Uydudan yer bakan varmı :)

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Hocam merhaba, derinciler isimleri üzerinde uydudan derine iniyorlar herhalde:) bunlar hem uydudan inerler derine hem de kuyudan aman diyeyim
Evet dikkatli ve uyanık olmak lazım, birtek temiz saf kalpli rızkı ile meşgul olan insanlar ilgilenmiyor bu işlerle. Allahım Feraset ve Basiret nimetlerini en iyi şekilde kullanmak nasip eylesin.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Mal bulanındır gardaş ım bak yine yaram sizladi, çubuk şakül cihaz polaroid makineayakkabı teki, işaret iz derken şimdide uydudan yer tesbiti çıktı, var biliyorum, benim güzel memleketimin güzel ınsaninin elinden birşey kurtulmaz yeterki niyet etsin
uydu isi safii ruzgar....2 milyar dolarlik uydunun konumunu.define bulmak icin degistirmezler....devletler ve kurumlar arasi anlasmayla buyuk degerli arkeolojik alanlar icin bile kisitli hizmet sunarlar..itibar etmeyiniz taklacilara..evde 10 cigobayt tarifeli interneti olan basimiza uyducu kesiliii....bi bitmediler bitiremediler

Gcguess

Aktif Üye
Malı bulup bi uydu mu yollasak herkes faydalansa

:) :)

Gcguess

Aktif Üye
yok be ustam evdeki uydu yetiyii 800 tane kanal var bakuyuruuk.bazen yagmurlu havada titriyirii.kahkaha
Aynı biri ben uydudan bakarım demişti zamanın birinde sallama bi konum yolladım 5 dk sonra 4 yer işaretlemişler resmi büyütünce altındaki koordinatları silmişler tarihi silmişler dedim bunlar niye silik üniversitede sıkıntı yaşarız diyolar he ya bi akıllı sizsiniz :)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Aynı biri ben uydudan bakarım demişti zamanın birinde sallama bi konum yolladım 5 dk sonra 4 yer işaretlemişler resmi büyütünce altındaki koordinatları silmişler tarihi silmişler dedim bunlar niye silik üniversitede sıkıntı yaşarız diyolar he ya bi akıllı sizsiniz :)
kapilma ruzgarima sende savrulursun..deseydin.

odin

Editör
Son zamanlarda tvde history channel izliyorum sevdigim programlar oluyor. Dun yine izlerken antik uzaylilar adinda bir seriye denk geldim. Binlerce yillik yapilari ve bunlarin uzaylilarla olan iliskilerini anlatiyorlardi bir ara gobeklitepeden de bahsettiler. Misirdaki piramitlerden konusurlarken uydudan alinan veriler toprak altinda baska yapi ve mezarlarin oldugunu gosteriyor dediler. Bu verilerin nasil alindigina dair bir bilgi paylasmadilar.

Birde oak adasinin laneti adinda bir seri izliyorum. Sizlerede tavsiye ederim. Bir cok kisinin ilgisini cekecegine eminim.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Gönül_Eri ustam diyorsun kimseden bir hayr yok, bende biliyorum ustam güzel kardeşim, herkesin canı sağolsun.
GERMO ustam zamanında konu açıldı herkes ortalıktaki uydu işini kendi yapsın diye ama bunu duyan ücretli uyducular el altından müşteri toplayıp kendilerine rant yaptılar. Bunlar malesef herzaman oluyor olacakta. Bunlara iş yaptırmak isteyenler bilmiyorku koordinat verdiklerinde hem ihbar edilme durumları hemde ellerindeki yerlerin ellerinden gittiğinin farkına varmadıklarından konuyu kapatmak zorundakaldık. Hala kendi imkanlarıyla bakmak isteyenler konu içerisindeki video ve tecrübeleri okuyarak kendilerini geliştirebilirler. CooL kardeşim sende kendi tespitleri konuyu okuyarak öğrenebilir. Fakat hiçbir zaman için uydu tespiti denilen işlem ile yol alınmaz. Yanınızda noktayı tespit edecek çubuk, alantaram yada cihazlar ile yardımcı ekipman yoksa boşa kürek sallamış oluırsunuz.

Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Son zamanlarda tvde history channel izliyorum sevdigim programlar oluyor. Dun yine izlerken antik uzaylilar adinda bir seriye denk geldim. Binlerce yillik yapilari ve bunlarin uzaylilarla olan iliskilerini anlatiyorlardi bir ara gobeklitepeden de bahsettiler. Misirdaki piramitlerden konusurlarken uydudan alinan veriler toprak altinda baska yapi ve mezarlarin oldugunu gosteriyor dediler. Bu verilerin nasil alindigina dair bir bilgi paylasmadilar.

Birde oak adasinin laneti adinda bir seri izliyorum. Sizlerede tavsiye ederim. Bir cok kisinin ilgisini cekecegine eminim.
Oak adasında taştaki işaretleri bile son teknoloji lazer tarayıcılarla tarayıp silen işaretleri bile ortaya çıkarıyorlar. En son bölümde yine barajları su kaçırıyordu ne yaptılar bilmiyorum.

odin

Editör
Oak adasında taştaki işaretleri bile son teknoloji lazer tarayıcılarla tarayıp silen işaretleri bile ortaya çıkarıyorlar. En son bölümde yine barajları su kaçırıyordu ne yaptılar bilmiyorum.
Benim izledigim bolumde Palplanslarin arasina silikon koydular neredeyse sizintilari kestiler cok ufak 1 2 yerde daha akiyordu. Lazer ile tas uzerindeki silinen isaretlere deginmislerdi, ellerindeki tas icin bu konuda yardim almayi dusunuyorlardi. Sonuna dogru is makinelerini soktular ama orada bitti. Diger bolumden kisa bir goruntu gosterdiler aradiklarini koyda buluyorlardi.

Bu bolumde astrofizikci birisinden yardim almislardi. O yildizlarla adanin bir baglantisi olacagini dusunuyordu. Takim yildizinin bir tanesini adaya uyarlamislardi ama adi aklima gelmedi simdi. Enteresan bir sekilde de uyumluluk gosteriyordu.

Yalniz bu yildizlar ile ilgili olarak ilk anlattigim programda da degindiler. Misir piratmitlerinin dizilisi ayni zamanda baska bir yerde bulunan 3 piramitinde dizilisi yine yildizlarla uyumluluk gosteriyor.

Bugun acaba dedim yurdumuzda da bu sistemleri eskiler kullanmismidir diyede dusunmeden edemedim.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Benim izledigim bolumde Palplanslarin arasina silikon koydular neredeyse sizintilari kestiler cok ufak 1 2 yerde daha akiyordu. Lazer ile tas uzerindeki silinen isaretlere deginmislerdi, ellerindeki tas icin bu konuda yardim almayi dusunuyorlardi. Sonuna dogru is makinelerini soktular ama orada bitti. Diger bolumden kisa bir goruntu gosterdiler aradiklarini koyda buluyorlardi.

Bu bolumde astrofizikci birisinden yardim almislardi. O yildizlarla adanin bir baglantisi olacagini dusunuyordu. Takim yildizinin bir tanesini adaya uyarlamislardi ama adi aklima gelmedi simdi. Enteresan bir sekilde de uyumluluk gosteriyordu.

Yalniz bu yildizlar ile ilgili olarak ilk anlattigim programda da degindiler. Misir piratmitlerinin dizilisi ayni zamanda baska bir yerde bulunan 3 piramitinde dizilisi yine yildizlarla uyumluluk gosteriyor.

Bugun acaba dedim yurdumuzda da bu sistemleri eskiler kullanmismidir diyede dusunmeden edemedim.
Eğer dediğinb gibi takım yıldızlarıyla uyarlanan varsa nokta atışı yer tespiti yapmak mümkün olur. Eksik olan yıldıızın konumu belirlenip o noktada arama yapılır. Güzel yöntem :227: