Yardim lütfen

Asil

Aktif Üye
1) hoca götürme. Burası korumalı malı zor sakın kendi başınıza iş yapmayın diyecek. Cinler olmadığı halde oraya ne varsa okuyup yığacak. 2) yılanın dili v yapmış. 5 arşın = 3.60 mt. İkinci nokta. kılınç ise. Kılınç karşısında şelale köşesinde yığma kaya kütlelerine denk gelir.. Solunda yada sağında. Kişiye özel gömü değil. Korsan işi. Ganimet saklı.. Cihaz desteği mutlaka almanı tavsiye ederim. (marka vermeden data atıp cubuk ile teyit et.) yoksa orda yaşlanır gidersin.

Amenhotep

Yeni Üye
Dadaş25 hocam tesekkurler yorum icin. Lakin kartal figurunu nasil gordun ben bakinca 2 adey kazilmis isaret ve yuvarlak bi sekil gordum kartal vs benzemtemedim yakindan bile..

edirne22

Editör
- hoca, imam, müezzin, müftü vb. karıştırma
- başkalarını oraya götürme, yer gösterme
- ekibinize yeni üyeler almayın, ne çıkacağı belli olmaz.
önce orada su boyunca bi gidin, başka işaret var mı yok mu bakın.
sonra suyun kenar taraflarından da genişçe kontrol edin...
kaldırılıp, yerleştirilen, doğaya-düzene aykırı kaya, tepecik, çukur vb. arayın

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Buyur kardeşim senin kartal. Şimdi bölgeye gidince bu krtlın taşını güzelce temizle bu kaya sana yön verecektir. Diğer yardımcı işaretlerinde ortaya çıkacağını düşünüyorum. Bunun dışında suyun geldiği e gittiği yönünde resimlerini çekmeyi unutma. Yani bizlere çereyi gösterki senin işini kolaylaştıraabilelim.

Ekli dosyayı görüntüle 138489

Kartalim

Member
Cok gezel isaretler bunlar hayirli olsun .sonuca ulasirssniz bilgilendirme bekleriz .

Amenhotep

Yeni Üye
Hocam kusur olur mu hiç. İşaretler şelale set gibi görünen yer var ya su birikintisi hemen oranına altında. Yani işaretletin misal kılıçın ucu 40 50 mtre ilerideki o set veya şelale gibi görünen yere bakıyor..

A-R-E-S

Member
Simdi kafamda biraz daha netlestir tesekkur ederim .
Oncelikle saygideger ustalariminda dedigi gibi 2.fotograftaki isareti bir temizle ,nedir ne degildir ne anlatir gorelim.
Daha sonra baska bir isaret var mi ona bak yada orada farkli bir tas goruyormusun?
Cok dikkatli incelemen lazim cunku eskiya isaretlerinde son nokta isareti cok kucuk olur .
Arastrmani biraz genis tut sadece selaleye odaklanmamani tavsiye ediyorum.hancer ve kartal bir kahramanlik bir mucadeleyi temsil eder yilanda tehlikeli bir hayvandir,e eskiyada tehlikelidir.yani burasi barindiklari alan olabilir.burasi bizim alanimiz dercesine isaretler birakms olablrler ,gomu farkli yondede olabilr.
Empati kur .
Set yapmis golun yan duvarlari uygun gorunuyor.ayni zamanda golun icide olabilir.
O set gol orada ne kdr suredir var onuda ogrenmeye calis yani bu alanin gecmisini .
Kolay gelsin .

Son düzenleme:

Amenhotep

Yeni Üye
O set-şelale; gerisinden gelen su ile kışın gür yazın da kuru bir dere formunda akıyor. Resimde de gördüğünüz gibi su önce bir avluya,havuza,alana akıp sonra da oradan süzülüp giden bir dere formunda. Araştırmalarıma göre çok uzun yıllardır var bu dere. Diğer bir husus yer fındık bahçesi içinde. Ve her tarafı sarmaşık bitkileri ile kaplı kayaç alanlar mevcut.. Bilirkişi tarafından araştırılıp ince elenip sık dokunulması gerekli bir yer. Yani alan dediğiniz gibi geniş bir yer belki de yaşadıkları bir yerdi mağara,mahzen vs

A-R-E-S

Member
Evt bnde ondan bahsediyorum .gomu isareti olarak degildehani 'burasi bizim !tehlike(yilan)bir tehdit var .diger insanlarin yaklasmamasi konusunda kendi alanlarina dair isaret koymuslar gibi .ve tabiki arastirilmasi gerekir gecmisi onemli

SUSMUŞ35

Member
ustalarımın yorumuna ilaveten yılanın başı çatal dili kuyruğu aynı yönü gösteriyor ne var o tarafta onu araştır birde kılıcın ağzı ve sapı fotoğrafın soluna yön veriyor o tarafta ne var araştır resimlerin çok değerli, inşallah aradığını bulursun

Amenhotep

Yeni Üye
Zaten yılanın kuyruk baş ve dilinin baktığı bölgeye bakıyor kılıçın ağzı ve kabzası. İnşallah 3 kişiyiz inanın ne yapacağımzı bilmiyoruz. Hakımızda hayırlısı olsun..