Yardım edin ustalar

pusula17

Engellendi
Hacin sag ust kosesindeki kabartma ok dikkat cekiyor bir ustamiz daire ye almis o yonde bir yapı kalintisi yada duzluk alan varmi orayida fotograflayin yon vermiş zaten hac

_imhotep_

Member
Hacin sag ust kosesindeki kabartma ok dikkat cekiyor bir ustamiz daire ye almis o yonde bir yapı kalintisi yada duzluk alan varmi orayida fotograflayin yon vermiş zaten hac
Usta tam ok yönünde burdaki kadar büyük devasa bi kaya daha var. Ancak ordaki incelemelerimizde herhangi bir işaret bulamadık. İşaret olmayınca makenelerle herhangi bi çalışmada yapmadık. Acaba dikkatimizi o yönemi çevirmeliyiz? Yaklaşık 500 metre mesafede eskiden bir han olduğu söylentisi ve ufak tefek kalıntılar var ancak başka bir ibadethane bilgisi yok

pusula17

Engellendi
Usta tam ok yönünde burdaki kadar büyük devasa bi kaya daha var. Ancak ordaki incelemelerimizde herhangi bir işaret bulamadık. İşaret olmayınca makenelerle herhangi bi çalışmada yapmadık. Acaba dikkatimizi o yönemi çevirmeliyiz? Yaklaşık 500 metre mesafede eskiden bir han olduğu söylentisi ve ufak tefek kalıntılar var ancak başka bir ibadethane bilgisi yok
Dikkati oraya cekme degil ben ok gördüm bariz belli o yonunde fotosunu ekleyin faydasini görürsünüz yorumlarda.

Mehmet_mehmet

Engellendi
Paşam o yönde sen araştırmanı yap fotoğrafla illa senin görmen gerekmez sen çek resimleri at buraya

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
_imhotep_ üstadım nickinde. Güzelmiş eski bir rahip... Demekki bu senin haçlı kayada ayin yapılıp adak işleri için toplanılan asıl alana davet işareti.. haçın sol üstündeki ok yönünü enfazla 500.mt ileri git.. ar. Ge. Ni yap.. Hiçbir köyün delisi bile boşuna üçgün uğraşıp. O kayaya oyma haç yapmaz... Ora boş değil bide bu baykuşmu. kartalımı kuş kafasını. ve üçgeni görmezden gelme kardeşş. Bol nasipler Jookerturk ustam benziyo mu kuşa..selametleEkli dosyayı görüntüle 212435

Son düzenleme:

Jookerturk

Bilgili Üye
Mal bulanındır usta. Kaya ile çok oynamışlar her gelen bi kazma sallamış. Detaylı foto olursa daha net görürüz kuşu.

@_imhotep_ üstadım nickinde. Güzelmiş eski bir rahip... Demekki bu senin haçlı kayada ayin yapılıp adak işleri için toplanılan asıl alana davet işareti.. haçın sol üstündeki ok yönünü enfazla 500.mt ileri git.. ar. Ge. Ni yap.. Hiçbir köyün delisi bile boşuna üçgün uğraşıp. O kayaya oyma haç yapmaz... Ora boş değil bide bu baykuşmu. kartalımı kuş kafasını. ve üçgeni görmezden gelme kardeşş. Bol nasipler @Jookerturk ustam benziyo mu kuşa..selametleEkli dosyayı görüntüle 212435

_imhotep_

Member
@_imhotep_ üstadım nickinde. Güzelmiş eski bir rahip... Demekki bu senin haçlı kayada ayin yapılıp adak işleri için toplanılan asıl alana davet işareti.. haçın sol üstündeki ok yönünü enfazla 500.mt ileri git.. ar. Ge. Ni yap.. Hiçbir köyün delisi bile boşuna üçgün uğraşıp. O kayaya oyma haç yapmaz... Ora boş değil bide bu baykuşmu. kartalımı kuş kafasını. ve üçgeni görmezden gelme kardeşş. Bol nasipler @Jookerturk ustam benziyo mu kuşa..selametleEkli dosyayı görüntüle 212435
Ekli dosyayı görüntüle 212545

Ustam bu kayanın güncel fotoğrafı. Yanındaki haçlı kaya şu anda yok. Üçgenin olduğu yerde yok ama benim dilkatimi çeken bir yer daha var. Burdan göz gibi görünsede karşıdan bakınca göz değil. Yalnız düz bir kabartı var ne olduğunu bilmiyorum.