Video var ama yükleyemedim.

Avcı.

Member
şın üzerinde oyma 5 parmaklı sağ ayak izi varı biraz derin. Ayağın topuğunun başladığı yerden (ayağın sol iç kısmından) taşın altına doğru giden bir kanal var. Birde sanki el işareti yada ayı ayağı izi gibi bir oyuk daha var. Ama elden çok büyük bir hayvan ayağına benziyor. Taşın üzeri civardaki taşlar gibi değil tıraşlanmış gibi düz. Bu taşın 3 adım uzağı kazıldı. 70- 80 cm kadar kazıldı. 50-60 cm arasına gelindiğinde sarı bir taş çıktı bir tarafı küflenmiş gibi sarı yani pas akmış gibi. Diğer yüzü kükürt rengi sarı. Çıkan bu taş sanki ufak ufak çakıl taşlarının birleşmesiyle oluşmuş gibi pütür pütür. Bu alanın rengi yani doğal yapısı boz toprak gri gibi. Burayı kazarken çeşitli topraklar çıktı. Boz toprak en üste olmak şartıyla + kırmızı toprak + siyah toprak + beyaz toprak ve kül çıktı. Birde kocaman kalın bir ağaca ait olduğunu düşündüğümüz ağaç kökü çıktı. büyük kalın bir ağaç kökü. Ve son olarak ta en üstteki doğal zemin gibi boz renkte zemin cıktı. Bakır tel ile bakıldı makine ile değil. Fakat telden alınan etki elimize toprak alıca geçti. O yüzden kazmayı bıraktık. Resimde görüldüğü gibi bu büyük taşın hemen arkasında dik duran bir taş var. Alt kısmı geniş yukarıya doğru daralıyor. Onunda üzerinde avuç ortası kadar oyuk var

Avcı.

Member
Resimdeki gibi taşların üzerinde duruyor sanki. Taşın üzerinin resmi yok videosu var. Onu yukluycem. Beceremedim yüklemeyi de

timur964

konularim
işaretler çok güzel özellikle tabanca gibi olan vioyu seyrettim başım döndü sen döndükçe bi kada çizer gibi şekilleri duruşlarına göre çiziver öyle baksın ustalar

Avcı.

Member
Tabancaya benzettiginiz yer neresiydi acaba. Ayak koyulan yer 5parmakli sağ ayak yeri. Elle gösterilen yerde ya el işareti yada ayı gibi büyük bi hayvan ayak izi. Onunda kenarında kısacık kanal var sanki.

timur964

konularim
bize bu sunumları yapan sizsiniz biz teşkr ederiz. ALLAHA emanet ol

Avcı.

Member
Taşın üzerindeki oluğun indiği yer sabit gibi duruyor. Yerle birleşik. Fakat taşın önünü havada tutan iki taş var altında. Onu açık gibi duruyor

Avcı.

Member

hades40

Bilgili Üye
Avcı. İyi formlar... Video'nun 1.23 saniyesinde görünen yerden şişleme veya çubuk ile boşluk bakın mezarlar kayanın etrafında....