• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Video var ama yükleyemedim.

Avcı.

Member
Kayıtlı Kullanıcı
şın üzerinde oyma 5 parmaklı sağ ayak izi varı biraz derin. Ayağın topuğunun başladığı yerden (ayağın sol iç kısmından) taşın altına doğru giden bir kanal var. Birde sanki el işareti yada ayı ayağı izi gibi bir oyuk daha var. Ama elden çok büyük bir hayvan ayağına benziyor. Taşın üzeri civardaki taşlar gibi değil tıraşlanmış gibi düz. Bu taşın 3 adım uzağı kazıldı. 70- 80 cm kadar kazıldı. 50-60 cm arasına gelindiğinde sarı bir taş çıktı bir tarafı küflenmiş gibi sarı yani pas akmış gibi. Diğer yüzü kükürt rengi sarı. Çıkan bu taş sanki ufak ufak çakıl taşlarının birleşmesiyle oluşmuş gibi pütür pütür. Bu alanın rengi yani doğal yapısı boz toprak gri gibi. Burayı kazarken çeşitli topraklar çıktı. Boz toprak en üste olmak şartıyla + kırmızı toprak + siyah toprak + beyaz toprak ve kül çıktı. Birde kocaman kalın bir ağaca ait olduğunu düşündüğümüz ağaç kökü çıktı. büyük kalın bir ağaç kökü. Ve son olarak ta en üstteki doğal zemin gibi boz renkte zemin cıktı. Bakır tel ile bakıldı makine ile değil. Fakat telden alınan etki elimize toprak alıca geçti. O yüzden kazmayı bıraktık. Resimde görüldüğü gibi bu büyük taşın hemen arkasında dik duran bir taş var. Alt kısmı geniş yukarıya doğru daralıyor. Onunda üzerinde avuç ortası kadar oyuk var

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
bu işaretlerin olduğu kaya sabtmi

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
ben resimlerde işaret göremedim

Avcı.

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Resimdeki gibi taşların üzerinde duruyor sanki. Taşın üzerinin resmi yok videosu var. Onu yukluycem. Beceremedim yüklemeyi de

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
işaretler çok güzel özellikle tabanca gibi olan vioyu seyrettim başım döndü sen döndükçe bi kada çizer gibi şekilleri duruşlarına göre çiziver öyle baksın ustalar

Avcı.

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Çok teşekkür ederim Timur bey.

Avcı.

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Tabancaya benzettiginiz yer neresiydi acaba. Ayak koyulan yer 5parmakli sağ ayak yeri. Elle gösterilen yerde ya el işareti yada ayı gibi büyük bi hayvan ayak izi. Onunda kenarında kısacık kanal var sanki.

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
bize bu sunumları yapan sizsiniz biz teşkr ederiz. ALLAHA emanet ol

Avcı.

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Taşın üzerindeki oluğun indiği yer sabit gibi duruyor. Yerle birleşik. Fakat taşın önünü havada tutan iki taş var altında. Onu açık gibi duruyor

Avcı.

Member
Kayıtlı Kullanıcı

hades40

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=13498]Avcı.[/MENTION] İyi formlar... Video'nun 1.23 saniyesinde görünen yerden şişleme veya çubuk ile boşluk bakın mezarlar kayanın etrafında....

mucit

Super Moderator
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 116309 Ekli dosyayı görüntüle 116310 Ekli dosyayı görüntüle 116311 Ekli dosyayı görüntüle 116313 Ekli dosyayı görüntüle 116315 Ekli dosyayı görüntüle 116316 Ekli dosyayı görüntüle 116317
Bu taşın üzerinde 3farkli oyuk var. Videodan çektim resimleri. Birisi kesin sağ ayak ama diğer ikisi ne acaba. Biri küçük biri büyük havyan ayak izi gibi. Sizce neye benziyorlar?
en yakınında mağra yada büyük kayalık varmı varsa orayla ilgilen yoksa fazla uğraşma derim tam cihazsız burda anca mağra içinde yada kayalıkta iyi cihazla bulgular elde edebilirsin saygı vede sevgilerimle

Avcı.

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Çok çok teşekkür ederim. Ayak harici olan resimler hayvan ayak izi gibi değil mi? Yanılmıyorum yani?

Avcı.

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ayağın parmaklarının baktığı istikamette bir mağra varmış, biraz uzakmış ama. yani ayağın hafif sagında kalıyor. Bu ayakta sağ ayak zaten. Kazılan yerden farklı topraklar çıkması ve oradan leğen büyüklüğünde sarı renkte sanki çakıl taşlarının birleşmesiyle oluşmuş gibi bir taşın çıkması, ve o bölgede başka öyle taşın olmaması... Yani bunlar birşey ifade etmez mi sizce? Üstelik ayı ayak izine benzettiğimiz 2 tane daha oyuk var ve insan ayağına bakıyor yönleri. Kayanın arkası yere sabit yani bir kısmı varda o da yerın altında gibi. İnsan ayağından inen oluk ta buraya iniyor. Taşın önü havada altında iki büyük taş var, sanki havada dursun diye koyulmuş gibi, yer altında bir magra olabılırmı ve bu kayada o mağranın giriş kapağı? Resimler attım ve video lütfen yorumlar mısınız ustalar ??