Uydu

Storm

Editör
Uydudan aslında görüntüleme mevcut. Onu kullanacak maddi gücü olan insan yapar ancak. Bolu da bi yerde tespit edilmişti devlet izniyle twbi yapılan kazıda yüklü miktarda malzeme çıkarmışlardı. Biz garibanlarda izlemiştik

ZİKRULLAH

Engellendi
Uydudan aslında görüntüleme mevcut. Onu kullanacak maddi gücü olan insan yapar ancak. Bolu da bi yerde tespit edilmişti devlet izniyle twbi yapılan kazıda yüklü miktarda malzeme çıkarmışlardı. Biz garibanlarda izlemiştik
Uydudan değil hocam yukardan drone saldılar alanda tarama yapıp surfer de işlediler

legal35

Member
terör örgütlerinin sığınaklarını bulamadıklarını nereden biliyorsun ?
arazideki mayınları görmesi mümkün değil mayınlar çok küçük hedef kalır uydu için
bırakın defineyi uçakla mta maden tespitine başladı daha geçen çıktı haberlerde
Öyle birşey olsa
1 yer altında define kalmaz nokta atışla çaktırmadan eliyle koymuş gibi alırlar
2 devletler terör örgütünün yer altındaki sığınak ve depolarını bulup nokta atışı ile vururlardı sonuçta depolarında metal cisimler var
3 devletler arazideki mayınları ve EYP leri tespit edip temizlik yapılrdı
Öyle bir sistem olsa devlet niye kullanmasın öyle bişey yokki demekki devlet kulkanmıyor
Yada bizim ülkemizde yok

Storm

Editör
Doğrudur bilemem usta koyun güderken uçurum kenarından aldılar dere yatağının uçurum yapan kısmından. İnsanın aklına gelmez. Koyunları hergün geçirdiğim yerin altında moralim bozuldu 2-3 sene oldu ama hala hatırladıkça kafama vururum. 6-7 tane siyah camlı özel lüks araç geldi. Devlet Erkan’ı arabaları gibi izlemekle yetindik.

ZİKRULLAH

Engellendi
Doğrudur bilemem usta koyun güderken uçurum kenarından aldılar dere yatağının uçurum yapan kısmından. İnsanın aklına gelmez. Koyunları hergün geçirdiğim yerin altında moralim bozuldu 2-3 sene oldu ama hala hatırladıkça kafama vururum. 6-7 tane siyah camlı özel lüks araç geldi. Devlet Erkan’ı arabaları gibi izlemekle yetindik.
Malesef ustam ahh ahh neler dönüyor neler

ZİKRULLAH

Engellendi
arazideki mayınları görmesi mümkün değil mayınlar çok küçük hedef kalır uydu için
Arkadaşlar insansız hava araçların da çok gelişmiş gpr sistemler mevcut 2 bin metre yükseklikten veri toplayıp surfer tarzı programlar da işleyip buluyorlar

ASKER.

Aktif Üye
Az çok biliyorum ustam benim nikim bile asker
Mayınlar ufak
EYP lerde de fazla metal yok dediğiniz gibi tespit için dediğiniz gibi küçük kalır
Dediğim gibi öyle bişey olsa sığınak kalmazdı
Haberlerde de çıkardı böyle sistem yaptık böyle böyle yaptık diye

legal35

Member
haberlere itimat kalmadı be ustam , bir belgeselde izlemiştim havadan tespit yapıyorlardı yer altındaki boşlukları ve kamera salıp ispatlıyorlardı var yani var da sana bana düşmez sanırım en azından yakın bir gelecekte
Az çok biliyorum ustam benim nikim bile asker
Mayınlar ufak
EYP lerde de fazla metal yok dediğiniz gibi tespit için dediğiniz gibi küçük kalır
Dediğim gibi öyle bişey olsa sığınak kalmazdı
Haberlerde de çıkardı böyle sistem yaptık böyle böyle yaptık diye

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Arkadaşlar uydudan bakınca bu görüntüler çıkıyor mezar yada kalıntı olabilirmi değerli yorumlarınızı bekliyorum....saygılar
ağaçlandırma çalışmalarında açılan fidan çukurları olabilir mi ?
Google Earth tan geçmişe dönük olarakta kontrol edebilirsiniz

İrbas32

Member
Arkadaşlar fotolara yorum yapın dedim iyiki ne helikopteri kaldı ne dronu fikri olan varsa konuşsun bilmiyorsa susmak öğrenmekte bi erdemdir