat ettigim dostumdan bir cihaz getirmesini rica ettim gorevli kisilerin kullandigi bir cihaz geldi bizzat gordum gorevli olarak gelip baktilar ve 4 metre derinlik te bir kazan tespit ettiler ve ayni yere 7 ay sonra uydu hikayesini gorelim dedik ayni noktada ayni derinlikte kazan tespit edildi ve makine ve uydu kullananlar birbirini tanimiyor.daha sonrasinda 4 tane makinenin mezar var dedigi bir baska yere ayni uydudan bakildi mezar var denildi.bunlarda birbirini tanimiyorlar bu nsl bi celiski.?

Hasan16

Yeni Üye
Yanlis bilgi ile donanmis bir insan yardim ettigini sanarak baska insanlarin hem parasini hem zamanini hemde umutlarini da bosa harcatir.
Aynen ustam sana katılıyorum ama ben bu adamlarla dusman degilim inanki 10 lira para vermedim beni yada bizi kandirmalari onlara ne kazandiracak.